Valge torn, Ilmar Malin Kunstiteadlane Raivo Kelomees on kirjutanud: "Ilmar Malin oli multitalent just selles tähenduses, nagu mõistame seda praegu: ta maalis, joonistas, kirjutas, konstrueeris ruumilisi objekte. Tema kirjutistes kerkib esile ennekõike mõtlev ja arutlev kunstnik. Kunstniku maalide ja joonistuste tehnikas ning motiivistikus peegeldub tema aeg. Malini sürrealistlikud joonistused on filigraansed ja pildiliselt rabavalt leidlikud. Malini "asjade ja olevuste" temaatikas on nõutukstegevaid seadeldisi, mis meenutavad bioloogilist perpeetum mobile’t. /. . . / Nende "mittevaimukate" joonistuste ja maalide puhul on oluline kunstniku loodud atmosfäär, teistsugune universum, mis peakski olema kunstiloomingu ülim eesmärk. " 2000 Valge torn, Ilmar Malin E-kunstisalongis Malin Ilmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Valge torn, Ilmar Malin E-kunstisalongis
Ilmar Malin (1924-1994)

Valge torn

1979 Pliiatsijoonistus, paber. Signatuuriga. Lm 42 x 60,3.
Alghind: € €525
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Kunstiteadlane Raivo Kelomees on kirjutanud: "Ilmar Malin oli
multitalent just selles tähenduses, nagu mõistame seda praegu:
ta maalis, joonistas, kirjutas, konstrueeris ruumilisi objekte.
Tema kirjutistes kerkib esile ennekõike mõtlev ja arutlev kunstnik.
Kunstniku maalide ja joonistuste tehnikas ning motiivistikus
peegeldub tema aeg. Malini sürrealistlikud joonistused
on filigraansed ja pildiliselt rabavalt leidlikud. Malini "asjade ja
olevuste" temaatikas on nõutukstegevaid seadeldisi, mis meenutavad
bioloogilist perpeetum mobile’t. /.../ Nende "mittevaimukate"
joonistuste ja maalide puhul on oluline kunstniku
loodud atmosfäär, teistsugune universum, mis peakski olema
kunstiloomingu ülim eesmärk."Ilmar Malin (1924-1994)
Maalikunstnik Ilmar Malin sündis 1924. aastal Tartus, suri 1994 Tallinnas.Lõpetas 1943. aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi Tartus.Pärast osalemist vabatahtlikuna Soome armees II maailmasõjas naases Eestisse 1944. aastal. Saksa sõjaväes võideldes Malin vangistati ning mees viibis kuni 1948. aastani Siberi vangilaagris.Alates 1948. aastast õppis Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis, lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1954. aastal. Töötas Tartu Kunstikooli, Tallinna Kunstiülikooli ning Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõuna. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1957. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valge torn, Ilmar Malin

Ilmar Malin (1924-1994) Valge torn 1979 Pliiatsijoonistus, paber Signatuuriga Kunstiteadlane Raivo Kelomees on kirjutanud: "Ilmar Malin olimultitalent just selles tähenduses, nagu mõistame seda praegu:ta maalis, joonistas, kirjutas, konstrueeris ruumilisi objekte.Tema kirjutistes kerkib esile ennekõike mõtlev ja arutlev kunstnik.Kunstniku maalide ja joonistuste tehnikas ning motiivistikuspeegeldub tema aeg. Malini sürrealistlikud joonistusedon filigraansed ja pildiliselt rabavalt leidlikud. Malini "asjade jaolevuste" temaatikas on nõutukstegevaid seadeldisi, mis meenutavadbioloogilist perpeetum mobile’t. /.../ Nende "mittevaimukate"joonistuste ja maalide puhul on oluline kunstnikuloodud atmosfäär, teistsugune universum, mis peakski olemakunstiloomingu ülim eesmärk."

Valge torn, Ilmar Malin E-kunstisalongis

Malin Ilmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük