Altja, Andrus Johani E-kunstisalongis Johani õppis Riigi Kunsttööstuskoolis ning hiljem Pallases, mille lõpetas 1933. aastal maali erialal. Pärast õpinguid täiendas end Berliinis, Pariisis ja Amsterdamis. Johani tegevus kunstimaastikul pärast Pallase lõpetamist jäi lühikeseks, vaid kaheksa aastat. Joonistus on Johani loomingus olulisel kohal. Voldemar Vaga on kirjutanud: "/. . . / kõige kõrgemat hinnangut väärib peisaa¾; see on ala, milles ilmneb tema andekus kõige haaravamal kujul". Kunstikoguja Alfred Rõude nägi Johanit juba varakult kui üht meisterlikumat joonistajat Eesti kunstis ning innustas teda joonistamismatkadele. Abikaasa Helene Mugasto-Johani on meenutanud: "Mesinädalad pidasime Andrusega juuli teisel poolel Viru rannas. Elamiseks saime Altjas kunstnik Richard Uutmaa vanemate talu aidapealse heinalaka /. . . / "Pulmareisiks" oli paljajalu matk Altjast läbi Võsu ja Vainopea Rutjasse. Matkal tegi Andrus mitmeid joonistusi ja etüüde. " 2014 Altja, Andrus Johani E-kunstisalongis Johani Andrus
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Altja, Andrus Johani E-kunstisalongis
Andrus Johani (1906-1941)

Altja

23.VII 1933 Süsi, sangviin, kartong. Signatuuriga. Lm. 38,5 x 50,5
Alghind: € €3000, lõpphind: € 3 850
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

Johani õppis Riigi Kunsttööstuskoolis ning hiljem Pallases, mille lõpetas 1933. aastal maali erialal. Pärast õpinguid täiendas end Berliinis, Pariisis ja Amsterdamis. Johani tegevus kunstimaastikul pärast Pallase lõpetamist jäi lühikeseks, vaid kaheksa aastat.
Joonistus on Johani loomingus olulisel kohal. Voldemar Vaga on kirjutanud: "/.../ kõige kõrgemat hinnangut väärib peisaa¾; see on ala, milles ilmneb tema andekus kõige haaravamal kujul".
Kunstikoguja Alfred Rõude nägi Johanit juba varakult kui üht meisterlikumat joonistajat Eesti kunstis ning innustas teda joonistamismatkadele.
Abikaasa Helene Mugasto-Johani on meenutanud: "Mesinädalad pidasime Andrusega juuli teisel poolel Viru rannas. Elamiseks saime Altjas kunstnik Richard Uutmaa vanemate talu aidapealse heinalaka /.../ "Pulmareisiks" oli paljajalu matk Altjast läbi Võsu ja Vainopea Rutjasse. Matkal tegi Andrus mitmeid joonistusi ja etüüde."Teosed oksjonitel


Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Altja, Andrus Johani E-kunstisalongis

Andrus Johani (1906-1941) Altja 23 VII 1933 Süsi, sangviin, kartong Johani õppis Riigi Kunsttööstuskoolis ning hiljem Pallases, mille lõpetas 1933. aastal maali erialal. Pärast õpinguid täiendas end Berliinis, Pariisis ja Amsterdamis. Johani tegevus kunstimaastikul pärast Pallase lõpetamist jäi lühikeseks, vaid kaheksa aastat.Joonistus on Johani loomingus olulisel kohal. Voldemar Vaga on kirjutanud: "/.../ kõige kõrgemat hinnangut väärib peisaa¾; see on ala, milles ilmneb tema andekus kõige haaravamal kujul". Kunstikoguja Alfred Rõude nägi Johanit juba varakult kui üht meisterlikumat joonistajat Eesti kunstis ning innustas teda joonistamismatkadele. Abikaasa Helene Mugasto-Johani on meenutanud: "Mesinädalad pidasime Andrusega juuli teisel poolel Viru rannas. Elamiseks saime Altjas kunstnik Richard Uutmaa vanemate talu aidapealse heinalaka /.../ "Pulmareisiks" oli paljajalu matk Altjast läbi Võsu ja Vainopea Rutjasse. Matkal tegi Andrus mitmeid joonistusi ja etüüde."

Altja, Andrus Johani E-kunstisalongis

Johani Andrus
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük