Pilvealune ilm, Priidu Aavik Novgorodis sündinud Priidu Aavik oli 1920. aastatel Ants Laikmaa ateljeekooli kasvandik ning jätkas Pallases, mille lõpetas Nikolai Triigi õpilasena. Tema loomingus olid esindatud ajaloo-, maastiku- ja ka olustikumaal. Suuremõõtmeline töö "Pilvealune ilm" piiritu silmapiiriga reedab värvirikaste puude ja põõsastega sügise kohalolekut. Kunstnik, kes käis end ka Pariisis täiendamas, sai sealt innustust maalida valgust ja õhku märksa suurema tähelepanuga ning kanda see tundeelamus oma värvidemaailma. 2002 Pilvealune ilm, Priidu Aavik E-kunstisalongis Aavik Priidu
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pilvealune ilm, Priidu Aavik E-kunstisalongis
Priidu Aavik (1905 - 1991)

Pilvealune ilm

1971 Õli, lõuend. Signatuuriga. 81 x 116
Alghind: € €1200, lõpphind: € 1 200
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

Novgorodis sündinud Priidu Aavik oli 1920. aastatel Ants Laikmaa ateljeekooli kasvandik ning jätkas Pallases, mille lõpetas Nikolai Triigi õpilasena. Tema loomingus olid esindatud ajaloo-, maastiku- ja ka olustikumaal. Suuremõõtmeline töö "Pilvealune ilm" piiritu silmapiiriga reedab värvirikaste puude ja põõsastega sügise kohalolekut. Kunstnik, kes käis end ka Pariisis täiendamas, sai sealt innustust maalida valgust ja õhku märksa suurema tähelepanuga ning kanda see tundeelamus oma värvidemaailma.Priidu Aavik (1905 - 1991)
Elas aastatel 1905-1991. Õppis aastal 1920 Ants Laikmaa Ateljeekoolis. Asus 1934.a. õppima Pallasesse, mille lõpetas 1938.a. Nikolai Triigi õpilasena. Täiendas ennast Pariisi 1939.a. Näitused aastast 1938.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pilvealune ilm, Priidu Aavik

Priidu Aavik (1905 - 1991) Pilvealune ilm 1971 Õli, lõuend Signatuuriga Novgorodis sündinud Priidu Aavik oli 1920. aastatel Ants Laikmaa ateljeekooli kasvandik ning jätkas Pallases, mille lõpetas Nikolai Triigi õpilasena. Tema loomingus olid esindatud ajaloo-, maastiku- ja ka olustikumaal. Suuremõõtmeline töö "Pilvealune ilm" piiritu silmapiiriga reedab värvirikaste puude ja põõsastega sügise kohalolekut. Kunstnik, kes käis end ka Pariisis täiendamas, sai sealt innustust maalida valgust ja õhku märksa suurema tähelepanuga ning kanda see tundeelamus oma värvidemaailma.

Pilvealune ilm, Priidu Aavik E-kunstisalongis

Aavik Priidu
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük