Võrumaa maastik, Peeter Ulas Peeter Ulas alustas kunstiõpinguid 1952. aastal ERKI-s keraamika erialal, kuid lõpetas hoopis 1959. a. graafikuna. Samast aastast hakkas ta esinema näitustel ning saavutas kiirelt tuntuse. Oma loometöö kõrvalt tegutses Ulas aastaid pühendunud õppejõuna. Teda on nimetatud eesti graafika uuendajaks ja üheks omanäolisemaks meistriks alates 1960. aastatest. Sellest lähtuvalt on ajakirjandus temast kirjutanud: “Isepäine selle sõna paremas mõttes - allumatu okupatsiooniaastate riikliku kultuuripoliitika nõuetele, kompromisse tegemata alati endale seatud loomeprintsiipidest lähtuv. " Selle kõige eest pälvis ta elu jooksul mitmeid nimekaid ja auväärseid kunstiauhindu ning nimetati 2004. a. Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks. Ulase varasemat loomingut, sealhulgas ka antud graafilist lehte “Võrumaa maastik", iseloomustavad jõulised vormid ja ekspressiivsed jooned. Kuigi kunstniku teostest rääkides kõneletakse sageli uuenduslikkusest, siis alati on talle omane teatav rahvuslikkus ning põhjamaine kargus. E-Kunstisalongi XLI oksjon Võrumaa maastik, Peeter Ulas E-kunstisalongis Ulas Peeter
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Võrumaa maastik, Peeter Ulas E-kunstisalongis
Peeter Ulas (1934-2008)

Võrumaa maastik

1963 Litograafia pm. 16,5 x 26,5
Alghind: € 2500/€160
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Peeter Ulas alustas kunstiõpinguid 1952. aastal ERKI-s keraamika erialal, kuid lõpetas hoopis 1959.a. graafikuna. Samast aastast hakkas ta esinema näitustel ning saavutas kiirelt tuntuse. Oma loometöö kõrvalt tegutses Ulas aastaid pühendunud õppejõuna. Teda on nimetatud eesti graafika uuendajaks ja üheks omanäolisemaks meistriks alates 1960. aastatest. Sellest lähtuvalt on ajakirjandus temast kirjutanud: “Isepäine selle sõna paremas mõttes - allumatu okupatsiooniaastate riikliku kultuuripoliitika nõuetele, kompromisse tegemata alati endale seatud loomeprintsiipidest lähtuv." Selle kõige eest pälvis ta elu jooksul mitmeid nimekaid ja auväärseid kunstiauhindu ning nimetati 2004.a. Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks.
Ulase varasemat loomingut, sealhulgas ka antud graafilist lehte “Võrumaa maastik", iseloomustavad jõulised vormid ja ekspressiivsed jooned. Kuigi kunstniku teostest rääkides kõneletakse sageli uuenduslikkusest, siis alati on talle omane teatav rahvuslikkus ning põhjamaine kargus.Peeter Ulas (1934-2008)
Graafik, sündinud 1934. aastal Tallinnas. Concordia Klari abikaasa. Astus 1952. aastal ERKI-sse ja õppis kaks aastat keraamikaeriala, lõpetas instituudi 1959. aastal graafika alal. Aastast 1962 Kunstnike Liidu liige.Ulas on olnud 1960. aastaist eesti graafika uuendajaid ja omanäolisemaid meistreid. Varasemaist teoseist paistavad silma jõulised vormiuuenduslikud joonistused ja söövitustehnikas lehed. 1960. aastate keskel hakkas teoseis aimuma alateadvuse varjatud impulsse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Võrumaa maastik, Peeter Ulas

Peeter Ulas (1934-2008) Võrumaa maastik 1963 Litograafia pm 16,5 x 26,5 Alghind: € 2500/€160 23 Peeter Ulas alustas kunstiõpinguid 1952. aastal ERKI-s keraamika erialal, kuid lõpetas hoopis 1959.a. graafikuna. Samast aastast hakkas ta esinema näitustel ning saavutas kiirelt tuntuse. Oma loometöö kõrvalt tegutses Ulas aastaid pühendunud õppejõuna. Teda on nimetatud eesti graafika uuendajaks ja üheks omanäolisemaks meistriks alates 1960. aastatest. Sellest lähtuvalt on ajakirjandus temast kirjutanud: “Isepäine selle sõna paremas mõttes - allumatu okupatsiooniaastate riikliku kultuuripoliitika nõuetele, kompromisse tegemata alati endale seatud loomeprintsiipidest lähtuv." Selle kõige eest pälvis ta elu jooksul mitmeid nimekaid ja auväärseid kunstiauhindu ning nimetati 2004.a. Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks. Ulase varasemat loomingut, sealhulgas ka antud graafilist lehte “Võrumaa maastik", iseloomustavad jõulised vormid ja ekspressiivsed jooned. Kuigi kunstniku teostest rääkides kõneletakse sageli uuenduslikkusest, siis alati on talle omane teatav rahvuslikkus ning põhjamaine kargus.

Võrumaa maastik, Peeter Ulas E-kunstisalongis

Ulas Peeter
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük