65 Üksindus, Evi Tihemets Evi Tihemets on üks silmapaistvamaid värvilise litograafia viljelejaid Eesti graafikakunstis. Alates 1960ndatest on ta sidunud värvi järjekindlalt oma loomingusse ning saavutas oma uuendusliku lähenemisega püsiva tunnustuse ja populaarsuse pärast 1968. aastal toimunud isikunäitust Tallinna Kunstisalongis. Kuigi toonane kunstikriitika tavatses tema loomingut analüüsida ja käsitleda suuresti naiselikuna, siis tegeles kunstnik lisaks esteetilistele küsimustele ka ühiskondlike valupunktide esile toomisega. 1970. aastal valmis tal lito „Ohustatud maailm“, mis tõi päevakorda nii looduse säilitamisega seotud teemad kui ka külma sõja aegse ärevuse seoses aatompommi olemasoluga. Sellest alates lõi Tihemets mitmeid samateemalisi graafilisi lehti, millel kasutatud ühesugust linnapildi motiivi, mida näeme ka käesoleval lehel „Üksindus“. Graafilise lehe alumises osas kujutatud naiselike näojoontega ja pilvede liikumist jälgiv figuur sümboliseerib pagemist suurlinnast loodusesse ja eemalolekut argielust. 2022 65. Üksindus, Evi Tihemets E-kunstisalongis Tihemets Evi
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
65. Üksindus, Evi Tihemets E-kunstisalongis
Evi Tihemets (sünd 1932)

65. Üksindus

1972. Lito, paber. Lm 55x67,3. Signatuuriga.
Alghind: € 1200
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Evi Tihemets on üks silmapaistvamaid värvilise litograafia viljelejaid Eesti graafikakunstis. Alates 1960ndatest on ta sidunud värvi järjekindlalt oma loomingusse ning saavutas oma uuendusliku lähenemisega püsiva tunnustuse ja populaarsuse pärast 1968. aastal toimunud isikunäitust Tallinna Kunstisalongis. Kuigi toonane kunstikriitika tavatses tema loomingut analüüsida ja käsitleda suuresti naiselikuna, siis tegeles kunstnik lisaks esteetilistele küsimustele ka ühiskondlike valupunktide esile toomisega. 1970. aastal valmis tal lito „Ohustatud maailm“, mis tõi päevakorda nii looduse säilitamisega seotud teemad kui ka külma sõja aegse ärevuse seoses aatompommi olemasoluga. Sellest alates lõi Tihemets mitmeid samateemalisi graafilisi lehti, millel kasutatud ühesugust linnapildi motiivi, mida näeme ka käesoleval lehel „Üksindus“.
Graafilise lehe alumises osas kujutatud naiselike näojoontega ja pilvede liikumist jälgiv figuur sümboliseerib pagemist suurlinnast loodusesse ja eemalolekut argielust.Evi Tihemets (sünd 1932)
Sündinud 1932 Tapal raudteelase perekonnas. Lõpetas 1951 Tapa KK-i. Jätkas samal aastal õpinguid ERKI-s, lõpetas selle1958a. Kuulub 1950-ndate lõpus ja 1960-ndate alguses eesti graafikat uuendanud kunstnike põlvkonda, mõjutanud graafika arengut ka hiljem. Iseloomulikud on teoste suurejooneline ja selge vorm ning karge lüürilisus. On Eesti silmapaistvaim värvilise litograafia viljeleja.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

65 Üksindus, Evi Tihemets

Evi Tihemets (sünd 1932) 65 Üksindus 1972 Evi Tihemets on üks silmapaistvamaid värvilise litograafia viljelejaid Eesti graafikakunstis. Alates 1960ndatest on ta sidunud värvi järjekindlalt oma loomingusse ning saavutas oma uuendusliku lähenemisega püsiva tunnustuse ja populaarsuse pärast 1968. aastal toimunud isikunäitust Tallinna Kunstisalongis. Kuigi toonane kunstikriitika tavatses tema loomingut analüüsida ja käsitleda suuresti naiselikuna, siis tegeles kunstnik lisaks esteetilistele küsimustele ka ühiskondlike valupunktide esile toomisega. 1970. aastal valmis tal lito „Ohustatud maailm“, mis tõi päevakorda nii looduse säilitamisega seotud teemad kui ka külma sõja aegse ärevuse seoses aatompommi olemasoluga. Sellest alates lõi Tihemets mitmeid samateemalisi graafilisi lehti, millel kasutatud ühesugust linnapildi motiivi, mida näeme ka käesoleval lehel „Üksindus“. Graafilise lehe alumises osas kujutatud naiselike näojoontega ja pilvede liikumist jälgiv figuur sümboliseerib pagemist suurlinnast loodusesse ja eemalolekut argielust.

65. Üksindus, Evi Tihemets E-kunstisalongis

Tihemets Evi
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük