Värsked maalid tõestavad kunstniku Peeter Mudist ei ole Tartule olnud kuigi armulik. Tema enam kui 30 isikunäitusest on Emajõelinnas seni olnud kolm. Pärast haiglas veedetud kuid valminud värsked pildid andis ta aga. . «Ilmselt on lõuend tõmmanud kokku ja raamil ei ole pääsu olnud,» ütles eile näitust vaadanud kunstnik Enno Allik ja kiitis kogu värvikirevat väljapanekut: «Metsik värk!» Postimees Värsked maalid tõestavad kunstniku uuestisündi
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Värsked maalid tõestavad kunstniku uuestisündi

Raimu Hanson 13. jaan. 2010

Peeter Mudist ei ole Tartule olnud kuigi armulik. Tema enam kui 30 isikunäitusest on Emajõelinnas seni olnud kolm. Pärast haiglas veedetud kuid valminud värsked pildid andis ta aga..

Peeter Mudist ei ole Tartule olnud kuigi armulik. Tema enam kui 30 isikunäitusest on Emajõelinnas seni olnud kolm. Pärast haiglas veedetud kuid valminud värsked pildid andis ta aga näha esmalt just tartlastele. Enamasti mullu, aga mõned ka tänavu valminud maalid - kokku 22 - on välja pandud
E-kunstisalongi kahes kambris. Mõned Mudisti maalid olid salongi juhataja Daisi Kahuri sõnul veel nii värsked, et näpud said värviseks.

«Näitus on äärmiselt tähelepanuväärne, sest kinnitab Mudisti uuestisündi nii isiklikus kui loomingulises plaanis,» märkis kuraator Reeli Kõiv. «Pärast pikka haiglaravi üliraskest seisundist Tartu kliinikutes välja tulnud kunstnik on leidnud endas taas loomejõudu.»

Kõiv kureeris ka Mudisti eelmist Tartu-näitust. See avati samal kuupäeval Tartu kunstimuuseumis aastal 2002 kui nüüdne E-kunstisalongi väljapanek - 11. jaanuaril.

Et Mudist on aasta olnud tartlane, võis ta ka ise näituse kujundamisel osaleda. «Ta näitas, kuidas tema maale grupeerida, nii et tõstsime pilte mitu korda ümber,» ütles E-kunstisalongi omanik Tiia Karelson. «Ta andis täpseid juhiseid.»

Mudist on maalinud enamasti äratuntavalt inimesi, lilli, maastikku, kuid mitte kunagi kui üksnes motiivi, selle välist, nähtavat külge. «Ta on kujutanud asjade sisemisi seisundeid ja varjatud olemust, püüdnud pintsli ja värvide abil kinni mõtteid, tundeid, hingeseisundeid, pannud oma piltide sisse temale ainuomase suhte maailma,» märgib Kõiv.

Kuraator juhib tähelepanu Mudisti võimele anda kunstikeeles edasi hetkede erilisust, nende igavikulist olemust lõuendil. See kajastub ka pealkirjades, mis on antud olevikus, näiteks «Nuusutab lille» või «Kõik teed on veel valla ja kõik soovid võivad täituda».

Maal «Kaika nõid läheb läbi metsa koju» on aga oma sisust tuleneva nõiajõu teinud ka teistmoodi nähtavaks: raam on seinal nn propellerisse kiskunud. «Ilmselt on lõuend tõmmanud kokku ja raamil ei ole pääsu olnud,» ütles eile näitust vaadanud kunstnik Enno Allik ja kiitis kogu värvikirevat väljapanekut: «Metsik värk!»

Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Värsked maalid tõestavad kunstniku

Peeter Mudist ei ole Tartule olnud kuigi armulik Tema enam kui 30 isikunäitusest on Emajõelinnas seni olnud kolm Peeter Mudist ei ole Tartule olnud kuigi armulik. Tema enam kui 30 isikunäitusest on Emajõelinnas seni olnud kolm. Pärast haiglas veedetud kuid valminud värsked pildid andis ta aga..

Värsked maalid tõestavad kunstniku uuestisündi

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük