Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis Arkadio Laigo omandas kunstihariduse aastatel 1922-1927 Tartus kunstikoolis Pallas, kus tudeeris Nikolai Triigi käe all maalimist. Seejärel täiendas ta end korduvalt Pariisis ning tegutses vabakunstnikuna. 1930. aastate algul hakkas Laigo viljelema peamiselt puugravüüri, mille üheks suurimaks meistriks ta kujunes ja milles võitis tunnustust ka välismaal. Näiteks audiplomid 1937. aasta Pariisi maailmanäituselt ning 1938. aasta Chicago rahvusvaheliselt linool- ja puugravüüride näituselt. Paraku jäi kunstniku loometee lühikeseks, kuna Saksa okupatsiooni ajal Laigo arreteeriti ning hukati 1944. aastal. Kunstiteadlane Ene Asu-Õunas on kirjutanud: “A. Laigo puugravüürid on eesti graafikas erilised, neid pole võimalik ära vahetada ühegi teise kunstniku töödega. Eriline pole üksnes geomeetriline lõikelaad, vaid ka figuurikäsitlus - kuivõrd kunstnik armastab kujutada inimest. Tema inimesed on kõvasti kahe jalaga maa pääl, kandilised, laiaõlgsed, pisut kohmakad, kujutatud enamasti en face. " Lisaks vabagraafikale saavutas Laigo tuntust raamatukujundustega, näiteks Friedebert Tuglase raamatuga "Väike Illimar". 2013 Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis Laigo Arkadio
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis
Arkadio Laigo (1901-1944)

Kalurid

1935 Puulõige,paber plm.20 x 17,5
Alghind: € 8500/€543
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Arkadio Laigo omandas kunstihariduse aastatel 1922-1927 Tartus kunstikoolis Pallas, kus tudeeris Nikolai Triigi käe all maalimist. Seejärel täiendas ta end korduvalt Pariisis ning tegutses vabakunstnikuna.
1930. aastate algul hakkas Laigo viljelema peamiselt puugravüüri, mille üheks suurimaks meistriks ta kujunes ja milles võitis tunnustust ka välismaal. Näiteks audiplomid 1937. aasta Pariisi maailmanäituselt ning 1938. aasta Chicago rahvusvaheliselt linool- ja puugravüüride näituselt.
Paraku jäi kunstniku loometee lühikeseks, kuna Saksa okupatsiooni ajal Laigo arreteeriti ning hukati 1944. aastal.
Kunstiteadlane Ene Asu-Õunas on kirjutanud: “A. Laigo puugravüürid on eesti graafikas erilised, neid pole võimalik ära vahetada ühegi teise kunstniku töödega. Eriline pole üksnes geomeetriline lõikelaad, vaid ka figuurikäsitlus - kuivõrd kunstnik armastab kujutada inimest. Tema inimesed on kõvasti kahe jalaga maa pääl, kandilised, laiaõlgsed, pisut kohmakad, kujutatud enamasti en face."
Lisaks vabagraafikale saavutas Laigo tuntust raamatukujundustega, näiteks Friedebert Tuglase raamatuga "Väike Illimar".Arkadio Laigo (1901-1944)
Arkadio Laigo õppis Pallases Nikolai Triigi ja Peet Areni käe all maalikunsti ning alles 1930. aastate esimesel poolel hakkas tegelema graafikaga.Korduvalt Pariisis õppereisidel käinud kunstniku graafikat iseloomustab geomeetriline lõikelaad.Tuntust kogus graafik raamatukujundustega, nende hulgas Friedebert Tuglase "Väikesele Illimarile".


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis

Arkadio Laigo (1901-1944) Kalurid 1935 Puulõige,paber plm 20 x 17,5 Alghind: € 8500/€543 25 Arkadio Laigo omandas kunstihariduse aastatel 1922-1927 Tartus kunstikoolis Pallas, kus tudeeris Nikolai Triigi käe all maalimist. Seejärel täiendas ta end korduvalt Pariisis ning tegutses vabakunstnikuna. 1930. aastate algul hakkas Laigo viljelema peamiselt puugravüüri, mille üheks suurimaks meistriks ta kujunes ja milles võitis tunnustust ka välismaal. Näiteks audiplomid 1937. aasta Pariisi maailmanäituselt ning 1938. aasta Chicago rahvusvaheliselt linool- ja puugravüüride näituselt. Paraku jäi kunstniku loometee lühikeseks, kuna Saksa okupatsiooni ajal Laigo arreteeriti ning hukati 1944. aastal.Kunstiteadlane Ene Asu-Õunas on kirjutanud: “A. Laigo puugravüürid on eesti graafikas erilised, neid pole võimalik ära vahetada ühegi teise kunstniku töödega. Eriline pole üksnes geomeetriline lõikelaad, vaid ka figuurikäsitlus - kuivõrd kunstnik armastab kujutada inimest. Tema inimesed on kõvasti kahe jalaga maa pääl, kandilised, laiaõlgsed, pisut kohmakad, kujutatud enamasti en face." Lisaks vabagraafikale saavutas Laigo tuntust raamatukujundustega, näiteks Friedebert Tuglase raamatuga "Väike Illimar".

Kalurid, Arkadio Laigo E-kunstisalongis

Laigo Arkadio
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük