Välja ilmus Eesti esimese Kui üks Soome kodanik, kes leidis oma tädi pärandi hulgast koltunud paberil joonistusi, ei oleks olnud kunstiteadlik inimene, jäänuks kuraditosin Eesti kunstiloos väärtuslikku pilt. . aprillil Välja ilmus Eesti esimese animalisti joonistusi
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Välja ilmus Eesti esimese animalisti joonistusi

Raimu Hanson, Postimees 14. märtsil 2016

Kui üks Soome kodanik, kes leidis oma tädi pärandi hulgast koltunud paberil joonistusi, ei oleks olnud kunstiteadlik inimene, jäänuks kuraditosin Eesti kunstiloos väärtuslikku pilt..

Kui üks Soome kodanik, kes leidis oma tädi pärandi hulgast koltunud paberil joonistusi, ei oleks olnud kunstiteadlik inimene, jäänuks kuraditosin Eesti kunstiloos väärtuslikku pilti avalikkuse silma alla tulemata. Nüüd on Paul Burmani (1888-1934) üksteist ja Karl Burmani (1882-1965) kaks joonistust vaatamiseks välja seatud Tartus tegutsevas E-Kunstisalongis.

«Need olid kõik raamimata, omanik oli neile pannud oskamatult ümber paberteibi, et joonistused ei rebeneks,» ütles salongi omanik Tiia Karelson. «Meie restauraator nägi palju vaeva.»

Värskelt salongi seinale kahe klaasi vahele välja pandud joonistustel on kujutatud küülikuid, lehmi ja pulle, eesel, tsirkuseponisid. Kahel Tallinna vaatel on hobune ning ühel, samuti pealinna vaatel, esiplaanil väike koer.

«Paul Burman oli meie esimene animalist. Ta kujutas loomi, sest tema inimpelglik loomus ei lasknud inimfiguuri hästi kujutada,» ütles E-Kunstisalongi galerist Airi-Kairi Kaasik. «Loomadega leidis ta hingelise side ja seepärast leidub neid tema töödes hästi palju. Isegi linnavaadetesse on sattunud näiteks koer või hobune.»

Tallinnaga tihedalt oma elus ja tegevuses seotud vennad Paul ja Karl Burman on läinud Eesti loomingulisse ajalukku: esimene kunstnikuna ning teine arhitektina, kes hoolitses oma kunstnikust venna eest ka tema haiguse süvenemise aegadel. Kui Paul viibis Seevaldi vaimuhaiglas, joonistas ta sealgi lakkamatult.

Tartu kunstimuuseumis oli kevadel 2002 kunstiajaloolase Tiiu Talvistu kureeritud näitus «Peidus pool», mis tõi vaatajate ette Paul Burmani loomingut. Nüüd nimetuks jääda soovinud soomlaselt omandatud ja E-Kunstisalongis välja pandud joonistusi vaadates esitas kunstiajaloolane esialgse arvamusena, et need on loodud 1917. aastal või veidi varemgi.

«Paul Burmanist paremat loomi väga elavalt, impressionistlikult kujutavat kunstnikku on Eestis raske leida,» ütles Talvistu. «Tema töid on Eesti kunstimuuseumis väga palju, kuid nüüdne leid on huvitav selles suhtes, et päevavalgele on tulnud kena kogum tema varasest loomingust.»

Näitusel on Soomest saadud pildid aprilli alguseni. E-Kunstisalong paneb kaks Paul Burmani ja ühe Karl Burmani töö oma kevadoksjonile, mis toimub 2. aprillil.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Välja ilmus Eesti esimese

Kui üks Soome kodanik, kes leidis oma tädi pärandi hulgast koltunud paberil joonistusi, ei oleks olnud kunstiteadlik inimene, jäänuks kuraditosin Eesti kunstiloos väärtuslikku pilti avalikkuse silma alla tulemata Nüüd on Paul Burmani (1888-1934) üksteist ja Karl Burmani (1882-1965) kaks joonistust vaatamiseks välja seatud Tartus tegutsevas E-Kunstisalongis Kui üks Soome kodanik, kes leidis oma tädi pärandi hulgast koltunud paberil joonistusi, ei oleks olnud kunstiteadlik inimene, jäänuks kuraditosin Eesti kunstiloos väärtuslikku pilt..

Välja ilmus Eesti esimese animalisti joonistusi

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük