Õmbleja, Hilda Üprus E-kunstisalongis Hilda Üprus õppis 1930ndatel "Pallases“ ja 1942. aastast Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel. Kooli lõpetada Üprusel kahjuks ei õnnestunud, tema lõputöö lihtsalt ei vastanud tolleaegsetele karmidele ideoloogilistele sotsialistliku realismi nõuetele. Õrna hingega naisena ei soovinud Hilda Üprus kujutada ei põllutööd ega piimandust: tema valis elu pidulikuma poole - teatrimiljöö. “Õmbleja" on üks monumentaalsele lõputööle tehtud kavandeist, mis on hoolikalt läbi maalitud. See teos kujutab osa teatriteemalisest suurest tööst: näitelava telgitaguseid - kostüümide valmimist. Ära tuntavad on Üprusele omased pastelsed ja helged toonid ning kaasaelamine maalis toimuvale. 2013 Õmbleja, Hilda Üprus E-kunstisalongis Üprus Hilda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Õmbleja, Hilda Üprus E-kunstisalongis
Hilda Üprus (1904-1986)

Õmbleja

1946/1947 Õli, vineer. Signeerimata. 84,6x82,8
Alghind: € €1000, lõpphind: € 2 410
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Hilda Üprus õppis 1930ndatel "Pallases“ ja 1942. aastast Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel. Kooli lõpetada Üprusel kahjuks ei õnnestunud, tema lõputöö lihtsalt ei vastanud tolleaegsetele karmidele ideoloogilistele sotsialistliku realismi nõuetele. Õrna hingega naisena ei soovinud Hilda Üprus kujutada ei põllutööd ega piimandust: tema valis elu pidulikuma poole - teatrimiljöö.

“Õmbleja" on üks monumentaalsele lõputööle tehtud kavandeist, mis on hoolikalt läbi maalitud. See teos kujutab osa teatriteemalisest suurest tööst: näitelava telgitaguseid - kostüümide valmimist. Ära tuntavad on Üprusele omased pastelsed ja helged toonid ning kaasaelamine maalis toimuvale.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Õmbleja, Hilda Üprus E-kunstisalongis

Hilda Üprus (1904-1986) Õmbleja 1946/1947 Õli, vineer Signeerimata Hilda Üprus õppis 1930ndatel "Pallases“ ja 1942. aastast Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel. Kooli lõpetada Üprusel kahjuks ei õnnestunud, tema lõputöö lihtsalt ei vastanud tolleaegsetele karmidele ideoloogilistele sotsialistliku realismi nõuetele. Õrna hingega naisena ei soovinud Hilda Üprus kujutada ei põllutööd ega piimandust: tema valis elu pidulikuma poole - teatrimiljöö.“Õmbleja" on üks monumentaalsele lõputööle tehtud kavandeist, mis on hoolikalt läbi maalitud. See teos kujutab osa teatriteemalisest suurest tööst: näitelava telgitaguseid - kostüümide valmimist. Ära tuntavad on Üprusele omased pastelsed ja helged toonid ning kaasaelamine maalis toimuvale.

Õmbleja, Hilda Üprus E-kunstisalongis

Üprus Hilda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük