54 Puud metsa foonil, Henn Roode elas aastatel 1924-1974. Tema kui kunstniku kohta on tabavalt öeldud, et tema loomingus ei ole eelistatud ükski ¾anr, sest teda on köitnud pigem probleemid kui motiivid. Väliskeskkonda annab ta edasi etüüdlikult, kuid seejuures siiski rõhku pannes konstruktsioonile – värvilaike komponeerides jõudis kunstnik kujundite ja vormideni. Roode lõpetas 1959. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi, kuid tema värvikäsitluses on tugevamalt näha pallasliku maalikooli mõjutused, mille ta võttis omaks õppides 1940ndatel Tartus. 1960. aastate lõpul valminud teostes on kunstnik viinud vormid praktiliselt minimaalsuseni ning värv muutus varasemaga võrreldes õhulisemaks ja valgusküllasemaks. Selle heaks näiteks on ka käesolev teos „Puud metsa foonil“. 2011 54. Puud metsa foonil, Henn Roode E-kunstisalongis Roode Henn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
54. Puud metsa foonil, Henn Roode E-kunstisalongis

54. Puud metsa foonil

1968. Õli, papp. 54,5x42,5. Signatuur taga.
Alghind: € 2200, lõpphind: € 2200
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Henn Roode elas aastatel 1924-1974. Tema kui kunstniku kohta on tabavalt öeldud, et tema loomingus ei ole eelistatud ükski ¾anr, sest teda on köitnud pigem probleemid kui motiivid. Väliskeskkonda annab ta edasi etüüdlikult, kuid seejuures siiski rõhku pannes konstruktsioonile – värvilaike komponeerides jõudis kunstnik kujundite ja vormideni. Roode lõpetas 1959. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi, kuid tema värvikäsitluses on tugevamalt näha pallasliku maalikooli mõjutused, mille ta võttis omaks õppides 1940ndatel Tartus.
1960. aastate lõpul valminud teostes on kunstnik viinud vormid praktiliselt minimaalsuseni ning värv muutus varasemaga võrreldes õhulisemaks ja valgusküllasemaks. Selle heaks näiteks on ka käesolev teos „Puud metsa foonil“.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

54 Puud metsa foonil,

Henn Roode 54 Puud metsa foonil 1968 Henn Roode elas aastatel 1924-1974. Tema kui kunstniku kohta on tabavalt öeldud, et tema loomingus ei ole eelistatud ükski ¾anr, sest teda on köitnud pigem probleemid kui motiivid. Väliskeskkonda annab ta edasi etüüdlikult, kuid seejuures siiski rõhku pannes konstruktsioonile – värvilaike komponeerides jõudis kunstnik kujundite ja vormideni. Roode lõpetas 1959. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi, kuid tema värvikäsitluses on tugevamalt näha pallasliku maalikooli mõjutused, mille ta võttis omaks õppides 1940ndatel Tartus. 1960. aastate lõpul valminud teostes on kunstnik viinud vormid praktiliselt minimaalsuseni ning värv muutus varasemaga võrreldes õhulisemaks ja valgusküllasemaks. Selle heaks näiteks on ka käesolev teos „Puud metsa foonil“.

54. Puud metsa foonil, Henn Roode E-kunstisalongis

Roode Henn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük