Naise portree, Henn Roode Maalikunstnik Henn Roode keskendus oma loomingus peamiselt vormiprobleemide lahendamisele, püüdes leida tasakaalu värvide ja pindade vahel, seda kõike modernistlikus suunas. Maali" Naise portree" on kunstnik oma modernismi otsingutega alles alguses. Sel ajal iseloomustas tema maalilaadi lai pintslilöök. Värvipalett aga kõneleb selgelt tema pallaslikust meelestatusest, mille ta omandas aastatel 1944-1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Elmar Kitse käe all. Teos “Naise portree" on üks viimaseid Roodel valminud töid vabaduses enne 1949. a. arreteerimist ning Siberisse saatmist. Selle koloriidis on veel tajutav nooruse uljus ning helgus, kuid naisepilk kõneleb juba mõtlikkusest ja tõsidusest. Indrek Hirv on nimetatud perioodist kirjutanud: “Neljakümne kaheksandat ja üheksandat tulebki pidada Roode arengus kõige olulisemaks ajaks. Voldemar Erm korraldas siis Tartu Kunstimuuseumi kogusid, koondas hukkunute, küüditatute ja läände põgenenute kunstivara endisesse luksuslikku elumajja Vallikraavi tänaval. Sinna, Gustav Suitsust jäänud riiulitesse sattus ka üks rohkelt illustreeritud prantsuskeelne moodsa kunsti ajalugu. Kitse õpilased said muuseumi noorelt direktrissilt Vaike Tiigilt võtme ja käisid hilisõhtuti seda salaja uurimas: Roode tõlkis, teised kirjutasid üles. Roode oli siis öelnud, et kubismi peamised tõed peaksid olema igas maaliateljees seinale kirjutatud. " E-Kunstisalongi XLII oksjon Naise portree, Henn Roode E-kunstisalongis Roode Henn
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Naise portree, Henn Roode E-kunstisalongis

Naise portree

1949 Õli,lõuend. 70x50,4. Signatuuriga.
Alghind: 2 500 € (39 116.50 EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Maalikunstnik Henn Roode keskendus oma loomingus peamiselt vormiprobleemide lahendamisele, püüdes leida tasakaalu värvide ja pindade vahel, seda kõike modernistlikus suunas. Maali" Naise portree" on kunstnik oma modernismi otsingutega alles alguses. Sel ajal iseloomustas tema maalilaadi lai pintslilöök. Värvipalett aga kõneleb selgelt tema pallaslikust meelestatusest, mille ta omandas aastatel 1944-1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Elmar Kitse käe all. Teos “Naise portree" on üks viimaseid Roodel valminud töid vabaduses enne 1949.a. arreteerimist ning Siberisse saatmist. Selle koloriidis on veel tajutav nooruse uljus ning helgus, kuid naisepilk kõneleb juba mõtlikkusest ja tõsidusest.
Indrek Hirv on nimetatud perioodist kirjutanud: “Neljakümne kaheksandat ja üheksandat tulebki pidada Roode arengus kõige olulisemaks ajaks. Voldemar Erm korraldas siis Tartu Kunstimuuseumi kogusid, koondas hukkunute, küüditatute ja läände põgenenute kunstivara endisesse luksuslikku elumajja Vallikraavi tänaval. Sinna, Gustav Suitsust jäänud riiulitesse sattus ka üks rohkelt illustreeritud prantsuskeelne moodsa kunsti ajalugu. Kitse õpilased said muuseumi noorelt direktrissilt Vaike Tiigilt võtme ja käisid hilisõhtuti seda salaja uurimas: Roode tõlkis, teised kirjutasid üles. Roode oli siis öelnud, et kubismi peamised tõed peaksid olema igas maaliateljees seinale kirjutatud."Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naise portree, Henn Roode

Henn Roode Naise portree 1949 Õli,lõuend 70x50,4 Maalikunstnik Henn Roode keskendus oma loomingus peamiselt vormiprobleemide lahendamisele, püüdes leida tasakaalu värvide ja pindade vahel, seda kõike modernistlikus suunas. Maali" Naise portree" on kunstnik oma modernismi otsingutega alles alguses. Sel ajal iseloomustas tema maalilaadi lai pintslilöök. Värvipalett aga kõneleb selgelt tema pallaslikust meelestatusest, mille ta omandas aastatel 1944-1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis Ado Vabbe ja Elmar Kitse käe all. Teos “Naise portree" on üks viimaseid Roodel valminud töid vabaduses enne 1949.a. arreteerimist ning Siberisse saatmist. Selle koloriidis on veel tajutav nooruse uljus ning helgus, kuid naisepilk kõneleb juba mõtlikkusest ja tõsidusest.Indrek Hirv on nimetatud perioodist kirjutanud: “Neljakümne kaheksandat ja üheksandat tulebki pidada Roode arengus kõige olulisemaks ajaks. Voldemar Erm korraldas siis Tartu Kunstimuuseumi kogusid, koondas hukkunute, küüditatute ja läände põgenenute kunstivara endisesse luksuslikku elumajja Vallikraavi tänaval. Sinna, Gustav Suitsust jäänud riiulitesse sattus ka üks rohkelt illustreeritud prantsuskeelne moodsa kunsti ajalugu. Kitse õpilased said muuseumi noorelt direktrissilt Vaike Tiigilt võtme ja käisid hilisõhtuti seda salaja uurimas: Roode tõlkis, teised kirjutasid üles. Roode oli siis öelnud, et kubismi peamised tõed peaksid olema igas maaliateljees seinale kirjutatud."

Naise portree, Henn Roode E-kunstisalongis

Roode Henn
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük