Paldiski, Pakri pank, Balder Paldiskis sündinud Tomasberg õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning 1914. aastast Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Noor kunstnik oli 1917. aastal loodud kunstnikerühmituse Vikerla üks asutajaliikmetest, kuhu teiste hulgas kuulusid ka Oskar Kallis ja Aleksander Mülber. Vikerlased veetsid 1918. aasta suve sõjapaos Ants Laikmaa juures Taeblas, Pakril ja Kurkses. Ka 1918. aastal valminud akvarell "Pakri poolsaar" on saanud oma kuju ja värvi just selle suve loodusmaastikest. Tegemist on Tomasbergi ühe hilisema tööga, kuna noor kunstnik hukkus juba järgneval aastal sõdurina Vabadussõjas. Tomasbergi surivoodil on kujutanud Wiiralt oma söejoonistusel "Balder Tomasberg kirstus" 1919. aastal. E-Kunstisalongi XXVI oksjon Paldiski, Pakri pank, Balder Tomasberg E-kunstisalongis Tomasberg Balder
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Paldiski, Pakri pank, Balder Tomasberg E-kunstisalongis

Paldiski, Pakri pank

1918 Akvarell, paber. Signatuuriga. Ava 34 x 39
Alghind: € €1375, lõpphind: € 1 375
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

Paldiskis sündinud Tomasberg õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning 1914. aastast Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Noor kunstnik oli 1917. aastal loodud kunstnikerühmituse Vikerla üks asutajaliikmetest, kuhu teiste hulgas kuulusid ka Oskar Kallis ja Aleksander Mülber.

Vikerlased veetsid 1918. aasta suve sõjapaos Ants Laikmaa juures Taeblas, Pakril ja Kurkses. Ka 1918. aastal valminud akvarell "Pakri poolsaar" on saanud oma kuju ja värvi just selle suve loodusmaastikest.
Tegemist on Tomasbergi ühe hilisema tööga, kuna noor kunstnik hukkus juba järgneval aastal sõdurina Vabadussõjas. Tomasbergi surivoodil on kujutanud Wiiralt oma söejoonistusel "Balder Tomasberg kirstus" 1919. aastal.Balder Tomasberg
Maalikunstnik, sündinud 1897. aastal Paldiskis. Suri 1919. aastal Petseri lähedal. Asus 1913. aastal Tallinna ja töötas Schiltingi ehituskontoris joonestajana ja õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel, aastast 1914 Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Asutas 1917. aastal Tallinnas noorte kunstnike ühingu Vikerla. Loomingus on valdav romantiline meeleolumaastik. Nikolai Triigi mõjul kaldus Tomasberg sümbolismi ja ekspressionismi. Langes sõdurina vabadussõjas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Paldiski, Pakri pank, Balder

Balder Tomasberg Paldiski, Pakri pank 1918 Akvarell, paber Signatuuriga Paldiskis sündinud Tomasberg õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning 1914. aastast Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Noor kunstnik oli 1917. aastal loodud kunstnikerühmituse Vikerla üks asutajaliikmetest, kuhu teiste hulgas kuulusid ka Oskar Kallis ja Aleksander Mülber. Vikerlased veetsid 1918. aasta suve sõjapaos Ants Laikmaa juures Taeblas, Pakril ja Kurkses. Ka 1918. aastal valminud akvarell "Pakri poolsaar" on saanud oma kuju ja värvi just selle suve loodusmaastikest. Tegemist on Tomasbergi ühe hilisema tööga, kuna noor kunstnik hukkus juba järgneval aastal sõdurina Vabadussõjas. Tomasbergi surivoodil on kujutanud Wiiralt oma söejoonistusel "Balder Tomasberg kirstus" 1919. aastal.

Paldiski, Pakri pank, Balder Tomasberg E-kunstisalongis

Tomasberg Balder
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük