Naise portree, Henn Roode Maalikunstnik Henn Roode keskendus oma loomingus peamiselt vormiprobleemide lahendamisele, püüdes leida tasakaalu värvide ja pindade vahel, seda kõike modernistlikus suunas. Maali" Naise portree" on kunstnik oma modernismi otsingutega alles alguses. Sel ajal iseloomustas tema maalilaadi lai pintslilöök. Värvipalett aga kõneleb selgelt tema pallaslikust meelestatusest, mille ta omandas aastatel 1944-1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Elmar Kitse käe all. Teos “Naise portree" on üks viimaseid Roodel valminud töid vabaduses enne 1949. a. arreteerimist ning Siberisse saatmist. Selle koloriidis on veel tajutav nooruse uljus ning helgus, kuid naisepilk kõneleb juba mõtlikkusest ja tõsidusest. Indrek Hirv on nimetatud perioodist kirjutanud: “Neljakümne kaheksandat ja üheksandat tulebki pidada Roode arengus kõige olulisemaks ajaks. Voldemar Erm korraldas siis Tartu Kunstimuuseumi kogusid, koondas hukkunute, küüditatute ja läände põgenenute kunstivara endisesse luksuslikku elumajja Vallikraavi tänaval. Sinna, Gustav Suitsust jäänud riiulitesse sattus ka üks rohkelt illustreeritud prantsuskeelne moodsa kunsti ajalugu. Kitse õpilased said muuseumi noorelt direktrissilt Vaike Tiigilt võtme ja käisid hilisõhtuti seda salaja uurimas: Roode tõlkis, teised kirjutasid üles. Roode oli siis öelnud, et kubismi peamised tõed peaksid olema igas maaliateljees seinale kirjutatud. " 2018 Naise portree, Henn Roode E-kunstisalongis Roode Henn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Naise portree, Henn Roode E-kunstisalongis

Naise portree

1949 Õli,lõuend. 70x50,4. Signatuuriga.
Alghind: € 2500€(39116.50EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Maalikunstnik Henn Roode keskendus oma loomingus peamiselt vormiprobleemide lahendamisele, püüdes leida tasakaalu värvide ja pindade vahel, seda kõike modernistlikus suunas. Maali" Naise portree" on kunstnik oma modernismi otsingutega alles alguses. Sel ajal iseloomustas tema maalilaadi lai pintslilöök. Värvipalett aga kõneleb selgelt tema pallaslikust meelestatusest, mille ta omandas aastatel 1944-1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Elmar Kitse käe all. Teos “Naise portree" on üks viimaseid Roodel valminud töid vabaduses enne 1949.a. arreteerimist ning Siberisse saatmist. Selle koloriidis on veel tajutav nooruse uljus ning helgus, kuid naisepilk kõneleb juba mõtlikkusest ja tõsidusest.
Indrek Hirv on nimetatud perioodist kirjutanud: “Neljakümne kaheksandat ja üheksandat tulebki pidada Roode arengus kõige olulisemaks ajaks. Voldemar Erm korraldas siis Tartu Kunstimuuseumi kogusid, koondas hukkunute, küüditatute ja läände põgenenute kunstivara endisesse luksuslikku elumajja Vallikraavi tänaval. Sinna, Gustav Suitsust jäänud riiulitesse sattus ka üks rohkelt illustreeritud prantsuskeelne moodsa kunsti ajalugu. Kitse õpilased said muuseumi noorelt direktrissilt Vaike Tiigilt võtme ja käisid hilisõhtuti seda salaja uurimas: Roode tõlkis, teised kirjutasid üles. Roode oli siis öelnud, et kubismi peamised tõed peaksid olema igas maaliateljees seinale kirjutatud."Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naise portree, Henn Roode

Henn Roode Naise portree 1949 Õli,lõuend 70x50,4 Maalikunstnik Henn Roode keskendus oma loomingus peamiselt vormiprobleemide lahendamisele, püüdes leida tasakaalu värvide ja pindade vahel, seda kõike modernistlikus suunas. Maali" Naise portree" on kunstnik oma modernismi otsingutega alles alguses. Sel ajal iseloomustas tema maalilaadi lai pintslilöök. Värvipalett aga kõneleb selgelt tema pallaslikust meelestatusest, mille ta omandas aastatel 1944-1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Elmar Kitse käe all. Teos “Naise portree" on üks viimaseid Roodel valminud töid vabaduses enne 1949.a. arreteerimist ning Siberisse saatmist. Selle koloriidis on veel tajutav nooruse uljus ning helgus, kuid naisepilk kõneleb juba mõtlikkusest ja tõsidusest.Indrek Hirv on nimetatud perioodist kirjutanud: “Neljakümne kaheksandat ja üheksandat tulebki pidada Roode arengus kõige olulisemaks ajaks. Voldemar Erm korraldas siis Tartu Kunstimuuseumi kogusid, koondas hukkunute, küüditatute ja läände põgenenute kunstivara endisesse luksuslikku elumajja Vallikraavi tänaval. Sinna, Gustav Suitsust jäänud riiulitesse sattus ka üks rohkelt illustreeritud prantsuskeelne moodsa kunsti ajalugu. Kitse õpilased said muuseumi noorelt direktrissilt Vaike Tiigilt võtme ja käisid hilisõhtuti seda salaja uurimas: Roode tõlkis, teised kirjutasid üles. Roode oli siis öelnud, et kubismi peamised tõed peaksid olema igas maaliateljees seinale kirjutatud."

Naise portree, Henn Roode E-kunstisalongis

Roode Henn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük