44 E-Kunstisalongi XLIV oksjon 1. oktoobril 100 aastat tagasi avati Tartus kunstikool „Pallas“. Ajal, mil noor Eesti riik oli sõjast vaevatud, oli rahvas siiski nii sitke ja tugev, et jätkus veel jõudu luua uus õppeasutus. Kellele oli vaja kunsti ajal, mil näiteks Tallinnas vähendati ühe inimese leiva kogust 200 grammilt päevas 140 g-le? Aga inimene ei ela üksnes leivast. Kunstikool sündis ja hakkas eesti kultuurimaastikul jõuliselt võrseid ajama. Vilju võime näha veel ka täna ja praegu, mil koostame oma 44. kunstioksjoni kataloogi. Kunstnik, kes sai „Pallasest“ diplomi numbriga üks oli Eduard Wiiralt. Seekord on ta meie oksjonil esindatud viie tippteosega. Õnneliku juhuse läbi on meieni jõudnud ka Pallase rekordiliselt lühikese ajaga lõpetanud suurmeister Elmar Kitse imeline pannoo „Pärnu jõgi“. „Pallas“, see õige kunstikool „Pallas“, on elus niikaua, kui meie ajas ja ruumis leidub auväärne koht pallaslaste teostele. See on kuldne peatükk väikese eesti rahva kunsti- ja kultuuriloos, mis järjest enam pälvib meie austuse. Kui vanad pallaslased näeksid praegu meie tegemisi, siis nad võiksid rahul olla – oskame väärtustada kunstiloomingut, mille nad on meile pärandina jätnud. Pallaslane Karin Luts kirjutab oma päevikus 1933. aasta 23. mail: „Kunst on minu arvates mäng – elu käsitlemine mängult. Olgu see dramaatiline mäng, tõsine mäng või lustiline mäng. Nii pea kui kaob mäng kunstiteostest (ma ei räägi maneerist) – ei ole kunsti olemas. “ Mängulist lusti meelepäraste teoste leidmisel! Tiia Karelson Alg: € 2 900 , lõpp: € 5 900 44. E-Kunstisalongi XLIV oksjon
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

44. E-Kunstisalongi XLIV oksjon

26.10.2019 Tartu galeriis kell 13

1. oktoobril 100 aastat tagasi avati Tartus kunstikool „Pallas“.
Ajal, mil noor Eesti riik oli sõjast vaevatud, oli rahvas siiski nii sitke ja tugev, et jätkus veel jõudu luua uus õppeasutus. Kellele oli vaja kunsti ajal, mil näiteks Tallinnas vähendati ühe inimese leiva kogust 200 grammilt päevas 140 g-le? Aga inimene ei ela üksnes leivast.
Kunstikool sündis ja hakkas eesti kultuurimaastikul jõuliselt võrseid ajama. Vilju võime näha veel ka täna ja praegu, mil koostame oma 44. kunstioksjoni kataloogi. Kunstnik, kes sai „Pallasest“ diplomi numbriga üks oli Eduard Wiiralt. Seekord on ta meie oksjonil esindatud viie tippteosega.
Õnneliku juhuse läbi on meieni jõudnud ka Pallase rekordiliselt lühikese ajaga lõpetanud suurmeister Elmar Kitse imeline pannoo „Pärnu jõgi“.
„Pallas“, see õige kunstikool „Pallas“, on elus niikaua, kui meie ajas ja ruumis leidub auväärne koht pallaslaste teostele. See on kuldne peatükk väikese eesti rahva kunsti- ja kultuuriloos, mis järjest enam pälvib meie austuse.
Kui vanad pallaslased näeksid praegu meie tegemisi, siis nad võiksid rahul olla – oskame väärtustada kunstiloomingut, mille nad on meile pärandina jätnud.
Pallaslane Karin Luts kirjutab oma päevikus 1933. aasta 23. mail: „Kunst on minu arvates mäng – elu käsitlemine mängult. Olgu see dramaatiline mäng, tõsine mäng või lustiline mäng. Nii pea kui kaob mäng kunstiteostest (ma ei räägi maneerist) – ei ole kunsti olemas.“
Mängulist lusti meelepäraste teoste leidmisel!

Tiia KarelsonViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

44 E-Kunstisalongi XLIV oksjon

Siima ©kop Suvelilled 1990 Akvarell, paber 1. oktoobril 100 aastat tagasi avati Tartus kunstikool „Pallas“.Ajal, mil noor Eesti riik oli sõjast vaevatud, oli rahvas siiski nii sitke ja tugev, et jätkus veel jõudu luua uus õppeasutus. Kellele oli vaja kunsti ajal, mil näiteks Tallinnas vähendati ühe inimese leiva kogust 200 grammilt päevas 140 g-le? Aga inimene ei ela üksnes leivast. Kunstikool sündis ja hakkas eesti kultuurimaastikul jõuliselt võrseid ajama. Vilju võime näha veel ka täna ja praegu, mil koostame oma 44. kunstioksjoni kataloogi. Kunstnik, kes sai „Pallasest“ diplomi numbriga üks oli Eduard Wiiralt. Seekord on ta meie oksjonil esindatud viie tippteosega. Õnneliku juhuse läbi on meieni jõudnud ka Pallase rekordiliselt lühikese ajaga lõpetanud suurmeister Elmar Kitse imeline pannoo „Pärnu jõgi“.„Pallas“, see õige kunstikool „Pallas“, on elus niikaua, kui meie ajas ja ruumis leidub auväärne koht pallaslaste teostele. See on kuldne peatükk väikese eesti rahva kunsti- ja kultuuriloos, mis järjest enam pälvib meie austuse.Kui vanad pallaslased näeksid praegu meie tegemisi, siis nad võiksid rahul olla – oskame väärtustada kunstiloomingut, mille nad on meile pärandina jätnud.Pallaslane Karin Luts kirjutab oma päevikus 1933. aasta 23. mail: „Kunst on minu arvates mäng – elu käsitlemine mängult. Olgu see dramaatiline mäng, tõsine mäng või lustiline mäng. Nii pea kui kaob mäng kunstiteostest (ma ei räägi maneerist) – ei ole kunsti olemas.“Mängulist lusti meelepäraste teoste leidmisel!Tiia Karelson

44. E-Kunstisalongi XLIV oksjon

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük