Astrid Kadaku portree, Hilda Hilda Üprus õppis 1930. aastate teisel poolel vaheaegadega Pallases, hiljem 1942. aastast Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursustel. Kunstikriitiku Helmi Üpruse õde. Airi Kasera on Hilda Üpruse loomingut iseloomustanud järgnevalt: „Oma loomelaadi poolest kuulub ta Pallase koolkonda. Esmatähtis oli talle peenekõlaline värviharmoonia, värvi väljendusrikkus. Omas teravat pilku modelli iseloomustamiseks portreedes“. Hilda Üpruse maalil kujutatud modell Astrid Kadak oli Üpruse hea sõbranna ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tallinnas. E-Kunstisalongi XXX oksjon Astrid Kadaku portree, Hilda Üprus E-kunstisalongis Üprus Hilda
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Astrid Kadaku portree, Hilda Üprus E-kunstisalongis

Astrid Kadaku portree

1955. Pastell, kartong. Lm 44,4x34,8. Signatuuriga.
Alghind: € 2 200, lõpphind: € 2200
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Hilda Üprus õppis 1930. aastate teisel poolel vaheaegadega Pallases, hiljem 1942. aastast Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursustel. Kunstikriitiku Helmi Üpruse õde. Airi Kasera on Hilda Üpruse loomingut iseloomustanud järgnevalt: „Oma loomelaadi poolest kuulub ta Pallase koolkonda. Esmatähtis oli talle peenekõlaline värviharmoonia, värvi väljendusrikkus. Omas teravat pilku modelli iseloomustamiseks portreedes“. Hilda Üpruse maalil kujutatud modell Astrid Kadak oli Üpruse hea sõbranna ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tallinnas.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Astrid Kadaku portree, Hilda

Hilda Üprus Astrid Kadaku portree 1955 Pastell, kartong Hilda Üprus õppis 1930. aastate teisel poolel vaheaegadega Pallases, hiljem 1942. aastast Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursustel. Kunstikriitiku Helmi Üpruse õde. Airi Kasera on Hilda Üpruse loomingut iseloomustanud järgnevalt: „Oma loomelaadi poolest kuulub ta Pallase koolkonda. Esmatähtis oli talle peenekõlaline värviharmoonia, värvi väljendusrikkus. Omas teravat pilku modelli iseloomustamiseks portreedes“. Hilda Üpruse maalil kujutatud modell Astrid Kadak oli Üpruse hea sõbranna ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tallinnas.

Astrid Kadaku portree, Hilda Üprus E-kunstisalongis

Üprus Hilda
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük