Suvel, Henn Roode E-kunstisalongis Roode alustas kunstiõpinguid 1944. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, kus tema õppejõududeks olid Ado Vabbe ja Elmar Kits. Õppetöö katkestas 1949. aastal Siberi vangilaagrisse saatmine. Ta naases 1956. aastal ning jätkas õpinguid Tallinnas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetades selle kolm aastat hiljem maalikunstniku diplomiga. Roode esimesed abstraktsed teosed valmisid 1960. aastate esimesel poolel ning „kõnelevad tema otsingutest ja liikumisest läbi aja – 20. sajandi algusest sõjajärgse nonfiguratiivsuseni /…/ Ehk otsis ta täiuslikku süsteemi – universaalset keelt, mis kõneleks kõigiga, kes on valmis astuma vaimsete otsingute teele,“ on kirjutanud kunstiteadlane Sirje Helme. 2011 Suvel, Henn Roode E-kunstisalongis Roode Henn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Suvel, Henn Roode E-kunstisalongis

Suvel

1964 Õli, papp. 49 x 33. Signatuur taga.
Alghind: € €1050, lõpphind: € 1 050
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Roode alustas kunstiõpinguid 1944. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, kus tema õppejõududeks olid Ado Vabbe ja Elmar Kits. Õppetöö katkestas 1949. aastal Siberi vangilaagrisse saatmine. Ta naases 1956. aastal ning jätkas õpinguid Tallinnas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetades selle kolm aastat hiljem maalikunstniku diplomiga. Roode esimesed abstraktsed teosed valmisid 1960. aastate esimesel poolel ning „kõnelevad tema otsingutest ja liikumisest läbi aja – 20. sajandi algusest sõjajärgse nonfiguratiivsuseni /…/ Ehk otsis ta täiuslikku süsteemi – universaalset keelt, mis kõneleks kõigiga, kes on valmis astuma vaimsete otsingute teele,“ on kirjutanud kunstiteadlane Sirje Helme.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suvel, Henn Roode E-kunstisalongis

Henn Roode Suvel 1964 Õli, papp 49 x 33 Roode alustas kunstiõpinguid 1944. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, kus tema õppejõududeks olid Ado Vabbe ja Elmar Kits. Õppetöö katkestas 1949. aastal Siberi vangilaagrisse saatmine. Ta naases 1956. aastal ning jätkas õpinguid Tallinnas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetades selle kolm aastat hiljem maalikunstniku diplomiga. Roode esimesed abstraktsed teosed valmisid 1960. aastate esimesel poolel ning „kõnelevad tema otsingutest ja liikumisest läbi aja – 20. sajandi algusest sõjajärgse nonfiguratiivsuseni /…/ Ehk otsis ta täiuslikku süsteemi – universaalset keelt, mis kõneleks kõigiga, kes on valmis astuma vaimsete otsingute teele,“ on kirjutanud kunstiteadlane Sirje Helme.

Suvel, Henn Roode E-kunstisalongis

Roode Henn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük