Suured maalid nagu kujude E-kunstisalongis on avatud skulptori, maalija, graafiku ja joonistaja Andrus Kasemaa maalinäitus. Välja on pandud kuus suuremõõdulist teost, mida autor on nimetanud skulptuurivisanditeks. • Ta on pälvinud Ants Laikmaa pastellipreemia (1991), Ado Vabbe preemia (2004), Anton Starkopfi stipendiumi (2008) ja Kristjan Raua preemia (2012) Suured maalid nagu kujude visandid
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Suured maalid nagu kujude visandid

Airi-Kairi Kaasik TÜ kunstiajaloo magistrant 16. okt. 2014

E-kunstisalongis on avatud skulptori, maalija, graafiku ja joonistaja Andrus Kasemaa maalinäitus. Välja on pandud kuus suuremõõdulist teost, mida autor on nimetanud skulptuurivisanditeks.

Kõik kuus maali pärinevad ajast, mil Kasemaa töötas Tartu ülikooli kunstikabineti juhatajana.

Eesti riiklikus kunstiinstituudis skulptuuri erialal lõpetanud Kasemaa joonistusi on kirjeldatud kolmemõõtmelistena, kus on tunda, et iga kujutatud vorm on tõeliselt ruumiline. Kasemaa sõnul oleks praeguse näituse teoste põhjal võimalik luua kuus värvilist raidkuju.

Jõuliselt mõjuvad maalid püüaksid end tõepoolest justkui pildipinnast välja rebida ning ruumis maksma panna.

Vaataja maalide ees

Teoste suur formaat töötab sellele veel igati kaasa: ühtviisi sunnib vaatajat vaatama, teistpidi annab talle suurema voli uidata pildipinnal ringi ning otsida seoseid, mis on ainiti talle tuttavlikud.

Sealjuures on ka abstraktsusest välja kasvavaid kindlapiirilisi motiive - mitmeltki töölt võime leida Kasemaa loomingus ikka ja jälle kesksel kohal asuvad figuurid.

Kunstnik Albert Gulk on Andrus Kasemaa kohta öelnud, et standardküsimustele ta standardvastuseid ei anna. Ka Kasemaa looming ei kanna selgelt väljaloetavat sisuliini ning vaataja peab kunstniku peenelt antud vihjete kaudu looma ise tähendusvälju ja vastuseid.

Siinkirjutaja vestluses Kasemaaga sõnastab viimane kunstiõpetuse põhitõed väga lühidalt ning konkreetselt: «Joon on mõte. Värv on tunne. Kompositsioon on intellektuaalsus.»

Kasemaa on neid kolme elemendipaari rakendanud oma teostes maksimaalselt läbipõimununa. Pole värvi ilma jooneta ning teose ülesehitust ilma värvi või jooneta - kõik toetavad üksteist, samas toetudes üksteisele.

Vaadeldes Kasemaa hilisemat pastelliloomingut, jääb märksõnast «värvikirev» kahtlemata väheks - värv saavutab nendes töödes täieliku iseseisvuse. Ka käesoleva näituse töödest nähtub huvi koloriidimängu vastu, mis on küll veidi ettevaatlikum, kuid siiski mitte tagasihoidlik.

Õppinud õpetades

Oma õpilastest erilise kaasaelamise ning hoolivusega rääkiv Kasemaa on oma kunstnikuteel paljugi õppinud just tänu õpetamisele.

Tartu kõrgemas kunstikoolis joonistusõpetaja ametit pidanud Kasemaa pidi endale joonistamise alused väga põhjalikult lahti mõtestama. Samuti on ta oma õpilastelt kunsti tegemisel eeldanud emotsiooni olemasolu - põhimõte, mida on näha ka tema enda loomingus. Ainult hea tehnilise pagasiga head kunsti luua pole võimalik.

Andrus Kasemaa

• Andrus Kasemaa õppis 1962-1967 Tartu kunstikoolis ja 1968-1972 Eesti kunstiinstituudis, mille lõpetas skulptuuri erialal.

• 1974-1993 töötas Tartu ülikooli kunstikabineti juhatajana.

• 1993-1995 elas ja töötas Austraalias Sydney Pumble Ladies College’i õppejõuna.

• Aastail 2000-2008 oli Tartu kõrgemas kunstikoolis joonistusõpetaja ning sestpeale on vabakunstnik.

• Ta on pälvinud Ants Laikmaa pastellipreemia (1991), Ado Vabbe preemia (2004), Anton Starkopfi stipendiumi (2008) ja Kristjan Raua preemia (2012).Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suured maalid nagu kujude

Kõik kuus maali pärinevad ajast, mil Kasemaa töötas Tartu ülikooli kunstikabineti juhatajana Eesti riiklikus kunstiinstituudis skulptuuri erialal lõpetanud Kasemaa joonistusi on kirjeldatud kolmemõõtmelistena, kus on tunda, et iga kujutatud vorm on tõeliselt ruumiline E-kunstisalongis on avatud skulptori, maalija, graafiku ja joonistaja Andrus Kasemaa maalinäitus. Välja on pandud kuus suuremõõdulist teost, mida autor on nimetanud skulptuurivisanditeks.

Suured maalid nagu kujude visandid

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük