Rein Hirvelaane portree, Nikolai "Kui Triik valis kunstnikutee, kujunes portreest ala, mis ta loomingus omandas mahuliselt ja kunstiliselt keskse koha. Sageli räägitakse Triigist eelkõige kui portretistist ning ta oli vaieldamatult meie kunstis mitme aastakümne vältel selle ala juhtiv meister,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Evi Pihlak. 1920. ja 1930. aastatel tõusis Triigi loomingus olulisele kohale joonistus. Sel perioodil kasutas ta lisaks söele grafiidi ja punase pliiatsi kombinatsiooni. Käesoleval teosel on kujutatud Triigi poolõe Antonie poega. Joonistus on ära toodud Alfred Waga poolt koostatud monograafia “Nikolai Triik“ (1939) teoste nimestikus lk 99 ning Evi Pihlaku raamatu "Nikolai Triik“ (1969) teoste nimestikus lk 205. XX sajandi eesti kunsti meistrid Rein Hirvelaane portree, Nikolai Triik E-kunstisalongis Triik Nikolai
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Rein Hirvelaane portree, Nikolai Triik E-kunstisalongis

Rein Hirvelaane portree

1928 Värviline pliiats, paber. Signatuuriga. Originaalraamiga. Ava 26,3x23
Alghind: € 2 800
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

"Kui Triik valis kunstnikutee, kujunes portreest ala, mis ta loomingus omandas mahuliselt ja kunstiliselt keskse koha. Sageli räägitakse Triigist eelkõige kui portretistist ning ta oli vaieldamatult meie kunstis mitme aastakümne vältel selle ala juhtiv meister,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Evi Pihlak. 1920. ja 1930. aastatel tõusis Triigi loomingus olulisele kohale joonistus. Sel perioodil kasutas ta lisaks söele grafiidi ja punase pliiatsi kombinatsiooni. Käesoleval teosel on kujutatud Triigi poolõe Antonie poega. Joonistus on ära toodud Alfred Waga poolt koostatud monograafia “Nikolai Triik“ (1939) teoste nimestikus lk 99 ning Evi Pihlaku raamatu "Nikolai Triik“ (1969) teoste nimestikus lk 205.Nikolai Triik
Triik sündis 1884. aastal Tallinnas. Suri 1940. aastal. Astus 1901. aastal Peterburi Stieglitzi kunsttööstuskooli. Jätkas õpinguid Tallinnas Ants Laikmaa ja 1906. aasta alguses Peterburis J. Braszi ateljees. Sõitis kevadel Helsingisse, veetis suve Ahvenamaal ja astus sügisel Soome Kunstiühingu kooli. Siirdus aasta lõpus Pariisi, kus õppis F. Colarossi vabaakadeemias, Académie Julian'is ning 1907–08 École des Beaux-Arts'is G. Férrier' juures. Läks 1908 uuesti Peterburi ja täiendas end vabakuulajana Kunstide Edendamise Seltsi koolis. Sõitis 1910 Kopenhaagenisse ja sealt Berliini, kus jätkas enesetäiendamist ja loometööd.Siirdus 1921 Tartusse ja asus tööle kunstikoolis Pallas, juhatas seal 1922. aastast maaliateljeed.Triigi põhialaks sai portree, temast kujunes oma ajastu hinnatuim portretist. Jäädvustades tollaseid silmapaistvaid eesti haritlasi ja loovisiksusi, rõhutas ta nende vaimsust ja sisemist väärikust, isikuti ka dramatismi.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rein Hirvelaane portree, Nikolai

Nikolai Triik Rein Hirvelaane portree 1928 Värviline pliiats, paber Signatuuriga "Kui Triik valis kunstnikutee, kujunes portreest ala, mis ta loomingus omandas mahuliselt ja kunstiliselt keskse koha. Sageli räägitakse Triigist eelkõige kui portretistist ning ta oli vaieldamatult meie kunstis mitme aastakümne vältel selle ala juhtiv meister,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Evi Pihlak. 1920. ja 1930. aastatel tõusis Triigi loomingus olulisele kohale joonistus. Sel perioodil kasutas ta lisaks söele grafiidi ja punase pliiatsi kombinatsiooni. Käesoleval teosel on kujutatud Triigi poolõe Antonie poega. Joonistus on ära toodud Alfred Waga poolt koostatud monograafia “Nikolai Triik“ (1939) teoste nimestikus lk 99 ning Evi Pihlaku raamatu "Nikolai Triik“ (1969) teoste nimestikus lk 205.

Rein Hirvelaane portree, Nikolai Triik E-kunstisalongis

Triik Nikolai
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük