Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis Arkadio Laigo omandas kunstihariduse aastatel 1922-1927 Tartus kunstikoolis Pallas, kus tudeeris Nikolai Triigi käe all maalimist. Seejärel täiendas ta end korduvalt Pariisis ning tegutses vabakunstnikuna. 1930. aastate algul hakkas Laigo viljelema peamiselt puugravüüri, mille üheks suurimaks meistriks ta kujunes ja milles võitis tunnustust ka välismaal. Näiteks audiplomid 1937. aasta Pariisi maailmanäituselt ning 1938. aasta Chicago rahvusvaheliselt linool- ja puugravüüride näituselt. Paraku jäi kunstniku loometee lühikeseks, kuna Saksa okupatsiooni ajal Laigo arreteeriti ning hukati 1944. aastal. Kunstiteadlane Ene Asu-Õunas on kirjutanud: “A. Laigo puugravüürid on eesti graafikas erilised, neid pole võimalik ära vahetada ühegi teise kunstniku töödega. Eriline pole üksnes geomeetriline lõikelaad, vaid ka figuurikäsitlus - kuivõrd kunstnik armastab kujutada inimest. Tema inimesed on kõvasti kahe jalaga maa pääl, kandilised, laiaõlgsed, pisut kohmakad, kujutatud enamasti en face. " Lisaks vabagraafikale saavutas Laigo tuntust raamatukujundustega, näiteks Friedebert Tuglase raamatuga "Väike Illimar". E-Kunstisalongi XXXI oksjon Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis Laigo Arkadio
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis
Arkadio Laigo (1901-1944)

Kalurid

1935 Puulõige,paber plm.20 x 17,5
Alghind: 8500/€543
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Arkadio Laigo omandas kunstihariduse aastatel 1922-1927 Tartus kunstikoolis Pallas, kus tudeeris Nikolai Triigi käe all maalimist. Seejärel täiendas ta end korduvalt Pariisis ning tegutses vabakunstnikuna.
1930. aastate algul hakkas Laigo viljelema peamiselt puugravüüri, mille üheks suurimaks meistriks ta kujunes ja milles võitis tunnustust ka välismaal. Näiteks audiplomid 1937. aasta Pariisi maailmanäituselt ning 1938. aasta Chicago rahvusvaheliselt linool- ja puugravüüride näituselt.
Paraku jäi kunstniku loometee lühikeseks, kuna Saksa okupatsiooni ajal Laigo arreteeriti ning hukati 1944. aastal.
Kunstiteadlane Ene Asu-Õunas on kirjutanud: “A. Laigo puugravüürid on eesti graafikas erilised, neid pole võimalik ära vahetada ühegi teise kunstniku töödega. Eriline pole üksnes geomeetriline lõikelaad, vaid ka figuurikäsitlus - kuivõrd kunstnik armastab kujutada inimest. Tema inimesed on kõvasti kahe jalaga maa pääl, kandilised, laiaõlgsed, pisut kohmakad, kujutatud enamasti en face."
Lisaks vabagraafikale saavutas Laigo tuntust raamatukujundustega, näiteks Friedebert Tuglase raamatuga "Väike Illimar".Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis

Arkadio Laigo (1901-1944) Kalurid 1935 Puulõige,paber plm 20 x 17,5 Alghind: 8500/€543 25 Arkadio Laigo omandas kunstihariduse aastatel 1922-1927 Tartus kunstikoolis Pallas, kus tudeeris Nikolai Triigi käe all maalimist. Seejärel täiendas ta end korduvalt Pariisis ning tegutses vabakunstnikuna. 1930. aastate algul hakkas Laigo viljelema peamiselt puugravüüri, mille üheks suurimaks meistriks ta kujunes ja milles võitis tunnustust ka välismaal. Näiteks audiplomid 1937. aasta Pariisi maailmanäituselt ning 1938. aasta Chicago rahvusvaheliselt linool- ja puugravüüride näituselt. Paraku jäi kunstniku loometee lühikeseks, kuna Saksa okupatsiooni ajal Laigo arreteeriti ning hukati 1944. aastal.Kunstiteadlane Ene Asu-Õunas on kirjutanud: “A. Laigo puugravüürid on eesti graafikas erilised, neid pole võimalik ära vahetada ühegi teise kunstniku töödega. Eriline pole üksnes geomeetriline lõikelaad, vaid ka figuurikäsitlus - kuivõrd kunstnik armastab kujutada inimest. Tema inimesed on kõvasti kahe jalaga maa pääl, kandilised, laiaõlgsed, pisut kohmakad, kujutatud enamasti en face." Lisaks vabagraafikale saavutas Laigo tuntust raamatukujundustega, näiteks Friedebert Tuglase raamatuga "Väike Illimar".

Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis

Laigo Arkadio
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük