39 Keldri pilt IV, Ilmar Malini looming on väga mitmekülgne, kuid esmajoones peetakse teda Eesti üheks esimeseks ja järjepidevamaks sürrealismi viljelejaks. Malini loomingus moodustavad omaette peatüki teosed, milledel on kujutatud üksikuid esemeid ja agregaate, millede puhul ei ole kunstnik andnud vaatajale vihjeid nende dimensiooni või ümbritseva ruumi osas. Selle taustal on erandlik nn keldripiltide sari, mis põhinevad joonistustel, mis valmisid kunstnikul Tartu Ülikooli peahoone keldris. Malinit köitsid sealsed võlvid ja aknakaared ning idee keldrist kui hoone arhitektuurilisest põhialusest. Ruumis kujutatud esemed lähtuvad fantaasiast ja juhuslikest mõtteseostest, mis kunstnikul maalides tekkisid. Käesolev teos „Keldripilt IV“ on näitustel kandnud ka pealkirja „Õhtune valgus“ (nt 1987. aasta näitusel „Ese kunstis“ Tallinna Kunstihoones). 2000 39. Keldri pilt IV, Ilmar Malin E-kunstisalongis Malin Ilmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
39. Keldri pilt IV, Ilmar Malin E-kunstisalongis
Ilmar Malin (1924-1994)

39. Keldri pilt IV

1986. Õli, lõuend. 72x51. Signatuuriga.
Alghind: € 3400
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Ilmar Malini looming on väga mitmekülgne, kuid esmajoones peetakse teda Eesti üheks esimeseks ja järjepidevamaks sürrealismi viljelejaks. Malini loomingus moodustavad omaette peatüki teosed, milledel on kujutatud üksikuid esemeid ja agregaate, millede puhul ei ole kunstnik andnud vaatajale vihjeid nende dimensiooni või ümbritseva ruumi osas. Selle taustal on erandlik nn keldripiltide sari, mis põhinevad joonistustel, mis valmisid kunstnikul Tartu Ülikooli peahoone keldris. Malinit köitsid sealsed võlvid ja aknakaared ning idee keldrist kui hoone arhitektuurilisest põhialusest. Ruumis kujutatud esemed lähtuvad fantaasiast ja juhuslikest mõtteseostest, mis kunstnikul maalides tekkisid.
Käesolev teos „Keldripilt IV“ on näitustel kandnud ka pealkirja „Õhtune valgus“ (nt 1987. aasta näitusel „Ese kunstis“ Tallinna Kunstihoones).Ilmar Malin (1924-1994)
Maalikunstnik Ilmar Malin sündis 1924. aastal Tartus, suri 1994 Tallinnas.Lõpetas 1943. aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi Tartus.Pärast osalemist vabatahtlikuna Soome armees II maailmasõjas naases Eestisse 1944. aastal. Saksa sõjaväes võideldes Malin vangistati ning mees viibis kuni 1948. aastani Siberi vangilaagris.Alates 1948. aastast õppis Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1954. aastal. Töötas Tartu Kunstikooli, Tallinna Kunstiülikooli ning Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõuna. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1957. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

39 Keldri pilt IV,

Ilmar Malin (1924-1994) 39 Keldri pilt IV 1986 Ilmar Malini looming on väga mitmekülgne, kuid esmajoones peetakse teda Eesti üheks esimeseks ja järjepidevamaks sürrealismi viljelejaks. Malini loomingus moodustavad omaette peatüki teosed, milledel on kujutatud üksikuid esemeid ja agregaate, millede puhul ei ole kunstnik andnud vaatajale vihjeid nende dimensiooni või ümbritseva ruumi osas. Selle taustal on erandlik nn keldripiltide sari, mis põhinevad joonistustel, mis valmisid kunstnikul Tartu Ülikooli peahoone keldris. Malinit köitsid sealsed võlvid ja aknakaared ning idee keldrist kui hoone arhitektuurilisest põhialusest. Ruumis kujutatud esemed lähtuvad fantaasiast ja juhuslikest mõtteseostest, mis kunstnikul maalides tekkisid. Käesolev teos „Keldripilt IV“ on näitustel kandnud ka pealkirja „Õhtune valgus“ (nt 1987. aasta näitusel „Ese kunstis“ Tallinna Kunstihoones).

39. Keldri pilt IV, Ilmar Malin E-kunstisalongis

Malin Ilmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük