74 Pargis, Arnold Peeter Arnold Peeter Vihvelin oli väga kõrgetasemelise ja põhjaliku kunstihariduse saanud kunstnik, kelle loomepärandi enamiku moodustavad maastiku- ja portreemaalid. Alates 1920. aastast elas ta Eestis ja rajas Rakverre oma kunstigalerii, mille kõrvalt tegutses nii joonistusõpetajana kui ka pühendus vabaloomingule ja tellimustöödele. Näiteks on ta maalinud Tartu Peetri kirikule kompositsioonid „Ketsemani aed“ ja „Kolgata“, 1925. aastal. Käesolev maal „Pargis“ on loodud realistlikus laadis, kunstnik on jäädvustanud suvise pargi värvinüansse ja valguse iseloomu läbitunnetatult. 2000 74. Pargis, Arnold Peeter Vihvelin E-kunstisalongis Vihvelin Arnold Peeter
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
74. Pargis, Arnold Peeter Vihvelin E-kunstisalongis
Arnold Peeter Vihvelin (1892–1962)

74. Pargis

Õli, lõuend. 66x48. Signatuuriga. Säilinud originaalraam.
Alghind: € 4700
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Arnold Peeter Vihvelin oli väga kõrgetasemelise ja põhjaliku kunstihariduse saanud kunstnik, kelle loomepärandi enamiku moodustavad maastiku- ja portreemaalid. Alates 1920. aastast elas ta Eestis ja rajas Rakverre oma kunstigalerii, mille kõrvalt tegutses nii joonistusõpetajana kui ka pühendus vabaloomingule ja tellimustöödele. Näiteks on ta maalinud Tartu Peetri kirikule kompositsioonid „Ketsemani aed“ ja „Kolgata“, 1925. aastal.
Käesolev maal „Pargis“ on loodud realistlikus laadis, kunstnik on jäädvustanud suvise pargi värvinüansse ja valguse iseloomu läbitunnetatult.Arnold Peeter Vihvelin (1892–1962)
Elas aastatel 1892-1962. Vihvelin sai professionaalse kunstikoolituse Rudolf von zur Mühleni kursustel Tartus ning Kristjan Raua stuudios. 1910. aastal jätkas ta õpinguid Peterburi Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja seejärel Kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis. II maailmasõja järgsel perioodil tõmbus ta avalikust kunstielust täiesti tagasi, kuid jätkas siiski loomingulist tegevust.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

74 Pargis, Arnold Peeter

Arnold Peeter Vihvelin (1892–1962) 74 Pargis Õli, lõuend Arnold Peeter Vihvelin oli väga kõrgetasemelise ja põhjaliku kunstihariduse saanud kunstnik, kelle loomepärandi enamiku moodustavad maastiku- ja portreemaalid. Alates 1920. aastast elas ta Eestis ja rajas Rakverre oma kunstigalerii, mille kõrvalt tegutses nii joonistusõpetajana kui ka pühendus vabaloomingule ja tellimustöödele. Näiteks on ta maalinud Tartu Peetri kirikule kompositsioonid „Ketsemani aed“ ja „Kolgata“, 1925. aastal.Käesolev maal „Pargis“ on loodud realistlikus laadis, kunstnik on jäädvustanud suvise pargi värvinüansse ja valguse iseloomu läbitunnetatult.

74. Pargis, Arnold Peeter Vihvelin E-kunstisalongis

Vihvelin Arnold Peeter
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük