Uus näitus Enn Volmere näitus “Maalid ühest kogust II” (08. 03. -27. 03. 2024) Enn Volmere (1908-1978) oli Eesti maalikunstnik, kelle loomingu fookuses olid peamiselt Lõuna-Eesti maastikuvaated. Elukutse valikul pidas ta meeles siiski praktilisemaid eesmärke. Ta alustas oma haridusteed Otepää Põllumajanduskoolis aastal 1925. Hiljem, 1934. aastal suundus mesindust õppima Vahi Aiandus-Mesinduskoolis. Kuid praktilise kutsetöö kõrval jätkus loomupärane huvi kunsti vastu. Enn Volmere võeti Kunstnike Liidu liikmeks aastal 1961. Alates 8. märtsist on E-Kunstisalongis avatud Enn Volmere näitus “Maalid ühest kogust II”, mis on jätk 2023. aasta märtsis toimunud näitusele. Väljapanekul on esindatud kunstniku 18 õlimaali. Enn Volmere “Maalid ühest kogust II” annab vaatajale võimaluse tutvuda kunstniku maaliliste Otepää ja Võrumaa vaheldusrikaste maastikega. Kuigi figuraalkompositsioon, akt ja lillemaal moodustavad Volmere loomingus väiksema osa, saab näitusel näha ka neid teosed - nagu näiteks “Aktid rannas”, „Tööhoos“ ja “Roosid”. Volmere maastikud 1940-1950ndatest aastatest on võrdlemisi natuuritruud, tagasihoidlikus rohekas või pruunikashallis koloriidis lahendatud meeleolumaastikud, mille teostuslaad reedab A. Vardi ja J. Võerahansu eeskujude jälgimist. (Enn Volmere isikunäituse kataloog,Tartu, 1968, lk 7) 1960-ndatel hakkab teostes suurt osa etendama jõuline tume kontuur, mis heledamaid pindu piirates moodustab justkui range kompositsioonilise karkassi. Näiteks maalides “Suvine Urvaste Uhtjärv”, “Maastik” ja “Järvere park”. (Enn Volmere näituse kataloog 1968, lk 8) Varasemalt on kunstniku isikunäitusel olnud eksponeeritud töö “Sügis Saalusel. Kavadi järv. ”, mis on reprodutseeritud ka näituse kataloogis 1977. aastal. Voldemar Erm on kirjutanud 1968. aasta näituse kataloogis: “Enn Volmere on viimase aja töödes läbi teinud üllatavalt kiire arengukäigu, saavutades oma loomingus kunstilise täisküpsuse ja isikupära. Tema maaliliste vahendite - vormi, värvi, valguse - orkestratsioon ulatub piano pianissimost täiskõlaliste fanfaarihelideni. ” Teosed pärinevad kunagise legendaarse galerii „Legend“ kogust. Enn Volmere Puud vees 1969 Uus näitus
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Uus näitus

Enn Volmere näitus “Maalid ühest kogust II” (08.03.-27.03.2024)

Enn Volmere (1908-1978) oli Eesti maalikunstnik, kelle loomingu fookuses olid peamiselt Lõuna-Eesti maastikuvaated. Elukutse valikul pidas ta meeles siiski praktilisemaid eesmärke. Ta alustas oma haridusteed Otepää Põllumajanduskoolis aastal 1925. Hiljem, 1934.aastal suundus mesindust õppima Vahi Aiandus-Mesinduskoolis. Kuid praktilise kutsetöö kõrval jätkus loomupärane huvi kunsti vastu.

Enn Volmere võeti Kunstnike Liidu liikmeks aastal 1961.

Alates 8.märtsist on E-Kunstisalongis avatud Enn Volmere näitus “Maalid ühest kogust II”, mis on jätk 2023.aasta märtsis toimunud näitusele. Väljapanekul on esindatud kunstniku 18 õlimaali.

Enn Volmere “Maalid ühest kogust II” annab vaatajale võimaluse tutvuda kunstniku maaliliste Otepää ja Võrumaa vaheldusrikaste maastikega. Kuigi figuraalkompositsioon, akt ja lillemaal moodustavad Volmere loomingus väiksema osa, saab näitusel näha ka neid teosed - nagu näiteks “Aktid rannas”, „Tööhoos“ ja “Roosid”.

Volmere maastikud 1940-1950ndatest aastatest on võrdlemisi natuuritruud, tagasihoidlikus rohekas või pruunikashallis koloriidis lahendatud meeleolumaastikud, mille teostuslaad reedab A. Vardi ja J. Võerahansu eeskujude jälgimist. (Enn Volmere isikunäituse kataloog,Tartu, 1968, lk 7)

1960-ndatel hakkab teostes suurt osa etendama jõuline tume kontuur, mis heledamaid pindu piirates moodustab justkui range kompositsioonilise karkassi. Näiteks maalides “Suvine Urvaste Uhtjärv”, “Maastik” ja “Järvere park”. (Enn Volmere näituse kataloog 1968, lk 8)

Varasemalt on kunstniku isikunäitusel olnud eksponeeritud töö “Sügis Saalusel. Kavadi järv.”, mis on reprodutseeritud ka näituse kataloogis 1977.aastal.
Voldemar Erm on kirjutanud 1968.aasta näituse kataloogis: “Enn Volmere on viimase aja töödes läbi teinud üllatavalt kiire arengukäigu, saavutades oma loomingus kunstilise täisküpsuse ja isikupära. Tema maaliliste vahendite - vormi, värvi, valguse - orkestratsioon ulatub piano pianissimost täiskõlaliste fanfaarihelideni.”

Teosed pärinevad kunagise legendaarse galerii „Legend“ kogust.

Uus näitus
Enn Volmere Puud vees 1969


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Uus näitus

Enn Volmere Puud vees 1969 Enn Volmere näitus “Maalid ühest kogust II” (08.03.-27.03.2024)Enn Volmere (1908-1978) oli Eesti maalikunstnik, kelle loomingu fookuses olid peamiselt Lõuna-Eesti maastikuvaated. Elukutse valikul pidas ta meeles siiski praktilisemaid eesmärke. Ta alustas oma haridusteed Otepää Põllumajanduskoolis aastal 1925. Hiljem, 1934.aastal suundus mesindust õppima Vahi Aiandus-Mesinduskoolis. Kuid praktilise kutsetöö kõrval jätkus loomupärane huvi kunsti vastu. Enn Volmere võeti Kunstnike Liidu liikmeks aastal 1961.Alates 8.märtsist on E-Kunstisalongis avatud Enn Volmere näitus “Maalid ühest kogust II”, mis on jätk 2023.aasta märtsis toimunud näitusele. Väljapanekul on esindatud kunstniku 18 õlimaali.Enn Volmere “Maalid ühest kogust II” annab vaatajale võimaluse tutvuda kunstniku maaliliste Otepää ja Võrumaa vaheldusrikaste maastikega. Kuigi figuraalkompositsioon, akt ja lillemaal moodustavad Volmere loomingus väiksema osa, saab näitusel näha ka neid teosed - nagu näiteks “Aktid rannas”, „Tööhoos“ ja “Roosid”. Volmere maastikud 1940-1950ndatest aastatest on võrdlemisi natuuritruud, tagasihoidlikus rohekas või pruunikashallis koloriidis lahendatud meeleolumaastikud, mille teostuslaad reedab A. Vardi ja J. Võerahansu eeskujude jälgimist. (Enn Volmere isikunäituse kataloog,Tartu, 1968, lk 7)1960-ndatel hakkab teostes suurt osa etendama jõuline tume kontuur, mis heledamaid pindu piirates moodustab justkui range kompositsioonilise karkassi. Näiteks maalides “Suvine Urvaste Uhtjärv”, “Maastik” ja “Järvere park”. (Enn Volmere näituse kataloog 1968, lk 8)Varasemalt on kunstniku isikunäitusel olnud eksponeeritud töö “Sügis Saalusel. Kavadi järv.”, mis on reprodutseeritud ka näituse kataloogis 1977.aastal. Voldemar Erm on kirjutanud 1968.aasta näituse kataloogis: “Enn Volmere on viimase aja töödes läbi teinud üllatavalt kiire arengukäigu, saavutades oma loomingus kunstilise täisküpsuse ja isikupära. Tema maaliliste vahendite - vormi, värvi, valguse - orkestratsioon ulatub piano pianissimost täiskõlaliste fanfaarihelideni.”Teosed pärinevad kunagise legendaarse galerii „Legend“ kogust.

Uus näitus

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük