Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis Ernst Kollom oli üks viljakamaid eesti raamatugraafikuid. Aastatel 1927-1931 õppis ta Pallases Nikolai Triigi juhendamisel maali ning täiendas end juba väljakujunenud meistrina 1943-1945 Moskva Kunstiinstituudis Pavel Pavlinovi juures, kes oli üks huvitavamaid vene ksülograafe. Alates 1930ndate lõpust hakkas kunstnik järjest enam tegelema vabagraafikaga ning üha enam paelus teda puugravüüri tehnika. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated. Siiski jõudis ta sel perioodil graveerida vaid mõned lehed, mis aga erandlikult kõik tõid Kollomile tunnustust. Graafiline leht "Vanemuine“ kujutab teatri vanemat hoonet enne selle hävinemist Teises maailmasõjas. Kunstnik on tehniliselt rõhutanud hoone võimsust ja suurust, mille kohale on kogunenud justkui tulevikku aimates tumedad pilved. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis Kollom Ernst
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis
Ernst Kollom (1908–1974)

Vanemuine

1938 Puugravüür, paber. Plm. 20,5x 28,5. Signeeritud.
Alghind: € 335, lõpphind: € 335
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Ernst Kollom oli üks viljakamaid eesti raamatugraafikuid. Aastatel 1927-1931 õppis ta Pallases Nikolai Triigi juhendamisel maali ning täiendas end juba väljakujunenud meistrina 1943-1945 Moskva Kunstiinstituudis Pavel Pavlinovi juures, kes oli üks huvitavamaid vene ksülograafe. Alates 1930ndate lõpust hakkas kunstnik järjest enam tegelema vabagraafikaga ning üha enam paelus teda puugravüüri tehnika. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated. Siiski jõudis ta sel perioodil graveerida vaid mõned lehed, mis aga erandlikult kõik tõid Kollomile tunnustust.
Graafiline leht "Vanemuine“ kujutab teatri vanemat hoonet enne selle hävinemist Teises maailmasõjas. Kunstnik on tehniliselt rõhutanud hoone võimsust ja suurust, mille kohale on kogunenud justkui tulevikku aimates tumedad pilved.Ernst Kollom (1908–1974)
Ernst Kollom oli üks viljakamaid eesti raamatugraafikuid. Aastatel 1927–1931 õppis ta Pallases Nikolai Triigi juhendamisel maali ning täiendas end juba väljakujunenud meistrina 1943–1945 Moskva Kunstiinstituudis Pavel Pavlinovi juures, kes oli üks huvitavamaid vene ksülograafe. Alates 1930ndate lõpust hakkas kunstnik järjest enam tegelema vabagraafikaga ning üha enam paelus teda puugravüüri tehnika. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis

Ernst Kollom (1908–1974) Vanemuine 1938 Puugravüür, paber Plm Ernst Kollom oli üks viljakamaid eesti raamatugraafikuid. Aastatel 1927-1931 õppis ta Pallases Nikolai Triigi juhendamisel maali ning täiendas end juba väljakujunenud meistrina 1943-1945 Moskva Kunstiinstituudis Pavel Pavlinovi juures, kes oli üks huvitavamaid vene ksülograafe. Alates 1930ndate lõpust hakkas kunstnik järjest enam tegelema vabagraafikaga ning üha enam paelus teda puugravüüri tehnika. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated. Siiski jõudis ta sel perioodil graveerida vaid mõned lehed, mis aga erandlikult kõik tõid Kollomile tunnustust. Graafiline leht "Vanemuine“ kujutab teatri vanemat hoonet enne selle hävinemist Teises maailmasõjas. Kunstnik on tehniliselt rõhutanud hoone võimsust ja suurust, mille kohale on kogunenud justkui tulevikku aimates tumedad pilved.

Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis

Kollom Ernst
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük