6 Sarjast Eesti maanteel, Baltisaksa maalikunstnik Gregor von Bochmann õppis 1862–1868 Tallinna kubermangugümnaasiumis. Kunstialase algõpetuse sai gümnaasiumi joonistusõpetajalt Albert Sprengelilt. 1868 pälvis Eestimaa Kirjanduse Ühingu poolt Friedrich von Schilleri nimelise stipendiumi ning jätkas kunstiõpinguid 1868—1871 Düsseldorfi Kunstiakadeemias Oswald Achenbachi maastikumaaliklassis. Pärast lõpetamist töötas vabakunstnikuna ning täiendas end õppereisidel Hollandis ja Belgias. 1895. aastal sai Bochmannist Düsseldorfi Kunstiakadeemia professor. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Käsitluslaadilt on tema looming läbinud pika arengutee vanameisterlikust vormi- ja värvikäsitlusest üle jutustava olustikurealismi kui impressionistlikult hoogsalt skitseeritud teosteni“. 2022 6. Sarjast Eesti maanteel, Alexander Heinrich Gregor von Bochmann E-kunstisalongis Bochmann Alexander Heinrich Gregor von
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
6. Sarjast Eesti maanteel, Alexander Heinrich Gregor von Bochmann E-kunstisalongis

6. Sarjast Eesti maanteel

1908. Tempera, kartong. 50x64,5. Signatuuriga. Säilinud originaalraam.
Alghind: € 2400, lõpphind: € 2400
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Baltisaksa maalikunstnik Gregor von Bochmann õppis 1862–1868 Tallinna kubermangugümnaasiumis. Kunstialase algõpetuse sai gümnaasiumi joonistusõpetajalt Albert Sprengelilt. 1868 pälvis Eestimaa Kirjanduse Ühingu poolt Friedrich von Schilleri nimelise stipendiumi ning jätkas kunstiõpinguid 1868—1871 Düsseldorfi Kunstiakadeemias Oswald Achenbachi maastikumaaliklassis. Pärast lõpetamist töötas vabakunstnikuna ning täiendas end õppereisidel Hollandis ja Belgias. 1895. aastal sai Bochmannist Düsseldorfi Kunstiakadeemia professor. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Käsitluslaadilt on tema looming läbinud pika arengutee vanameisterlikust vormi- ja värvikäsitlusest üle jutustava olustikurealismi kui impressionistlikult hoogsalt skitseeritud teosteni“.Alexander Heinrich Gregor von Bochmann (1850-1930)
Bochmann sündis Läänemaal Nehatu mõisas 1850, suri 1930 Saksamaal. Õppis aastatel 1862–1868 Tallinna kubermangugümnaasiumis. Kunstialase algõpetuse sai gümnaasiumi joonistusõpetajalt Albert Sprengelilt. 1868 pälvis Eestimaa Kirjanduse Ühingu poolt Friedrich von Schilleri nimelise stipendiumi ning jätkas kunstiõpinguid Düsseldorfi Kunstiakadeemias Oswald Achenbachi maastikumaaliklassis. Pärast lõpetamist 1871. aastal töötas vabakunstnikuna ning täiendas end õppereisidel Hollandis ja Belgias. 1895. aastal sai Bochmannist Düsseldorfi Kunstiakadeemia professor. Kunstniku meelisteemade hulka kuulusid eesti talupoegade ja randlaste igapäevaelu, kodumaine külaainestik ja hobuserakendid Eesti külateedel. Bochmanni töid leidub Düsseldorfi Kunstimuuseumis, Berliini Rahvusgaleriis, Dresdeni Galeriis, Müncheni Uues Pinakoteegis, Tretjakovi Galeriis ja KUMUs
6. Sarjast Eesti maanteel, Alexander Heinrich Gregor von Bochmann E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

6 Sarjast Eesti maanteel,

Alexander Heinrich Gregor von Bochmann (1850-1930) 6 Sarjast Eesti maanteel 1908 Baltisaksa maalikunstnik Gregor von Bochmann õppis 1862–1868 Tallinna kubermangugümnaasiumis. Kunstialase algõpetuse sai gümnaasiumi joonistusõpetajalt Albert Sprengelilt. 1868 pälvis Eestimaa Kirjanduse Ühingu poolt Friedrich von Schilleri nimelise stipendiumi ning jätkas kunstiõpinguid 1868—1871 Düsseldorfi Kunstiakadeemias Oswald Achenbachi maastikumaaliklassis. Pärast lõpetamist töötas vabakunstnikuna ning täiendas end õppereisidel Hollandis ja Belgias. 1895. aastal sai Bochmannist Düsseldorfi Kunstiakadeemia professor. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Käsitluslaadilt on tema looming läbinud pika arengutee vanameisterlikust vormi- ja värvikäsitlusest üle jutustava olustikurealismi kui impressionistlikult hoogsalt skitseeritud teosteni“.

6. Sarjast Eesti maanteel, Alexander Heinrich Gregor von Bochmann E-kunstisalongis

Bochmann Alexander Heinrich Gregor von
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük