Vaade majadega, Jaan Grünberg Grünberg omandas kunstiteadmisi Kristjan Raua stuudios ning hiljem Pallases, mille lõpetas 1926. aastal. Kohe pärast lõpetamist sõitis Grünberg Pallaese stipendiaadina Pariisi ning jäi sinna paljudeks aastateks. Seal kuulus ta Wiiralti lähemate sõprade ringi ning suhtles Marc Chagalliga. Grünbergi tööd olid menukad ja neid müüdi hästi Pariisi galeriides, mistõttu tema loomingut on kodumaal vähe. 1939. aastal Eestis toimunud kuue kunstniku (Adamson-Eric, Vardi, Liimand, Pärsimägi, Teder ja Grünberg) näitus oli Grünbergi olulisim väljapanek kodumaal, kus ta pälvis positiivset tähelepanu nii publiku kui ka kunstikriitikute poolt. 1944. aastal lahkus ta oma perekonnaga Rootsi ning jäi Uppsalasse kuni oma elu lõpuni. Grünberg on esindatud 2011. aasta Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostööprojekti raames ilmunud teoses "Eesti kunst paguluses", kus Kersti Koll on kirjutanud nõnda: "Jaan Grünberg oli tundlik maastikumaalija ning eesti kunstiloos üks paremaid monotüüpiameistreid, kelle isikupärase visuaalse keele aluseks on erakordselt peen koloriiditaju, sisemine värvirikkus ja sügavalt läbi tunnetatud looduselamus". Meistri käega Vaade majadega, Jaan Grünberg E-kunstisalongis Grünberg Jaan
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Vaade majadega, Jaan Grünberg E-kunstisalongis

Vaade majadega

U 1940ndad Õli, kartong. Signatuuriga. Lm 41x32
Alghind: € 750, lõpphind: € 1 250
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Grünberg omandas kunstiteadmisi Kristjan Raua stuudios ning hiljem Pallases, mille lõpetas 1926. aastal. Kohe pärast lõpetamist sõitis Grünberg Pallaese stipendiaadina Pariisi ning jäi sinna paljudeks aastateks. Seal kuulus ta Wiiralti lähemate sõprade ringi ning suhtles Marc Chagalliga. Grünbergi tööd olid menukad ja neid müüdi hästi Pariisi galeriides, mistõttu tema loomingut on kodumaal vähe. 1939. aastal Eestis toimunud kuue kunstniku (Adamson-Eric, Vardi, Liimand, Pärsimägi, Teder ja Grünberg) näitus oli Grünbergi olulisim väljapanek kodumaal, kus ta pälvis positiivset tähelepanu nii publiku kui ka kunstikriitikute poolt. 1944. aastal lahkus ta oma perekonnaga Rootsi ning jäi Uppsalasse kuni oma elu lõpuni. Grünberg on esindatud 2011. aasta Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostööprojekti raames ilmunud teoses "Eesti kunst paguluses", kus Kersti Koll on kirjutanud nõnda: "Jaan Grünberg oli tundlik maastikumaalija ning eesti kunstiloos üks paremaid monotüüpiameistreid, kelle isikupärase visuaalse keele aluseks on erakordselt peen koloriiditaju, sisemine värvirikkus ja sügavalt läbi tunnetatud looduselamus".Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade majadega, Jaan Grünberg

Jaan Grünberg Vaade majadega U 1940ndad Õli, kartong Signatuuriga Grünberg omandas kunstiteadmisi Kristjan Raua stuudios ning hiljem Pallases, mille lõpetas 1926. aastal. Kohe pärast lõpetamist sõitis Grünberg Pallaese stipendiaadina Pariisi ning jäi sinna paljudeks aastateks. Seal kuulus ta Wiiralti lähemate sõprade ringi ning suhtles Marc Chagalliga. Grünbergi tööd olid menukad ja neid müüdi hästi Pariisi galeriides, mistõttu tema loomingut on kodumaal vähe. 1939. aastal Eestis toimunud kuue kunstniku (Adamson-Eric, Vardi, Liimand, Pärsimägi, Teder ja Grünberg) näitus oli Grünbergi olulisim väljapanek kodumaal, kus ta pälvis positiivset tähelepanu nii publiku kui ka kunstikriitikute poolt. 1944. aastal lahkus ta oma perekonnaga Rootsi ning jäi Uppsalasse kuni oma elu lõpuni. Grünberg on esindatud 2011. aasta Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostööprojekti raames ilmunud teoses "Eesti kunst paguluses", kus Kersti Koll on kirjutanud nõnda: "Jaan Grünberg oli tundlik maastikumaalija ning eesti kunstiloos üks paremaid monotüüpiameistreid, kelle isikupärase visuaalse keele aluseks on erakordselt peen koloriiditaju, sisemine värvirikkus ja sügavalt läbi tunnetatud looduselamus".

Vaade majadega, Jaan Grünberg E-kunstisalongis

Grünberg Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük