Tüdruk sirbiga, Rudolf Julius Sündis Tartumaal Aru mõisas. Aastatel 1866-1869 õppis kunsti Dresdenis, seejärel Antverpenis ja 1871-1875 Müncheni akadeemias ning 1876-1877 F. K. E. von Gebhardti käe all Düsseldorfi akadeemias. Peale õpinguid pöördus tagasi Tartusse. Ta oli joonistusõpetajaks Tartu Saksa Käsitööliste Seltsi joonistuskursustel 1881-1908, kus sai esmast kunstiõpetust mitmeid tulevasi eesti kunstnikke, nimekamatest Konrad Mägi. Mühlenil valmis seeri Tartu ainelisi joonistusi. Kunstniku maaliloomingus on nii portreid, maastikke, akte kui ka ¾anristseene. Rahvariideis neide on maalinud teisedki balti-saksa kunstnikud. Ühed tuntumad on Carl Timoleon von Neffi kaunitarid, kelle rahvariiete materjal meenutab pigem siidseelikuid. Pastoraalsed stseenid, värvikad rahvariided köitsid 19. sajandi kunstnike tähelepanu. R. J. von zur Mühleni “Tüdruk sirbiga" mõjub asisemana, modell poseerib küllalt staatilises poosis. Motiiv mõjub romantiliselt, rahvariides neiu istumas viljavihul, vasakul avanev vaade kaugusse. Kunstniku realistlik maalikool tuleb töös suurepäraselt esile. Mühleni detaile rõhutav maalilaad, joonistab kõik viljakõrred ja taimed peenelt välja. Stseeni fotograafiline realitslikus ja figuuri staatiline poos annavad maalile võluvalt nostalgilise meeleolu. Voldemar Vaga on iseloomustanud kunstnik maaliloomingut: “… Mühleni paremad tööd annavad tunnistust meistri teravast tähelepanuvõimest, julgest karakteriseerimisest , fantaasiast ja küpsest maalimisoskusest. " " Loe lisaks Tüdruk sirbiga, Rudolf Julius Von Zur Mühlen E-kunstisalongis Mühlen Rudolf Julius Von Zur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tüdruk sirbiga, Rudolf Julius Von Zur Mühlen E-kunstisalongis

Tüdruk sirbiga

1887 Õli, lõuend. Signeeritud. 100 x 70
Alghind: € 135000/€8628, lõpphind: € 141 000/ 9 012
9. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini
10.04.2003 Mustpeade Maja

Sündis Tartumaal Aru mõisas. Aastatel 1866-1869 õppis kunsti Dresdenis, seejärel Antverpenis ja 1871-1875 Müncheni akadeemias ning 1876-1877 F. K. E. von Gebhardti käe all Düsseldorfi akadeemias. Peale õpinguid pöördus tagasi Tartusse. Ta oli joonistusõpetajaks Tartu Saksa Käsitööliste Seltsi joonistuskursustel 1881-1908, kus sai esmast kunstiõpetust mitmeid tulevasi eesti kunstnikke, nimekamatest Konrad Mägi. Mühlenil valmis seeri Tartu ainelisi joonistusi. Kunstniku maaliloomingus on nii portreid, maastikke, akte kui ka ¾anristseene.
Rahvariideis neide on maalinud teisedki balti-saksa kunstnikud. Ühed tuntumad on Carl Timoleon von Neffi kaunitarid, kelle rahvariiete materjal meenutab pigem siidseelikuid. Pastoraalsed stseenid, värvikad rahvariided köitsid 19. sajandi kunstnike tähelepanu.

R. J. von zur Mühleni “Tüdruk sirbiga" mõjub asisemana, modell poseerib küllalt staatilises poosis. Motiiv mõjub romantiliselt, rahvariides neiu istumas viljavihul, vasakul avanev vaade kaugusse. Kunstniku realistlik maalikool tuleb töös suurepäraselt esile. Mühleni detaile rõhutav maalilaad, joonistab kõik viljakõrred ja taimed peenelt välja. Stseeni fotograafiline realitslikus ja figuuri staatiline poos annavad maalile võluvalt nostalgilise meeleolu.

Voldemar Vaga on iseloomustanud kunstnik maaliloomingut: “… Mühleni paremad tööd annavad tunnistust meistri teravast tähelepanuvõimest, julgest karakteriseerimisest , fantaasiast ja küpsest maalimisoskusest."Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tüdruk sirbiga, Rudolf Julius

Rudolf Julius Von Zur Mühlen (1845 - 1913) Tüdruk sirbiga 1887 Õli, lõuend Signeeritud Sündis Tartumaal Aru mõisas. Aastatel 1866-1869 õppis kunsti Dresdenis, seejärel Antverpenis ja 1871-1875 Müncheni akadeemias ning 1876-1877 F. K. E. von Gebhardti käe all Düsseldorfi akadeemias. Peale õpinguid pöördus tagasi Tartusse. Ta oli joonistusõpetajaks Tartu Saksa Käsitööliste Seltsi joonistuskursustel 1881-1908, kus sai esmast kunstiõpetust mitmeid tulevasi eesti kunstnikke, nimekamatest Konrad Mägi. Mühlenil valmis seeri Tartu ainelisi joonistusi. Kunstniku maaliloomingus on nii portreid, maastikke, akte kui ka ¾anristseene. Rahvariideis neide on maalinud teisedki balti-saksa kunstnikud. Ühed tuntumad on Carl Timoleon von Neffi kaunitarid, kelle rahvariiete materjal meenutab pigem siidseelikuid. Pastoraalsed stseenid, värvikad rahvariided köitsid 19. sajandi kunstnike tähelepanu.
R. J. von zur Mühleni “Tüdruk sirbiga" mõjub asisemana, modell poseerib küllalt staatilises poosis. Motiiv mõjub romantiliselt, rahvariides neiu istumas viljavihul, vasakul avanev vaade kaugusse. Kunstniku realistlik maalikool tuleb töös suurepäraselt esile. Mühleni detaile rõhutav maalilaad, joonistab kõik viljakõrred ja taimed peenelt välja. Stseeni fotograafiline realitslikus ja figuuri staatiline poos annavad maalile võluvalt nostalgilise meeleolu.
Voldemar Vaga on iseloomustanud kunstnik maaliloomingut: “… Mühleni paremad tööd annavad tunnistust meistri teravast tähelepanuvõimest, julgest karakteriseerimisest , fantaasiast ja küpsest maalimisoskusest."

Tüdruk sirbiga, Rudolf Julius Von Zur Mühlen E-kunstisalongis

Mühlen Rudolf Julius Von Zur
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük