Vastupidav salong avas uue Kunstnike perest pärit majandusõppejõud Andres Arrak tõi E-kunstisalongis uue näituse avamise sõnavõtus esile salongi tavatu vastupidavuse. Vähe on neid ettevõtteid, mis tegutsenud 16 aastat. veebruarini Vastupidav salong avas uue näituse
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Vastupidav salong avas uue näituse

Raimu Hanson, reporter 24. jaan. 2013

Kunstnike perest pärit majandusõppejõud Andres Arrak tõi E-kunstisalongis uue näituse avamise sõnavõtus esile salongi tavatu vastupidavuse. Vähe on neid ettevõtteid, mis tegutsenud 16 aastat.

E-kunstisalong alustas kunstnike ja kunstiostjate lähendamist 20. jaanuaril 1997 E-kaubamajas. Eesti praegu ilmselt suurima ja avaraima müügisalongi omaniku Tiia Karelsoni andmeil on nüüdne asukoht Tartu raeplatsi nurgal ajaloolises pangamajas viies.

Salongi 15. aastapäeva tähistamine mullu samal ajal läks Karelsoni sõnul igapäevaste askelduste tuhinas õigel ajal meelest. Seda enam oli nüüd põhjust üles seada ülevaatenäitus viimase paari-kolme aasta eesti maalikunstist peatähelepanuga Tartu kunstnikel.

27 kunstniku 41 teost

Näituse on koostanud kunsti­ajaloo magistrant, teist aastat galeristiametis Liisi Pabstel koostöös salongi juhataja Daisi Kahuriga, kes on E-kunstisalongis tegutsenud algusest peale.

Väljapanekus on 27 kunstniku 41 teost. Omaette on esile toodud Konrad Mägi ateljee maalijad.

Tartu kunstnike aastalõpunäitustel on E-kunstisalong vähemalt seitse korda andnud oma lemmikule preemia.

Paar aastat on sellega vahet olnud. Salongi aastapäevanäituse avamisel jätkus kunstnikele meelepärane tava - preemia sai Piibe Arrak.

Tartlanna Piibe Arrak (73) on sündinud Tallinnas. Ta on lõpetanud Tallinna 1. keskkooli, kus tema joonistusõpetajaks oli järjekindlalt kubismi viljelnud kunstnik Arnold Akberg.

Kahel viimasel keskkooliaastal käis ta kunstiinstituudi ettevalmistuskursustel. Tartu kunstikooli lõpetas ta aastal 1962 ning täiendas end 1962-1967 Melanie ja Erich Arraku ateljeekoolis.

Näitustel on Piibe Arrak esinenud 1967. aastast, ta kuulub Tartu Kunstnike Liitu. Lemmiktehnika on õlimaal, põhiteemadeks maastikud, lilled, linnavaated ja portreed.

Reljeefsed maalid

Täpselt aasta tagasi avas Piibe Arrak oma maalide näituse Läänemaal rannarootsi keskuses. Sügisest saati on tema paarkümmend õlimaali vaatamiseks kõigile möödujaile välja pandud Tartu Ülikooli Kliinikumi peamaja trepifuajees.

E-kunstisalongi äsja avatud näitusel on kaks tema maali, millest ühel on kujutatud lilli ja teisel mereranda. Mõlemas on tema kunstnikukäekirja ühe tunnusena paksult värvi, nii et maalid mõjuvad reljeefidena.

Samas väljapanekus on Piibe Arraku abikaasa Eevart Arraku kaks teost. Abielupaari kõik neli maali on valminud mullu.

E-kunstisalongi aastapäevanäitust saab vaadata 5. veebruarini.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vastupidav salong avas uue

E-kunstisalong alustas kunstnike ja kunstiostjate lähendamist 20 jaanuaril 1997 E-kaubamajas Kunstnike perest pärit majandusõppejõud Andres Arrak tõi E-kunstisalongis uue näituse avamise sõnavõtus esile salongi tavatu vastupidavuse. Vähe on neid ettevõtteid, mis tegutsenud 16 aastat.

Vastupidav salong avas uue näituse

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük