Välja tuli kunstiloo varjatum Näitusele «Kulda väärt kunst» Tartu kunstimajas on valitud E-kunstisalongi 20. aastapäeva tähistama sama galerii oksjonitel ja näitustel esinenud taieseid 70 kunstnik. . veebruaril - toim) tutvustavad huvilistele näitust kunstitundjad, kes räägivad teostest värvikaid lugusid Välja tuli kunstiloo varjatum osa
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Välja tuli kunstiloo varjatum osa

Airi Kaasik, Tartu Postimees 30. jaan. 2017

Näitusele «Kulda väärt kunst» Tartu kunstimajas on valitud E-kunstisalongi 20. aastapäeva tähistama sama galerii oksjonitel ja näitustel esinenud taieseid 70 kunstnik..

Näitusele «Kulda väärt kunst» Tartu kunstimajas on valitud E-kunstisalongi 20. aastapäeva tähistama sama galerii oksjonitel ja näitustel esinenud taieseid 70 kunstnikult. Ligi sada välja pandud teost annab vaatajale võimaluse näha eesti kunsti ajaloo varjatumat osa, sest tööd kuuluvad erakogudesse. Kõik valitud taiesed on eri aegadel E-kunstisalongi näitustel avalikkuse ette toodud, käesolev väljapanek on need nüüd kokku toonud. Teosed on valitud võimalikult pikast ajavahemikust ja erinevatelt kunstnikelt: varaseim töö näitusel on Friedrich Woldemar Krügeri «Maastik» 1871. aastast ning kõige hilisem Nade¾da T¹ernobai «Tartu vaade» 2015. aastast. Selline mitmekesisus on loonud ülevaate eesti kunstist teostega, mis on ühe galerii järjepideva tegevuse tulemusel meie kultuurilugu kildhaaval täiendanud.
Kujundaja Madis Liplap

Maalid, graafika, joonistused ja skulptuurid ei ole saalis esitatud kronoloogiliselt ja ¾anriliselt, vaid kantud näituse kujundaja Madis Liplapi lennukast kujutlusest.

Keerulise ülesande liita tervikuks ligi 150 aasta jooksul loodud teosed eri tehnikas ja erinevatel teemadel on Liplap lahendanud loovalt kontrastide ja samasuste abil. Nii on näiteks üllatuslikku kooslusesse asetatud Johannes Saali naerusuine autoportree, Rudolf Lepvaltsi maal piibu ja karvamütsiga vanamehest, Johann Köleri «Villem Tamme portree» ja Johannes Uiga «Akt Pühajärvega».

Ühe kujundusliku erandina on väiksemasse ruumi koondatud Tartu-teemalised taiesed. Need annavad ühelt poolt ajaloolise ülevaate linna muutumistest, teisalt on see põnev sissevaade kunstnike interpretatsioonile nende kaasaja kodulinnast, selle arhitektuurist, elanikest ja vaimust.

Nõnda on vaataja ees sõjapurustused Varmo Pirgi maalidel ning kurblik meeleolu Rudolf Sepa 1942. aasta vaatel. Märksa helgemates tundenootides on aga Elmar Kitse rohelusest pakatav vaade Toomelt ning Harri Puderselli ja Silja Salmistu lumised paigad linnas.
Omapärase dialoogi Emajõe Ateenaga on saavutanud Jaan Punga ja Imat Suumann, kelle maalidel oma sünnilinnast nähtub filosoofiline tunnetustasand.

Näitusesaali sisse astuja pilk haarab otsekohe Erich Pehapi suurt mõõtu maali «Rannal», mis oma suviselt helge meeleoluga muudab järgneva kogemuse meeldivaks jalutuskäiguks keset kunstioaasi.

Väljapanekus on ka E-kunstisalongi oksjonirekordeid püstitanud Konrad Mägi teos «Võrtsjärve rand» (1917) kolme graatsiaga müstilise Lõuna-Eesti maastiku taustal ja Ants Laikmaa Soome maastikuvaade «Vallinkoski» (1908).

Joonistustest on eriliselt köitvad eesti esimese animalisti Paul Burmani teosed, mis pärinevad Soome kunstikogust, ning Ott Kangilaski fantaasiarikas kujutlus allilmast «Põrgu».
Sajandi teisest poolest

Sajandi teise poole kunstist on esindatud Jüri Arrak maaliga «Ikarose kõne», mis valmis lavadekoratsioonina Vaino Vahingu näidendile, Malle Leis lopsaka lillekompositsiooniga, Andrus Kasemaa jõuliselt abstraktse teosega ning Olav Maran ajatute vaikeluseadeldistega.

Skulptuuridest rikastavad väljapanekut Roman Timotheuse portreed Oskar Lutsust ja imikust, Martin Saksa põimunud figuraalkompositsioon armastajatest ja Ivo Lille omapärased klaasist taiesed.

E-kunstisalong on teatanud, et pühapäeviti kell 13 (ka näituse viimasel päeval, 5. veebruaril - toim) tutvustavad huvilistele näitust kunstitundjad, kes räägivad teostest värvikaid lugusid.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Välja tuli kunstiloo varjatum

Näitusele «Kulda väärt kunst» Tartu kunstimajas on valitud E-kunstisalongi 20 aastapäeva tähistama sama galerii oksjonitel ja näitustel esinenud taieseid 70 kunstnikult Näitusele «Kulda väärt kunst» Tartu kunstimajas on valitud E-kunstisalongi 20. aastapäeva tähistama sama galerii oksjonitel ja näitustel esinenud taieseid 70 kunstnik..

Välja tuli kunstiloo varjatum osa

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük