Valged krüsanteemid, Aleksander Promet Aleksander Promet õppis kunsti aastatel 1897-1904 Peterburis Stieglitzi kunstikoolis, kus spetsialiseerus tekstiili erialale. Kooli stipendiaadina külastas ta Euroopa suurlinnu ning naases 1906. a. kodumaale. Ta asus elama Tallinna, kus töötas kunstiõpetajana. Teisel eesti kunstinäitusel esines ta rahvuslikel teemadel kompositsioonide ning lilledega. Need kaks teemat domineerisid kunstniku loomingus ka hilisemail kümnendeil. Peale Venemaa perioodi töötas ta Petseris, Tõrvas, Paldiskis ja hiljem taas Tallinnas. Mai Levin kirjutas Prometi lillemaalide kohta: "Selle ¾anri jaoks oli tal eeldusi: ta oskas lilledele n. -ö. individuaalselt läheneda. “ Tema lemmiklillede hulka kuulus krüsanteem, mida näeb ka antud akvarellil. Loe lisaks Valged krüsanteemid, Aleksander Promet E-kunstisalongis Promet Aleksander
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Valged krüsanteemid, Aleksander Promet E-kunstisalongis
Aleksander Promet (1879-1938)

Valged krüsanteemid

1920-30ndad Akvarell, paber. Signatuuriga. Ava 32,5x22
Alghind: 25000/€1598
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Aleksander Promet õppis kunsti aastatel 1897-1904 Peterburis Stieglitzi kunstikoolis, kus spetsialiseerus tekstiili erialale. Kooli stipendiaadina külastas ta Euroopa suurlinnu ning naases 1906.a. kodumaale. Ta asus elama Tallinna, kus töötas kunstiõpetajana. Teisel eesti kunstinäitusel esines ta rahvuslikel teemadel kompositsioonide ning lilledega. Need kaks teemat domineerisid kunstniku loomingus ka hilisemail kümnendeil. Peale Venemaa perioodi töötas ta Petseris, Tõrvas, Paldiskis ja hiljem taas Tallinnas.
Mai Levin kirjutas Prometi lillemaalide kohta: "Selle ¾anri jaoks oli tal eeldusi: ta oskas lilledele n.-ö. individuaalselt läheneda.“ Tema lemmiklillede hulka kuulus krüsanteem, mida näeb ka antud akvarellil.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valged krüsanteemid, Aleksander Promet

Aleksander Promet (1879-1938) Valged krüsanteemid 1920-30ndad Akvarell, paber Signatuuriga Aleksander Promet õppis kunsti aastatel 1897-1904 Peterburis Stieglitzi kunstikoolis, kus spetsialiseerus tekstiili erialale. Kooli stipendiaadina külastas ta Euroopa suurlinnu ning naases 1906.a. kodumaale. Ta asus elama Tallinna, kus töötas kunstiõpetajana. Teisel eesti kunstinäitusel esines ta rahvuslikel teemadel kompositsioonide ning lilledega. Need kaks teemat domineerisid kunstniku loomingus ka hilisemail kümnendeil. Peale Venemaa perioodi töötas ta Petseris, Tõrvas, Paldiskis ja hiljem taas Tallinnas. Mai Levin kirjutas Prometi lillemaalide kohta: "Selle ¾anri jaoks oli tal eeldusi: ta oskas lilledele n.-ö. individuaalselt läheneda.“ Tema lemmiklillede hulka kuulus krüsanteem, mida näeb ka antud akvarellil.

Valged krüsanteemid, Aleksander Promet E-kunstisalongis

Promet Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük