Suvine kimp lasteaiast, Lagle Lagle Israel alustas kunstiõpinguid 1942. aastal Pallases, lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1950. aastal skulptuuri erialal Anton Starkopfi õpilasena. Viljeles nii skulptuuri, maali, graafikat kui mosaiiki. Saavutas enim tuntust lihtsa kompositsiooniga pastelltehnikas põllu- ja kevadlillede autorina, millest Ene Asu-Õunas on kirjutanud: „Alates 1965. aastast alustas Lagle Israel pastellitehnikas lilleseeriaga. Tarvitaksin nende teoste puhul väljendit, et pilt hakkab elama – kunagi ei korda need kimbud üksteist, sest kuipalju on õisi, niipalju on värve ja vorme. Nõnda nagu ka looduses järgneb üks õitseng teisele , tärkavad Israeli pastellidel alati uut moodi õitsemise variandid. Just see kordumiste kordumatus on Lagle Israeli pastellide puhul eriti võluv. “ Näitused aastast 1951 Suvine kimp lasteaiast, Lagle Israel E-kunstisalongis Israel Lagle
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Suvine kimp lasteaiast, Lagle Israel E-kunstisalongis
Lagle Israel (1923–2000)

Suvine kimp lasteaiast

1986. Pastell, paber. Lm 37x22. Signatuuriga.
Hind: € 1 300 raamitud

Lagle Israel alustas kunstiõpinguid 1942. aastal Pallases, lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1950. aastal skulptuuri erialal Anton Starkopfi õpilasena. Viljeles nii skulptuuri, maali, graafikat kui mosaiiki. Saavutas enim tuntust lihtsa kompositsiooniga pastelltehnikas põllu- ja kevadlillede autorina, millest Ene Asu-Õunas on kirjutanud: „Alates 1965. aastast alustas Lagle Israel pastellitehnikas lilleseeriaga. Tarvitaksin nende teoste puhul väljendit, et pilt hakkab elama – kunagi ei korda need kimbud üksteist, sest kuipalju on õisi, niipalju on värve ja vorme. Nõnda nagu ka looduses järgneb üks õitseng teisele , tärkavad Israeli pastellidel alati uut moodi õitsemise variandid. Just see kordumiste kordumatus on Lagle Israeli pastellide puhul eriti võluv.“

Soovin broneerida


Lagle Israel (1923–2000)
Kujur, maalikunstnik ja graafik. Sündinud 1923 Viljandimaal, suri 2000. aastal. Õppis aastast 1942 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis skulptuuri eriala, õppis aastast 1943 Pallases ja aastast 1944 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis (A. Starkopfi klassis), lõpetas selle 1950. Töötanud vabakunstnikuna Tartus. Aastast 1950 KL-i liige. Loonud skulptuurportreid, viljelenud monumentaalkunsti, teinud pastellitehnikas lillemaale. Graafikas eelistanud värvilist monotüüpiat ja akvatintat. Näitused aastast 1951.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suvine kimp lasteaiast, Lagle

Lagle Israel (1923–2000) Suvine kimp lasteaiast 1986 Pastell, paber Lagle Israel alustas kunstiõpinguid 1942. aastal Pallases, lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1950. aastal skulptuuri erialal Anton Starkopfi õpilasena. Viljeles nii skulptuuri, maali, graafikat kui mosaiiki. Saavutas enim tuntust lihtsa kompositsiooniga pastelltehnikas põllu- ja kevadlillede autorina, millest Ene Asu-Õunas on kirjutanud: „Alates 1965. aastast alustas Lagle Israel pastellitehnikas lilleseeriaga. Tarvitaksin nende teoste puhul väljendit, et pilt hakkab elama – kunagi ei korda need kimbud üksteist, sest kuipalju on õisi, niipalju on värve ja vorme. Nõnda nagu ka looduses järgneb üks õitseng teisele , tärkavad Israeli pastellidel alati uut moodi õitsemise variandid. Just see kordumiste kordumatus on Lagle Israeli pastellide puhul eriti võluv.“

Suvine kimp lasteaiast, Lagle Israel E-kunstisalongis

Israel Lagle
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük