32 Linnavaade pargiga, Hans Hans Mets õppis kunstikoolis Pallas aastatel 1928–1934 ning lõpetas selle Nikolai Triigi meisterateljees. Pärast õpinguid siirdus õppima Lääne-Euroopasse arhitektuuri ning kohtus oma kaasmaalastega jälle Saksamaal – nüüd aga juba uues olukorras, mil kodumaale enam naasta ei olnud võimalik. Nii võibki teda kohata mitmetel fotodel koos teiste Eesti kunstnikega, kes 1944. aastast olid sunnitud asuma elama Saksamaa põgenikelaagritesse. Saksamaalt suundus ta elama New Yorki. Alates 1947. aastast võttis osa näitustest üle maailma, näiteks Pariisis, Amsterdamis, New Yorgis, Torontos, Sydneys jne. Kunstikriitika on Hans Metsa loomingu suhtes läbivalt tunnustav olnud, rõhutatud on nii kunstniku head maitset kui tugevat värvimeelt, mis tegid temast puhtakujulise maalija. Juba Pallase lõpetajate hulgas peeti teda oma lennu üheks tugevamaks ja moodsamaks. Saksamaa perioodist ei ole palju säilinud ning selleaegne looming on pigem haruldane – nii ka käesolev maal „Linnavaade pargiga“. Tartu Kunstimuuseumi kogus on samast perioodist maal „Talvine park figuuridega“, mis on aga tunduvalt visandlikum. 2020 32. Linnavaade pargiga, Hans Mets E-kunstisalongis Mets Hans
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
32. Linnavaade pargiga, Hans Mets E-kunstisalongis
Hans Mets (1909–1981)

32. Linnavaade pargiga

1946. Õli, lõuend. 52,5x70,5. Signatuuriga.
Alghind: € 1500, lõpphind: € 6900
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Hans Mets õppis kunstikoolis Pallas aastatel 1928–1934 ning lõpetas selle Nikolai Triigi meisterateljees. Pärast õpinguid siirdus õppima Lääne-Euroopasse arhitektuuri ning kohtus oma kaasmaalastega jälle Saksamaal – nüüd aga juba uues olukorras, mil kodumaale enam naasta ei olnud võimalik. Nii võibki teda kohata mitmetel fotodel koos teiste Eesti kunstnikega, kes 1944. aastast olid sunnitud asuma elama Saksamaa põgenikelaagritesse.
Saksamaalt suundus ta elama New Yorki. Alates 1947. aastast võttis osa näitustest üle maailma, näiteks Pariisis, Amsterdamis, New Yorgis, Torontos, Sydneys jne.
Kunstikriitika on Hans Metsa loomingu suhtes läbivalt tunnustav olnud, rõhutatud on nii kunstniku head maitset kui tugevat värvimeelt, mis tegid temast puhtakujulise maalija. Juba Pallase lõpetajate hulgas peeti teda oma lennu üheks tugevamaks ja moodsamaks.
Saksamaa perioodist ei ole palju säilinud ning selleaegne looming on pigem haruldane – nii ka käesolev maal „Linnavaade pargiga“. Tartu Kunstimuuseumi kogus on samast perioodist maal „Talvine park figuuridega“, mis on aga tunduvalt visandlikum.

32. Linnavaade pargiga, Hans Mets E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

32 Linnavaade pargiga, Hans

Hans Mets (1909–1981) 32 Linnavaade pargiga 1946 Hans Mets õppis kunstikoolis Pallas aastatel 1928–1934 ning lõpetas selle Nikolai Triigi meisterateljees. Pärast õpinguid siirdus õppima Lääne-Euroopasse arhitektuuri ning kohtus oma kaasmaalastega jälle Saksamaal – nüüd aga juba uues olukorras, mil kodumaale enam naasta ei olnud võimalik. Nii võibki teda kohata mitmetel fotodel koos teiste Eesti kunstnikega, kes 1944. aastast olid sunnitud asuma elama Saksamaa põgenikelaagritesse.Saksamaalt suundus ta elama New Yorki. Alates 1947. aastast võttis osa näitustest üle maailma, näiteks Pariisis, Amsterdamis, New Yorgis, Torontos, Sydneys jne.Kunstikriitika on Hans Metsa loomingu suhtes läbivalt tunnustav olnud, rõhutatud on nii kunstniku head maitset kui tugevat värvimeelt, mis tegid temast puhtakujulise maalija. Juba Pallase lõpetajate hulgas peeti teda oma lennu üheks tugevamaks ja moodsamaks. Saksamaa perioodist ei ole palju säilinud ning selleaegne looming on pigem haruldane – nii ka käesolev maal „Linnavaade pargiga“. Tartu Kunstimuuseumi kogus on samast perioodist maal „Talvine park figuuridega“, mis on aga tunduvalt visandlikum.

32. Linnavaade pargiga, Hans Mets E-kunstisalongis

Mets Hans
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük