Valli Lember-Bogatkina akvarellid Tartu galeriis avatud Valli Lember-Bogatkina akvarellide näitus. Näitust saab vaadata kuni 20nda. juulini. juulini Valli Lember-Bogatkina akvarellid
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Valli Lember-Bogatkina akvarellid

Tartu galeriis avatud Valli Lember-Bogatkina akvarellide näitus. Näitust saab vaadata kuni 20nda. juulini.

Hetked ja emotsioonid

Valli Lember-Bogatkinast (s. 1921) räägitakse kui eesti kunsti grand old lady´st. Ta on kunstiga tegelenud lapsepõlvest saadik ning juba 14 aastaselt astus Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas kiitusega. Alates 1940ndatest aastatest on kunstnik osalenud näitustel nii Euroopas kui kaugemalgi ning sedapuhku on taas jõudnud tagasi oma sünnilinna Tartusse. E-Kunstisalongis on eksponeeritud kakskümmend V. Lember-Bogatkina akvarelli kuukümnendatest kuni tänapäevani.

Spontaanne akvarell

Kuigi kunstnik on peamiselt tegelenud monumentaalmaaliga, siis aegade jooksul on tema meelistehnikaks kujunenud klassikaline akvarell. Näituse avamisel rääkis kunstnik, et maalib terve töö ühe hingetõmbega. Seetõttu sobibki akvarell suurepäraselt just muljete ja meeleolude jäädvustamiseks. Tegemist on suuresti spontaanse tehnikaga, kuid mis seejuures nõuab kunstnikult äärmist meisterlikkust ning kontrollitud pintslitööd.

V. Lember-Bogatkina on oma autobiograafias "Nii see oli“ kirjutanud: "Tavaliselt ju inimesed kirjutavad üles oma reisimuljeid, aga mina joonistan.“ Nii on kunstnikul valminud loendamatul hulgal visandeid ja joonistusi erinevatest paikadest ning inimestest, keda ta oma rännakutel on kohanud. Ka näitusel eksponeeritud tööd räägivad aegadest ja kohtadest kunstniku kirevas elus. Näiteks näeb kahte teost aastast 1985, mil kunstnik reisis Kuubal või töödesarja suusatajatest aastast 1968, kui kunstnik oli saadetud Otepääle suusavõistlusele korrespondendiks.

Ilmekad portreed

Eraldi peatüki antud näitusel moodustavad maastikuvaated, mis pakatavad rahust ja vaikusest, need on justkui inimese käe poolt puutamata jäänud tükid eestimaa loodusest (“Karepa rand", “Uljaste soo"). Kõige ilmekamateks võib aga hoopiski pidada portreid. V. Lember-Bogatkina on öelnud, et kui maalib, siis läbi oma südame. Nii saabki täheldada, et kunstnik ei jäädvusta mitte ainuüksi portreteeritava väliseid tunnuseid, vaid ta suudab tabada ka seda miskit, mis muudab selle hetke ja ilme kordumatuks ning ainulaadseks (“Tüdruk kassiga").

Valli Lember-Bogatkina jälgib ümbrust ja inimesi vaimustuse ning uudishimuga. Ta suudab jäädvustada seda, mis tavavaatajal märkamata võib jääda ja seda kõike läbi ääretu positiivsuse.
Näitus jääb üles 20. juulini.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valli Lember-Bogatkina akvarellid

Hetked ja emotsioonid Valli Lember-Bogatkinast (s 1921) räägitakse kui eesti kunsti grand old lady´st Tartu galeriis avatud Valli Lember-Bogatkina akvarellide näitus. Näitust saab vaadata kuni 20nda. juulini.

Valli Lember-Bogatkina akvarellid

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük