Paldiski, Pakri pank, Balder Paldiskis sündinud Tomasberg õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning 1914. aastast Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Noor kunstnik oli 1917. aastal loodud kunstnikerühmituse Vikerla üks asutajaliikmetest, kuhu teiste hulgas kuulusid ka Oskar Kallis ja Aleksander Mülber. Vikerlased veetsid 1918. aasta suve sõjapaos Ants Laikmaa juures Taeblas, Pakril ja Kurkses. Ka 1918. aastal valminud akvarell "Pakri poolsaar" on saanud oma kuju ja värvi just selle suve loodusmaastikest. Tegemist on Tomasbergi ühe hilisema tööga, kuna noor kunstnik hukkus juba järgneval aastal sõdurina Vabadussõjas. Tomasbergi surivoodil on kujutanud Wiiralt oma söejoonistusel "Balder Tomasberg kirstus" 1919. aastal. 2011 Paldiski, Pakri pank, Balder Tomasberg E-kunstisalongis Tomasberg Balder
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Paldiski, Pakri pank, Balder Tomasberg E-kunstisalongis
Balder Tomasberg (1897–1919)

Paldiski, Pakri pank

1918 Akvarell, paber. Signatuuriga. Ava 34 x 39
Alghind: € €1375, lõpphind: € 1 375
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

Paldiskis sündinud Tomasberg õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning 1914. aastast Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Noor kunstnik oli 1917. aastal loodud kunstnikerühmituse Vikerla üks asutajaliikmetest, kuhu teiste hulgas kuulusid ka Oskar Kallis ja Aleksander Mülber.

Vikerlased veetsid 1918. aasta suve sõjapaos Ants Laikmaa juures Taeblas, Pakril ja Kurkses. Ka 1918. aastal valminud akvarell "Pakri poolsaar" on saanud oma kuju ja värvi just selle suve loodusmaastikest.
Tegemist on Tomasbergi ühe hilisema tööga, kuna noor kunstnik hukkus juba järgneval aastal sõdurina Vabadussõjas. Tomasbergi surivoodil on kujutanud Wiiralt oma söejoonistusel "Balder Tomasberg kirstus" 1919. aastal.Balder Tomasberg (1897–1919)
Maalikunstnik, sündinud 1897. aastal Paldiskis. Suri 1919. aastal Petseri lähedal. Asus 1913. aastal Tallinna ja töötas Schiltingi ehituskontoris joonestajana ja õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel, aastast 1914 Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Asutas 1917. aastal Tallinnas noorte kunstnike ühingu Vikerla. Loomingus on valdav romantiline meeleolumaastik. Nikolai Triigi mõjul kaldus Tomasberg sümbolismi ja ekspressionismi. Langes sõdurina vabadussõjas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Paldiski, Pakri pank, Balder

Balder Tomasberg (1897–1919) Paldiski, Pakri pank 1918 Akvarell, paber Signatuuriga Paldiskis sündinud Tomasberg õppis Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning 1914. aastast Nikolai Triigi õpilasena Tallinna Kunsttööstuskoolis. Noor kunstnik oli 1917. aastal loodud kunstnikerühmituse Vikerla üks asutajaliikmetest, kuhu teiste hulgas kuulusid ka Oskar Kallis ja Aleksander Mülber. Vikerlased veetsid 1918. aasta suve sõjapaos Ants Laikmaa juures Taeblas, Pakril ja Kurkses. Ka 1918. aastal valminud akvarell "Pakri poolsaar" on saanud oma kuju ja värvi just selle suve loodusmaastikest. Tegemist on Tomasbergi ühe hilisema tööga, kuna noor kunstnik hukkus juba järgneval aastal sõdurina Vabadussõjas. Tomasbergi surivoodil on kujutanud Wiiralt oma söejoonistusel "Balder Tomasberg kirstus" 1919. aastal.

Paldiski, Pakri pank, Balder Tomasberg E-kunstisalongis

Tomasberg Balder
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük