Rippsild Pirita jõel, Evi 1958. aastal lõpetas ENSV Riikliku Kunstiinstituudi raamatugraafikuna. 1972. aastal kirjutab Inge Teder: „Evi Tihemets on väga mitmepalgeline ja eksperimenteerimishimuline graafik. […] Sügavtrüki puhub taandab ta värvi sageli saatemuusika ossa“. Mai Levin on iseloomustanud Tihemetsa loomingut nii: „Evi Tihemetsa tööd köidavad sisemise avalioleku, loomulikkuse ja siirusega; nad on vabad maneerilikkusest. [. . . ] Oma arengudünaamikas, ¾anrilises, kujundlikus ja tehnilises mitmekesisuses on Evi Tihemetsa looming oluliselt aidanud kujundada eesti tänast graafikakultuuri“. 2022 Rippsild Pirita jõel, Evi Tihemets E-kunstisalongis Tihemets Evi
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rippsild Pirita jõel, Evi Tihemets E-kunstisalongis
Evi Tihemets (sünd 1932)

Rippsild Pirita jõel

1978. Söövitus, paber. Lm 68,4x50. Signatuuriga.
Alghind: € €1700, lõpphind: € 1700
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

1958. aastal lõpetas ENSV Riikliku Kunstiinstituudi raamatugraafikuna. 1972. aastal kirjutab Inge Teder: „Evi Tihemets on väga mitmepalgeline ja eksperimenteerimishimuline graafik. […] Sügavtrüki puhub taandab ta värvi sageli saatemuusika ossa“. Mai Levin on iseloomustanud Tihemetsa loomingut nii: „Evi Tihemetsa tööd köidavad sisemise avalioleku, loomulikkuse ja siirusega; nad on vabad maneerilikkusest. [...] Oma arengudünaamikas, ¾anrilises, kujundlikus ja tehnilises mitmekesisuses on Evi Tihemetsa looming oluliselt aidanud kujundada eesti tänast graafikakultuuri“.Evi Tihemets (sünd 1932)
Sündinud 1932 Tapal raudteelase perekonnas. Lõpetas 1951 Tapa KK-i. Jätkas samal aastal õpinguid ERKI-s, lõpetas selle1958a. Kuulub 1950-ndate lõpus ja 1960-ndate alguses eesti graafikat uuendanud kunstnike põlvkonda, mõjutanud graafika arengut ka hiljem. Iseloomulikud on teoste suurejooneline ja selge vorm ning karge lüürilisus. On Eesti silmapaistvaim värvilise litograafia viljeleja.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rippsild Pirita jõel, Evi

Evi Tihemets (sünd 1932) Rippsild Pirita jõel 1978 Söövitus, paber 1958. aastal lõpetas ENSV Riikliku Kunstiinstituudi raamatugraafikuna. 1972. aastal kirjutab Inge Teder: „Evi Tihemets on väga mitmepalgeline ja eksperimenteerimishimuline graafik. […] Sügavtrüki puhub taandab ta värvi sageli saatemuusika ossa“. Mai Levin on iseloomustanud Tihemetsa loomingut nii: „Evi Tihemetsa tööd köidavad sisemise avalioleku, loomulikkuse ja siirusega; nad on vabad maneerilikkusest. [...] Oma arengudünaamikas, ¾anrilises, kujundlikus ja tehnilises mitmekesisuses on Evi Tihemetsa looming oluliselt aidanud kujundada eesti tänast graafikakultuuri“.

Rippsild Pirita jõel, Evi Tihemets E-kunstisalongis

Tihemets Evi
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük