Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis Ernst Kollom oli üks viljakamaid eesti raamatugraafikuid. Aastatel 1927-1931 õppis ta Pallases Nikolai Triigi juhendamisel maali ning täiendas end juba väljakujunenud meistrina 1943-1945 Moskva Kunstiinstituudis Pavel Pavlinovi juures, kes oli üks huvitavamaid vene ksülograafe. Alates 1930ndate lõpust hakkas kunstnik järjest enam tegelema vabagraafikaga ning üha enam paelus teda puugravüüri tehnika. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated. Siiski jõudis ta sel perioodil graveerida vaid mõned lehed, mis aga erandlikult kõik tõid Kollomile tunnustust. Graafiline leht "Vanemuine“ kujutab teatri vanemat hoonet enne selle hävinemist Teises maailmasõjas. Kunstnik on tehniliselt rõhutanud hoone võimsust ja suurust, mille kohale on kogunenud justkui tulevikku aimates tumedad pilved. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis Kollom Ernst
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis

Vanemuine

1938 Puugravüür, paber. Plm. 20,5x 28,5. Signeeritud.
Alghind: 335, lõpphind: 335
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Ernst Kollom oli üks viljakamaid eesti raamatugraafikuid. Aastatel 1927-1931 õppis ta Pallases Nikolai Triigi juhendamisel maali ning täiendas end juba väljakujunenud meistrina 1943-1945 Moskva Kunstiinstituudis Pavel Pavlinovi juures, kes oli üks huvitavamaid vene ksülograafe. Alates 1930ndate lõpust hakkas kunstnik järjest enam tegelema vabagraafikaga ning üha enam paelus teda puugravüüri tehnika. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated. Siiski jõudis ta sel perioodil graveerida vaid mõned lehed, mis aga erandlikult kõik tõid Kollomile tunnustust.
Graafiline leht "Vanemuine“ kujutab teatri vanemat hoonet enne selle hävinemist Teises maailmasõjas. Kunstnik on tehniliselt rõhutanud hoone võimsust ja suurust, mille kohale on kogunenud justkui tulevikku aimates tumedad pilved.Ernst Kollom
Ernst Kollom oli üks viljakamaid eesti raamatugraafikuid. Aastatel 1927–1931 õppis ta Pallases Nikolai Triigi juhendamisel maali ning täiendas end juba väljakujunenud meistrina 1943–1945 Moskva Kunstiinstituudis Pavel Pavlinovi juures, kes oli üks huvitavamaid vene ksülograafe. Alates 1930ndate lõpust hakkas kunstnik järjest enam tegelema vabagraafikaga ning üha enam paelus teda puugravüüri tehnika. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis

Ernst Kollom Vanemuine 1938 Puugravüür, paber Plm Ernst Kollom oli üks viljakamaid eesti raamatugraafikuid. Aastatel 1927-1931 õppis ta Pallases Nikolai Triigi juhendamisel maali ning täiendas end juba väljakujunenud meistrina 1943-1945 Moskva Kunstiinstituudis Pavel Pavlinovi juures, kes oli üks huvitavamaid vene ksülograafe. Alates 1930ndate lõpust hakkas kunstnik järjest enam tegelema vabagraafikaga ning üha enam paelus teda puugravüüri tehnika. Tema meelisteemaks kujunesid linnavaated. Siiski jõudis ta sel perioodil graveerida vaid mõned lehed, mis aga erandlikult kõik tõid Kollomile tunnustust. Graafiline leht "Vanemuine“ kujutab teatri vanemat hoonet enne selle hävinemist Teises maailmasõjas. Kunstnik on tehniliselt rõhutanud hoone võimsust ja suurust, mille kohale on kogunenud justkui tulevikku aimates tumedad pilved.

Vanemuine, Ernst Kollom E-kunstisalongis

Kollom Ernst
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük