Embus, Martin Saks E-kunstisalongis Viljandimaalt pärit Saks õppis Pallases Nikolai Triigi juhendusel maali ja Anton Starkopfi käe all skulptuuri. 1934. aastal just viimatinimetatud erialal ta kooli lõpetaski. Enesetäiendusel käis Saks veel Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal ja Rootsis. Loometegevusega paralleelselt töötas Saks pedagoogina - alates 1955. aastast ERKI õppejõuna. Loomingu keskmes on Saksal olnud inimene, olgu siis figuraalkompositsioonides või portreedes. Kultuuriinimestest on Saks materjali viinud näiteks Heino Elleri ja Artur Kapi portree ning ka Kadrioru pargis asuva F. R. Kreutzwaldi monumendi koos Endel Taniloo ja Harald Armaniga. Figuraalkompositsioon "Embus“ on õnnestunud katse kujutada stseeni suurejooneliselt, ent intiimselt. Kaks tegelast on üksteisega põimunud nii, et iga uus vaatenurga jutustab edasi alustatud lugu. 2004 Embus, Martin Saks E-kunstisalongis Saks Martin
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Embus, Martin Saks E-kunstisalongis
Martin Saks (1902-1962)

Embus

1937 Signatuuriga. 55x33x39
Alghind: € €3500, lõpphind: € 3 500
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Viljandimaalt pärit Saks õppis Pallases Nikolai Triigi juhendusel maali ja Anton Starkopfi käe all skulptuuri. 1934. aastal just viimatinimetatud erialal ta kooli lõpetaski. Enesetäiendusel käis Saks veel Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal ja Rootsis. Loometegevusega paralleelselt töötas Saks pedagoogina - alates 1955. aastast ERKI õppejõuna. Loomingu keskmes on Saksal olnud inimene, olgu siis figuraalkompositsioonides või portreedes. Kultuuriinimestest on Saks materjali viinud näiteks Heino Elleri ja Artur Kapi portree ning ka Kadrioru pargis asuva F. R. Kreutzwaldi monumendi koos Endel Taniloo ja Harald Armaniga. Figuraalkompositsioon "Embus“ on õnnestunud katse kujutada stseeni suurejooneliselt, ent intiimselt. Kaks tegelast on üksteisega põimunud nii, et iga uus vaatenurga jutustab edasi alustatud lugu.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Embus, Martin Saks E-kunstisalongis

Martin Saks (1902-1962) Embus 1937 Signatuuriga 55x33x39 Alghind: € €3500, lõpphind: € 3 500 33 Viljandimaalt pärit Saks õppis Pallases Nikolai Triigi juhendusel maali ja Anton Starkopfi käe all skulptuuri. 1934. aastal just viimatinimetatud erialal ta kooli lõpetaski. Enesetäiendusel käis Saks veel Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal ja Rootsis. Loometegevusega paralleelselt töötas Saks pedagoogina - alates 1955. aastast ERKI õppejõuna. Loomingu keskmes on Saksal olnud inimene, olgu siis figuraalkompositsioonides või portreedes. Kultuuriinimestest on Saks materjali viinud näiteks Heino Elleri ja Artur Kapi portree ning ka Kadrioru pargis asuva F. R. Kreutzwaldi monumendi koos Endel Taniloo ja Harald Armaniga. Figuraalkompositsioon "Embus“ on õnnestunud katse kujutada stseeni suurejooneliselt, ent intiimselt. Kaks tegelast on üksteisega põimunud nii, et iga uus vaatenurga jutustab edasi alustatud lugu.

Embus, Martin Saks E-kunstisalongis

Saks Martin
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük