Vaade püramiidile II, Vello Vello Vinn lõpetas 1968. aastal ERKI klaasikunsti eriala, loobudes seejärel koheselt klaasikunstist graafika kasuks. Vello Vinna teosed on tähelepanuväärne näide 1960. ja 1970. aastatel esile tõusnud eesti graafikute põlvkonna loomingust, mille ühisosaks on terviklik ja rõhutatult isikupärane laad. Kunstiteadlane Kadi Polli on kirjutanud: „Vinna omanäoline visuaalne maailm põhineb graafikatehnika meisterlikul valdamisel, peenel kujutisekäsitlusel ja teravmeelsetel seostel. Tema oskus kujutada ruumi- ja kujundimänge, märgata detaile ja eri tähendustasandeid ning luua kõige selle põhjal uusi tervikuid pakub unikaalset vaatamiskogemust. “ Näitustel esinenud aastast 1965 Vaade püramiidile II, Vello Vinn E-kunstisalongis Vinn Vello
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaade püramiidile II, Vello Vinn E-kunstisalongis
Vello Vinn (sünd 1939)

Vaade püramiidile II

2006. Kuivnõel, kõrgtrükk, viltpliiats, paber. Lm 78,5x69. Signatuuriga.
Alghind: € €1300, lõpphind: € 2000
48. E-Kunstisalongi XLVIII oksjon
07.11.2021 Tartu galeriis kell 13

Vello Vinn lõpetas 1968. aastal ERKI klaasikunsti eriala, loobudes seejärel koheselt klaasikunstist graafika kasuks. Vello Vinna teosed on tähelepanuväärne näide 1960. ja 1970. aastatel esile tõusnud eesti graafikute põlvkonna loomingust, mille ühisosaks on terviklik ja rõhutatult isikupärane laad. Kunstiteadlane Kadi Polli on kirjutanud: „Vinna omanäoline visuaalne maailm põhineb graafikatehnika meisterlikul valdamisel, peenel kujutisekäsitlusel ja teravmeelsetel seostel. Tema oskus kujutada ruumi- ja kujundimänge, märgata detaile ja eri tähendustasandeid ning luua kõige selle põhjal uusi tervikuid pakub unikaalset vaatamiskogemust.“Vello Vinn (sünd 1939)
Sündinud 1939. aastal. Õppinud 1959–1962 Tartu Ülikoolis inglise filoloogiat ja aastast 1965 ERKI-s klaasehistööd. Lõpetas ERKI 1968. Aastast 1970 KL-i liige. Loonud fantaasiarikkaid ja teravmeelseid oforte. Näitustel esinenud aastast 1965.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade püramiidile II, Vello

Vello Vinn (sünd 1939) Vaade püramiidile II 2006 Kuivnõel, kõrgtrükk, viltpliiats, paber Vello Vinn lõpetas 1968. aastal ERKI klaasikunsti eriala, loobudes seejärel koheselt klaasikunstist graafika kasuks. Vello Vinna teosed on tähelepanuväärne näide 1960. ja 1970. aastatel esile tõusnud eesti graafikute põlvkonna loomingust, mille ühisosaks on terviklik ja rõhutatult isikupärane laad. Kunstiteadlane Kadi Polli on kirjutanud: „Vinna omanäoline visuaalne maailm põhineb graafikatehnika meisterlikul valdamisel, peenel kujutisekäsitlusel ja teravmeelsetel seostel. Tema oskus kujutada ruumi- ja kujundimänge, märgata detaile ja eri tähendustasandeid ning luua kõige selle põhjal uusi tervikuid pakub unikaalset vaatamiskogemust.“

Vaade püramiidile II, Vello Vinn E-kunstisalongis

Vinn Vello
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük