3 Katrina rannavetes, Priidu Äratuntava elavuse ja impulsiivsuse saavutas Priidu Aavik oma loomingus 1960ndate algul, mil kunstnik viibis korduvalt pikematel loomingulistel ekspeditsioonidel merel. Esimene pikem retk kulges Atlandi ookeani põhjaosas ning teine lääne- ja lõunaosas ekvaatorini välja, mille jooksul joonistas ta üles nii eksootilisi rannikuid kui ka meremeeste eluolu. Hoolimata suurest reisikirest tõdes ta pärast 1965. aasta reisi Põhja-Aafrikasse, et sealne „taevas oli tühi ning avar, nagu teatridekoratsioon, looduse värvid on alati ühed ja samad, päeval eredad, öösel sinakasmustad. /---/ Põhjamaa pakub silmale hoopis suuremat vaheldust. “ Priidu Aaviku lemmikmodelliks oli ja jäi siinne loodus ning inimene. Eriline koht selles kuulus just kaluritele ja rannaelule. 2002 3. Katrina rannavetes, Priidu Aavik E-kunstisalongis Aavik Priidu
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
3. Katrina rannavetes, Priidu Aavik E-kunstisalongis
Priidu Aavik (1905 - 1991)

3. Katrina rannavetes

1965. Akvarell, paber. Lm 44,5x60. Signatuuriga.
Alghind: € 650
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Äratuntava elavuse ja impulsiivsuse saavutas Priidu Aavik oma loomingus 1960ndate algul, mil kunstnik viibis korduvalt pikematel loomingulistel ekspeditsioonidel merel. Esimene pikem retk kulges Atlandi ookeani põhjaosas ning teine lääne- ja lõunaosas ekvaatorini välja, mille jooksul joonistas ta üles nii eksootilisi rannikuid kui ka meremeeste eluolu. Hoolimata suurest reisikirest tõdes ta pärast 1965. aasta reisi Põhja-Aafrikasse, et sealne „taevas oli tühi ning avar, nagu teatridekoratsioon, looduse värvid on alati ühed ja samad, päeval eredad, öösel sinakasmustad. /---/ Põhjamaa pakub silmale hoopis suuremat vaheldust.“
Priidu Aaviku lemmikmodelliks oli ja jäi siinne loodus ning inimene. Eriline koht selles kuulus just kaluritele ja rannaelule.Priidu Aavik (1905 - 1991)
Elas aastatel 1905-1991. Õppis aastal 1920 Ants Laikmaa Ateljeekoolis. Asus 1934.a. õppima Pallasesse, mille lõpetas 1938.a. Nikolai Triigi õpilasena. Täiendas ennast Pariisi 1939.a. Näitused aastast 1938.
3. Katrina rannavetes, Priidu Aavik E-kunstisalongis

testTeosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

3 Katrina rannavetes, Priidu

Priidu Aavik (1905 - 1991) 3 Katrina rannavetes 1965 Äratuntava elavuse ja impulsiivsuse saavutas Priidu Aavik oma loomingus 1960ndate algul, mil kunstnik viibis korduvalt pikematel loomingulistel ekspeditsioonidel merel. Esimene pikem retk kulges Atlandi ookeani põhjaosas ning teine lääne- ja lõunaosas ekvaatorini välja, mille jooksul joonistas ta üles nii eksootilisi rannikuid kui ka meremeeste eluolu. Hoolimata suurest reisikirest tõdes ta pärast 1965. aasta reisi Põhja-Aafrikasse, et sealne „taevas oli tühi ning avar, nagu teatridekoratsioon, looduse värvid on alati ühed ja samad, päeval eredad, öösel sinakasmustad. /---/ Põhjamaa pakub silmale hoopis suuremat vaheldust.“ Priidu Aaviku lemmikmodelliks oli ja jäi siinne loodus ning inimene. Eriline koht selles kuulus just kaluritele ja rannaelule.

3. Katrina rannavetes, Priidu Aavik E-kunstisalongis

Aavik Priidu
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük