Muistne Eesti neiu, H Muinasaja lõpu eestlaste rõivastusest võimaldavad mõningase ettekujutuse saada arheoloogilised leiud. Leidude põhjal võib oletada, et naise rõivastusse kuulusid linasest riidest varrukatega särk ning villane või linane vaipseelik, mis kinnitati vööga. Komplekti kuulusid ka rätik ning põll, mis oli rikkalikumalt kaunistatud kui muud rõivad ja arvatavasti eriti hinnaline. Peas kandsid neiud peapaela. Rohkelt kanti mitmesuguseid ehteid: hobuseraudsõlgi rõivaste kinnitamiseks, kaelavõrusid või helmestest, spiraalidest, karpidest keesid, arvukalt käevõrusid ja sõrmuseid. Vööl rippusid nõelakoda ja pronksplekiga kaunistatud tupes nuga. Käesoleval teosel on esindatud kõik muinasaja eestlaste rõivastuse olulisemad komponendid. Loe lisaks Muistne Eesti neiu, H. Maasik E-kunstisalongis Maasik H.
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Muistne Eesti neiu, H. Maasik E-kunstisalongis

Muistne Eesti neiu

1924. Kips. 83x28x29. Signatuuriga.
Alghind: € 2 000
44. E-Kunstisalongi XLIV oksjon
26.10.2019 Tartu galeriis kell 13

Muinasaja lõpu eestlaste rõivastusest võimaldavad mõningase ettekujutuse saada arheoloogilised leiud. Leidude põhjal võib oletada, et naise rõivastusse kuulusid linasest riidest varrukatega särk ning villane või linane vaipseelik, mis kinnitati vööga. Komplekti kuulusid ka rätik ning põll, mis oli rikkalikumalt kaunistatud kui muud rõivad ja arvatavasti eriti hinnaline. Peas kandsid neiud peapaela. Rohkelt kanti mitmesuguseid ehteid: hobuseraudsõlgi rõivaste kinnitamiseks, kaelavõrusid või helmestest, spiraalidest, karpidest keesid, arvukalt käevõrusid ja sõrmuseid. Vööl rippusid nõelakoda ja pronksplekiga kaunistatud tupes nuga. Käesoleval teosel on esindatud kõik muinasaja eestlaste rõivastuse olulisemad komponendid.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Muistne Eesti neiu, H

H Maasik Muistne Eesti neiu 1924 Muinasaja lõpu eestlaste rõivastusest võimaldavad mõningase ettekujutuse saada arheoloogilised leiud. Leidude põhjal võib oletada, et naise rõivastusse kuulusid linasest riidest varrukatega särk ning villane või linane vaipseelik, mis kinnitati vööga. Komplekti kuulusid ka rätik ning põll, mis oli rikkalikumalt kaunistatud kui muud rõivad ja arvatavasti eriti hinnaline. Peas kandsid neiud peapaela. Rohkelt kanti mitmesuguseid ehteid: hobuseraudsõlgi rõivaste kinnitamiseks, kaelavõrusid või helmestest, spiraalidest, karpidest keesid, arvukalt käevõrusid ja sõrmuseid. Vööl rippusid nõelakoda ja pronksplekiga kaunistatud tupes nuga. Käesoleval teosel on esindatud kõik muinasaja eestlaste rõivastuse olulisemad komponendid.

Muistne Eesti neiu, H. Maasik E-kunstisalongis

Maasik H.
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük