Viis Tiinat andsid välja ©2002-2003 Postimees Viis Tiinat andsid välja raamatu Pallasest
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Viis Tiinat andsid välja raamatu Pallasest

Esimest korda veerand sajandit tagasi kaante vahele jõudnud teadustöö nägi nüüd oma teist trükimusta tartlannast autori Tiina Nurga ja veel nelja Tiina koostöös.

«Palun teid olla hästi heatahtlikud viie Tiina raamatu vastu,» pöördus autor raamatu esitlusele tulnud kunstihuviliste poole. «Eelmine kord ma jäin kriitikast ilma, sest raamatut trükiti nii vähe, et see ei jõudnud kõigi kriitikute kätte.»

Tiina Nurk on üks teenekaimaid kunstiajaloolasi. Ta on töötanud Tartu Kunstimuuseumis ja Tartu Ülikooli raamatukogus, kus ta on uurinud ja korrastanud Lääne-Euroopa graafikat, koostanud kogude katalooge ja korraldanud näitusi.

Lisaks autorile kuuluvad viie Tiina hulka kirjastuse Tänapäev juht Tiina Tammer, raamatule eessõna kirjutanud Tiina Abel, toimetaja Tiina Põldaru ja piltide skan­nija Tiina Sildre.

Suur ja väike tiraa¾

«Kõrgem kunstikool Pal­las» ilmus esimest korda 1977. aastal. «Esimese trüki tiraa¾ oli 4000,» meenutas autor. «Seda oli kohutavalt vähe, raamatud kadusid müügilt väga kiiresti.»

Raamatuladu eraldas autorile 50 eksemplari, millest igaüks maksis 2 rubla ja 26 kopikat - tolle aja kohta vähevõitu. «Ma ostsin need välja ja jagasin Tartu ja Tallinna kunstnikele ära,» ütles Tiina Nurk.

Kirjastuse Tänapäev esimese kunstiraamatuna ilmunud uue trüki tiraa¾ on 2000. «Seda on tänapäeval palju,» ütles Tiina Tammer. «Keskmine trükiarv on 1000 ja mõnda raamatut teeme 800 eksemplari.»

Tavatust suurema tiraa¾i põhjustas soov jätta see kunstiraamat müügile rohkem kui üheks aastaks. Kauplustes hakkab raamat maksma 360-370 krooni.

Raamat on saanud uue kujunduse, sisuline osa on aga enam-vähem sama. «Ajalooline osa on tehtud ümber, sest aeg on teine,» rääkis Tiina Nurk. «Lisatud on ka 1943. aasta lõpetajate nimed.»
Kunstiajaloolase Tiina Abe­li sõnade kohaselt sai Tiina Nurga Pallase-uurimusest esmakordse ilmumise järel otsekohe eesti kunstiteaduse klassika.

See kujunes «hädavajalikuks käsiraamatuks mitte ainult neile, keda huvitab Pallase kunstikooli kujunemine, vaid kõigile kahe maailmasõja vahelisse eesti kunsti süüvijaile,» märgib kunstiajaloolane ees­sõnas.

Hädavajalik raamat

Kunstiühingu Pallas juhatuse esimees Enn Lillemets peab Tiina Nurga teose teise trüki ilmumist samuti hädavajalikuks.
«Pallase raamatu tähtsust on raske üle hinnata, sest muud lihtsalt ei ole kõrvale pan­­na,» ütles ta.

Raamatut «Kõrgem kunstikool Pallas» esitleti E-kunstisalongis näituse «Valitud meistrid» pidulikul lõpetamisel, kus kirjastuse Tänapäeva juht Tiina Tammer märkis muu hulgas, et sai idee salongi juhataja Tiia Karelsoni käest.

Väljapanekul eksponeeritud suures osas pallaslaste tööd läksid edasi täna Tallinnas Mustpeade Majas peetavale E-kunstisalongi 11. oksjonile.


©2002-2003 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Viis Tiinat andsid välja

Esimest korda veerand sajandit tagasi kaante vahele jõudnud teadustöö nägi nüüd oma teist trükimusta tartlannast autori Tiina Nurga ja veel nelja Tiina koostöös «Palun teid olla hästi heatahtlikud viie Tiina raamatu vastu,» pöördus autor raamatu esitlusele tulnud kunstihuviliste poole

Viis Tiinat andsid välja raamatu Pallasest

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük