Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis 1916. aasta Kunstiseltsi II näituse arvustuses kirjutatakse Tomasbergist nii: "Balder Tomasberg tõmbab enesele tähelepanu oma nooruse kohta üllatavalt omapärase ja kindlapiirilise iseloomuga. Ta on muusikaline hing, kes maastiku aparaati /. . . / oma unistuste kehastuste vahendiks võtab: maa ja taevas, puud ja kivid ja mäed ning nende kajastuses vaikistes vetes, nendest ehitab ta maastikke olematuist ilmust, täis hämaraid videvikulisi, igatsevaid või kangelaselisi viise - mustvalges joonistustes. “ E-Kunstisalongi XXVI oksjon Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis Tomasberg Balder
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis
Balder Tomasberg (1897–1919)

Maastik

U. 1918 Süsi, paber. Signatuurita. Ava 26,7x20
Alghind: €550
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

1916. aasta Kunstiseltsi II näituse arvustuses kirjutatakse Tomasbergist nii: "Balder Tomasberg tõmbab enesele tähelepanu oma nooruse kohta üllatavalt omapärase ja kindlapiirilise iseloomuga. Ta on muusikaline hing, kes maastiku aparaati /.../ oma unistuste kehastuste vahendiks võtab: maa ja taevas, puud ja kivid ja mäed ning nende kajastuses vaikistes vetes, nendest ehitab ta maastikke olematuist ilmust, täis hämaraid videvikulisi, igatsevaid või kangelaselisi viise - mustvalges joonistustes.“Balder Tomasberg (1897–1919)
Maalikunstnik, sündinud 1897. aastal Paldiskis. Suri 1919. aastal Petseri lähedal. Asus 1913. aastal Tallinna ja töötas Schiltingi ehituskontoris joonestajana ja õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel, aastast 1914 Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Asutas 1917. aastal Tallinnas noorte kunstnike ühingu Vikerla. Loomingus on valdav romantiline meeleolumaastik. Nikolai Triigi mõjul kaldus Tomasberg sümbolismi ja ekspressionismi. Langes sõdurina vabadussõjas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis

Balder Tomasberg (1897–1919) Maastik U 1918 Süsi, paber 1916. aasta Kunstiseltsi II näituse arvustuses kirjutatakse Tomasbergist nii: "Balder Tomasberg tõmbab enesele tähelepanu oma nooruse kohta üllatavalt omapärase ja kindlapiirilise iseloomuga. Ta on muusikaline hing, kes maastiku aparaati /.../ oma unistuste kehastuste vahendiks võtab: maa ja taevas, puud ja kivid ja mäed ning nende kajastuses vaikistes vetes, nendest ehitab ta maastikke olematuist ilmust, täis hämaraid videvikulisi, igatsevaid või kangelaselisi viise - mustvalges joonistustes.“

Maastik, Balder Tomasberg E-kunstisalongis

Tomasberg Balder
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük