Valged krüsanteemid, Aleksander Promet Aleksander Promet õppis kunsti aastatel 1897-1904 Peterburis Stieglitzi kunstikoolis, kus spetsialiseerus tekstiili erialale. Kooli stipendiaadina külastas ta Euroopa suurlinnu ning naases 1906. a. kodumaale. Ta asus elama Tallinna, kus töötas kunstiõpetajana. Teisel eesti kunstinäitusel esines ta rahvuslikel teemadel kompositsioonide ning lilledega. Need kaks teemat domineerisid kunstniku loomingus ka hilisemail kümnendeil. Peale Venemaa perioodi töötas ta Petseris, Tõrvas, Paldiskis ja hiljem taas Tallinnas. Mai Levin kirjutas Prometi lillemaalide kohta: "Selle ¾anri jaoks oli tal eeldusi: ta oskas lilledele n. -ö. individuaalselt läheneda. “ Tema lemmiklillede hulka kuulus krüsanteem, mida näeb ka antud akvarellil. 2024 Valged krüsanteemid, Aleksander Promet E-kunstisalongis Promet Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Valged krüsanteemid, Aleksander Promet E-kunstisalongis
Aleksander Promet (1879-1938)

Valged krüsanteemid

1920-30ndad Akvarell, paber. Signatuuriga. Ava 32,5x22
Alghind: € 25000/€1598
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Aleksander Promet õppis kunsti aastatel 1897-1904 Peterburis Stieglitzi kunstikoolis, kus spetsialiseerus tekstiili erialale. Kooli stipendiaadina külastas ta Euroopa suurlinnu ning naases 1906.a. kodumaale. Ta asus elama Tallinna, kus töötas kunstiõpetajana. Teisel eesti kunstinäitusel esines ta rahvuslikel teemadel kompositsioonide ning lilledega. Need kaks teemat domineerisid kunstniku loomingus ka hilisemail kümnendeil. Peale Venemaa perioodi töötas ta Petseris, Tõrvas, Paldiskis ja hiljem taas Tallinnas.
Mai Levin kirjutas Prometi lillemaalide kohta: "Selle ¾anri jaoks oli tal eeldusi: ta oskas lilledele n.-ö. individuaalselt läheneda.“ Tema lemmiklillede hulka kuulus krüsanteem, mida näeb ka antud akvarellil.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valged krüsanteemid, Aleksander Promet

Aleksander Promet (1879-1938) Valged krüsanteemid 1920-30ndad Akvarell, paber Signatuuriga Aleksander Promet õppis kunsti aastatel 1897-1904 Peterburis Stieglitzi kunstikoolis, kus spetsialiseerus tekstiili erialale. Kooli stipendiaadina külastas ta Euroopa suurlinnu ning naases 1906.a. kodumaale. Ta asus elama Tallinna, kus töötas kunstiõpetajana. Teisel eesti kunstinäitusel esines ta rahvuslikel teemadel kompositsioonide ning lilledega. Need kaks teemat domineerisid kunstniku loomingus ka hilisemail kümnendeil. Peale Venemaa perioodi töötas ta Petseris, Tõrvas, Paldiskis ja hiljem taas Tallinnas. Mai Levin kirjutas Prometi lillemaalide kohta: "Selle ¾anri jaoks oli tal eeldusi: ta oskas lilledele n.-ö. individuaalselt läheneda.“ Tema lemmiklillede hulka kuulus krüsanteem, mida näeb ka antud akvarellil.

Valged krüsanteemid, Aleksander Promet E-kunstisalongis

Promet Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük