Varakevadine õhtu, Lagle Israel Lagle Israel, kes lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi skulptorina, saavutas enim tuntust pastelltehnikas lillemaalide autorina. Lisaks pastellmaalidele valmisid L. Israelil ka mitmed suured pannood, nagu näiteks merekividest mosaiiksein Tõravere observatooriumis. Kunstnikku köitsid enamasti lihtsad põllu- ja kevadlilled. Ta jäädvustas tagasihoidlikke kompositsioone, milles on kõrvaldatud kõik üleliigsed detailid. Lillede ilu tuleb esile tänu hästi paikapandud fooni tonaalsusele, mis laseb särada õite värvusel. Paljud kunstnikud on pööranud suurt tähelepanu oma tööde vormistusele, L. Israel armastas pasparteerida oma pastellmaalid vineerspooniga, mille murtud toon sobib suurepäraselt tema lihtsate, poeetiliste lillepiltidega. 2007 Varakevadine õhtu, Lagle Israel E-kunstisalongis Israel Lagle
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Varakevadine õhtu, Lagle Israel E-kunstisalongis
Lagle Israel (1923–2000)

Varakevadine õhtu

1971 Pastell, paber.
Ava: 27,7x16,8. Signatuur taga.
Alghind: € 8500/€543
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Lagle Israel, kes lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi skulptorina, saavutas enim tuntust pastelltehnikas lillemaalide autorina. Lisaks pastellmaalidele valmisid L. Israelil ka mitmed suured pannood, nagu näiteks merekividest mosaiiksein Tõravere observatooriumis.

Kunstnikku köitsid enamasti lihtsad põllu- ja kevadlilled. Ta jäädvustas tagasihoidlikke kompositsioone, milles on kõrvaldatud kõik üleliigsed detailid. Lillede ilu tuleb esile tänu hästi paikapandud fooni tonaalsusele, mis laseb särada õite värvusel. Paljud kunstnikud on pööranud suurt tähelepanu oma tööde vormistusele, L. Israel armastas pasparteerida oma pastellmaalid vineerspooniga, mille murtud toon sobib suurepäraselt tema lihtsate, poeetiliste lillepiltidega.Lagle Israel (1923–2000)
Kujur, maalikunstnik ja graafik. Sündinud 1923 Viljandimaal, suri 2000. aastal. Õppis aastast 1942 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis skulptuuri eriala, õppis aastast 1943 Pallases ja aastast 1944 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis (A. Starkopfi klassis), lõpetas selle 1950. Töötanud vabakunstnikuna Tartus. Aastast 1950 KL-i liige. Loonud skulptuurportreid, viljelenud monumentaalkunsti, teinud pastellitehnikas lillemaale. Graafikas eelistanud värvilist monotüüpiat ja akvatintat. Näitused aastast 1951.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Varakevadine õhtu, Lagle Israel

Lagle Israel (1923–2000) Varakevadine õhtu 1971 Pastell, paber Ava: 27,7x16,8 Lagle Israel, kes lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi skulptorina, saavutas enim tuntust pastelltehnikas lillemaalide autorina. Lisaks pastellmaalidele valmisid L. Israelil ka mitmed suured pannood, nagu näiteks merekividest mosaiiksein Tõravere observatooriumis.
Kunstnikku köitsid enamasti lihtsad põllu- ja kevadlilled. Ta jäädvustas tagasihoidlikke kompositsioone, milles on kõrvaldatud kõik üleliigsed detailid. Lillede ilu tuleb esile tänu hästi paikapandud fooni tonaalsusele, mis laseb särada õite värvusel. Paljud kunstnikud on pööranud suurt tähelepanu oma tööde vormistusele, L. Israel armastas pasparteerida oma pastellmaalid vineerspooniga, mille murtud toon sobib suurepäraselt tema lihtsate, poeetiliste lillepiltidega.

Varakevadine õhtu, Lagle Israel E-kunstisalongis

Israel Lagle
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük