Ööelu ( Night-life) (Kompositsioon Rahvusvaheliselt tuntud karikaturist ja kunstnik Ants Erik Vomm sai esimesed kunstialased teadmised oma vanematelt, pallaslastelt Benita ja August Vommilt. Ametliku kunstihariduse omandas ta aga juba teiselpool ookeani, Venezuelas ja Kanadas, kuna 1944. a. oli tema ema sunnitud lastega emigreeruma. Ants Erik Vomm osales aktiivselt näitustel alates 1950ndast aastast, kirjutas ühtlasi luuletusi ning artikleid ja oli ka üks Eesti Kunstnike Koondise Torontos (EKKT) asutajaliikmeid. Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: “Vommi iseloomustab hea karakteritabamise oskus, tema suured paljufiguurilised kompositsioonid on barokselt külluslikud. " Teos “Kompositsioon nägudega" pakub vaatajale äärmist põnevust - karikatuursed grimassid, mis kaootiliselt katavad maali pinna. Igaüks neist isemoodi ja teistest erinev. Koloriit on salapäraselt tume, põletavalt punased laigud, mis tekitavad tunde hämarast öisest lokaalist, kuhu igast eluvaldkonnast inimesed on kogunenud. Kes need inimesed on, jääb meile teadmata. Ehk on need juhuslikud näod, keda elu näinud ja palju rännanud kunstnik oma reisidel kohtas. Võtkem seda kui kummardust iga inimese kordumatusele ning omanäolisusele. Maal oli eksponeeritud näitusel “Eesti Kunst paguluses" Kumu kunstimuuseumis ning Tartu Kunstimuuseumis. Ühtlasi on ära toodud samanimelises näitusekataloogis lk. 503 (“Eesti kunst paguluses", 2010). 2021 Ööelu ( Night-life) (Kompositsioon nägudega - Eesti kunst paguluses), Ants Erik Vomm E-kunstisalongis Vomm Ants Erik
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Ööelu ( Night-life) (Kompositsioon nägudega - Eesti kunst paguluses), Ants Erik Vomm E-kunstisalongis

Ööelu ( Night-life) (Kompositsioon nägudega - Eesti kunst paguluses)

1969 Kollaa¾, akvarell, pliiats. 112x163. Signatuuriga.
Alghind: € 2300€(35987.18EEK), lõpphind: € 2 300 ( 35 987,18 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Rahvusvaheliselt tuntud karikaturist ja kunstnik Ants Erik Vomm sai esimesed kunstialased teadmised oma vanematelt, pallaslastelt Benita ja August Vommilt. Ametliku kunstihariduse omandas ta aga juba teiselpool ookeani, Venezuelas ja Kanadas, kuna 1944.a. oli tema ema sunnitud lastega emigreeruma.
Ants Erik Vomm osales aktiivselt näitustel alates 1950ndast aastast, kirjutas ühtlasi luuletusi ning artikleid ja oli ka üks Eesti Kunstnike Koondise Torontos (EKKT) asutajaliikmeid.
Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: “Vommi iseloomustab hea karakteritabamise oskus, tema suured paljufiguurilised kompositsioonid on barokselt külluslikud." Teos “Kompositsioon nägudega" pakub vaatajale äärmist põnevust - karikatuursed grimassid, mis kaootiliselt katavad maali pinna. Igaüks neist isemoodi ja teistest erinev. Koloriit on salapäraselt tume, põletavalt punased laigud, mis tekitavad tunde hämarast öisest lokaalist, kuhu igast eluvaldkonnast inimesed on kogunenud. Kes need inimesed on, jääb meile teadmata. Ehk on need juhuslikud näod, keda elu näinud ja palju rännanud kunstnik oma reisidel kohtas. Võtkem seda kui kummardust iga inimese kordumatusele ning omanäolisusele.
Maal oli eksponeeritud näitusel “Eesti Kunst paguluses" Kumu kunstimuuseumis ning Tartu Kunstimuuseumis. Ühtlasi on ära toodud samanimelises näitusekataloogis lk. 503 (“Eesti kunst paguluses", 2010).Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ööelu ( Night-life) (Kompositsioon

Ants Erik Vomm Ööelu ( Night-life) (Kompositsioon nägudega - Eesti kunst paguluses) 1969 Kollaa¾, akvarell, pliiats 112x163 Rahvusvaheliselt tuntud karikaturist ja kunstnik Ants Erik Vomm sai esimesed kunstialased teadmised oma vanematelt, pallaslastelt Benita ja August Vommilt. Ametliku kunstihariduse omandas ta aga juba teiselpool ookeani, Venezuelas ja Kanadas, kuna 1944.a. oli tema ema sunnitud lastega emigreeruma.Ants Erik Vomm osales aktiivselt näitustel alates 1950ndast aastast, kirjutas ühtlasi luuletusi ning artikleid ja oli ka üks Eesti Kunstnike Koondise Torontos (EKKT) asutajaliikmeid.Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: “Vommi iseloomustab hea karakteritabamise oskus, tema suured paljufiguurilised kompositsioonid on barokselt külluslikud." Teos “Kompositsioon nägudega" pakub vaatajale äärmist põnevust - karikatuursed grimassid, mis kaootiliselt katavad maali pinna. Igaüks neist isemoodi ja teistest erinev. Koloriit on salapäraselt tume, põletavalt punased laigud, mis tekitavad tunde hämarast öisest lokaalist, kuhu igast eluvaldkonnast inimesed on kogunenud. Kes need inimesed on, jääb meile teadmata. Ehk on need juhuslikud näod, keda elu näinud ja palju rännanud kunstnik oma reisidel kohtas. Võtkem seda kui kummardust iga inimese kordumatusele ning omanäolisusele.Maal oli eksponeeritud näitusel “Eesti Kunst paguluses" Kumu kunstimuuseumis ning Tartu Kunstimuuseumis. Ühtlasi on ära toodud samanimelises näitusekataloogis lk. 503 (“Eesti kunst paguluses", 2010).

Ööelu ( Night-life) (Kompositsioon nägudega - Eesti kunst paguluses), Ants Erik Vomm E-kunstisalongis

Vomm Ants Erik
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük