Vähe kaasaegse kunsti oste Haus Galerii, sügisoksjon ©2002-2003 Postimees Vähe kaasaegse kunsti oste
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Vähe kaasaegse kunsti oste

Eero Epner 22. dets. 2004
2004. aasta oksjonid panid endast kõnelema loomulikult eelkõige arvude tõttu: toimus vähemalt üheksa kunstioksjonit, püstitati rekordhindu ning otsustavalt suurenesid ka kunstikogujate ringi laienemist signaliseerivad enampakkumiste käibed. Endiselt on kõrgel 20. sajandi esimese poole kunsti ning pallaslaste lipp.

Loomulikult pole säärased enampakkumised tingimusteta kunstikultuurile positiivsed (riigieelarveliste avalike kogude oste mõjutab viimaste aastate jooksul toimunud hinnatõus ilmselt üpris kehvasti), ometi toimub kataloogide kaudu siinse siiski suhteliselt piiratud kunstipärandi kaardistamine ning kunstiavalikkuse ette kerkib üha enam teoseid, mis oksjonikultuurita riikides liiguksid jälgi jätmata (nagu näiteks Lätis).

Kuigi hinnarekordid pole kindlasti parim viis kunsti väärtustamiseks laiema publiku seas, on see ometi parem kui täielik ükskõiksus.

Ometi ootan põnevusega, millal jõuab laiem kunstikogujate ring kaasaegse ja noorema kunsti juurde, millal avavad erakogud end enam avalikkusele ja tekib tihedam koostöö muuseumidega. Oksjoniteväliselt kõlavadki juba selgemalt signaalid, et säärane kunstikogujate ring on tekkimas.

Vaikselt edasi liikudes on lootust, et jõutakse Lääne avalike erakogudega tasemeni, kus ei häbeneta osta ka videokunsti, installatsioone, fotograafiat. Nii soovikski edaspidi hinnarekordite asemel tajuda enam erakogujate poolt protsesse, mis aitavad lisaks ostudele ka teistmoodi kaasaegsele kunstielule kaasa: kataloogid, näitused, stipendiumid. Lootust on. Õnneks on raha olnud siiani sageli vaid märk sellest, et tuntakse siirast huvi.

---------------------------------

Oksjonite TOP

1. Konrad Mägi. «Capri»,

1 006 000 krooni. Haus Galerii, kevadoksjon

2. Konrad Mägi.

«Pargimotiiv fontääniga»,

965 000. Allee, sügisoksjon

3. Konrad Mägi. «Rannamaastik,» 615 000. Haus Galerii, sügisoksjon

4. Herbert Lukk. «Linnavaade», 315 000. Haus Galerii, sügisoksjon

5. Nikolai Triik. «Jakob Evaldi portree», 256 000.

E-Kunstisalong, kevadoksjon

6. Villem Ormisson. «Mehe portree», 245 000.

Allee, sügisoksjon

7. Eduard Wiiralt. «Põrgu», 201 000. Vaal, sügisoksjon

8. Gregor Alexander von Bochmann. «Laudas», 200 000. Rios, sügisoksjon

9. Adamson-Eric. «Kreeka motiiv», 194 000.

E-Kunstisalong, sügisoksjon

10. Aleksander Vardi. «Notre Dame de Paris», 183 000. Haus Galerii, sügisoksjon


©2002-2003 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vähe kaasaegse kunsti oste

2004 aasta oksjonid panid endast kõnelema loomulikult eelkõige arvude tõttu: toimus vähemalt üheksa kunstioksjonit, püstitati rekordhindu ning otsustavalt suurenesid ka kunstikogujate ringi laienemist signaliseerivad enampakkumiste käibed

Vähe kaasaegse kunsti oste

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük