Kaks vormi, Ilmar Malin „Mikroorganismidest inspireeritud kujundites vaatab I. Malin nüüd maailma nagu üldisemalt. Teoste nimetused on sageli abstraktsed üldmõisted. Ta maalid on otsekui mõtisklused elu ja looduse üldisematest seadustest, inimese ja kosmose seostest. Ta näib otsivat maailma lõpmatuse, elu imelise paljususe visuaalset sümbolit,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Mare Ruus. Eha Ratnik on lisanud: „Malinit köidavad kontrastiprintsiibid – kontrastid värvides, vormides, rütmis. Ja neid tahab I. Malin viia maksimaalse piirini, ülima selguseni. “ Käesolev teos oli eksponeeritud kunstniku isikunäitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1973. aastal ning on ära toodud näitusekataloogi teoste nimestikus nr 34 all. Meistrilt meistrile Kaks vormi, Ilmar Malin E-kunstisalongis Malin Ilmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kaks vormi, Ilmar Malin E-kunstisalongis
Ilmar Malin (1924-1994)

Kaks vormi

1968. Tempera, masoniit. 44x55. Signatuuriga.
Alghind: € €1700
45. E-Kunstisalongi XLV oksjon
28.03.2020 Tartu galeriis kell 13

„Mikroorganismidest inspireeritud kujundites vaatab I. Malin nüüd maailma nagu üldisemalt. Teoste nimetused on sageli abstraktsed üldmõisted. Ta maalid on otsekui mõtisklused elu ja looduse üldisematest seadustest, inimese ja kosmose seostest. Ta näib otsivat maailma lõpmatuse, elu imelise paljususe visuaalset sümbolit,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Mare Ruus. Eha Ratnik on lisanud: „Malinit köidavad kontrastiprintsiibid – kontrastid värvides, vormides, rütmis. Ja neid tahab I. Malin viia maksimaalse piirini, ülima selguseni.“ Käesolev teos oli eksponeeritud kunstniku isikunäitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1973. aastal ning on ära toodud näitusekataloogi teoste nimestikus nr 34 all.Ilmar Malin (1924-1994)
Maalikunstnik Ilmar Malin sündis 1924. aastal Tartus, suri 1994 Tallinnas.Lõpetas 1943. aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi Tartus.Pärast osalemist vabatahtlikuna Soome armees II maailmasõjas naases Eestisse 1944. aastal. Saksa sõjaväes võideldes Malin vangistati ning mees viibis kuni 1948. aastani Siberi vangilaagris.Alates 1948. aastast õppis Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1954. aastal. Töötas Tartu Kunstikooli, Tallinna Kunstiülikooli ning Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõuna. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1957. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kaks vormi, Ilmar Malin

Ilmar Malin (1924-1994) Kaks vormi 1968 Tempera, masoniit „Mikroorganismidest inspireeritud kujundites vaatab I. Malin nüüd maailma nagu üldisemalt. Teoste nimetused on sageli abstraktsed üldmõisted. Ta maalid on otsekui mõtisklused elu ja looduse üldisematest seadustest, inimese ja kosmose seostest. Ta näib otsivat maailma lõpmatuse, elu imelise paljususe visuaalset sümbolit,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Mare Ruus. Eha Ratnik on lisanud: „Malinit köidavad kontrastiprintsiibid – kontrastid värvides, vormides, rütmis. Ja neid tahab I. Malin viia maksimaalse piirini, ülima selguseni.“ Käesolev teos oli eksponeeritud kunstniku isikunäitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1973. aastal ning on ära toodud näitusekataloogi teoste nimestikus nr 34 all.

Kaks vormi, Ilmar Malin E-kunstisalongis

Malin Ilmar
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük