Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis Johannes Saal esindab siinses kunstiloos vangoghilikku kunstnikutüüpi - endasse tõmbunud looja, loominguliselt ekspressiivsusele kalduv, inimeste elusid jälgiv ning isiklikku maalilaadi järgiv kunstnik, kes kannatas psüühiliste häirete all. Samuti saabus tõeline tunnustus ja tormijooks tema isikupärasele loomingule alles kaasajal. Saal asus Pallasesse õppima 1933. aastal ning lõpetamiseni jõudis kümme aastat hiljem. Ta kuuletus oma õpetajatele, kuid samas murdis välja toonastest traditsioonidest. Saalil oli maalimisel oma vaatenurk ja lähenemisviis, millele ta lõpuni truuks jäi. 1943. aastal tsiteeris ta kirjas abikaasale Märt Roosmaa sõnu: ". . . kui sa ei ole praegu moes, ära lase end eksitada, käi oma teed, sa ei ole neist taga, vaid ees. " Ta ei püüdnud ega soovinud järgida hetke kunstitrende, mistõttu ta oma eluajal suurt tunnustust ei leidnud. Ehk võib selles peituda ka üks tema raskemeelsuse algeid, mis viis ta 1940ndate lõpul vaimse murdumiseni ja süngestas tema maalide meeleolusid. Saali on huvitanud inimkarakterite jäädvustamine, sealjuures on ta jooksvalt autoportreteerinud ka ennast. Kunstiloolane Mare Joonsalu on kirjutanud, et iseenda kujutamisel kasutab Saal värvikamat karakteriseeringut ning et tihti on ta neis enesepeegeldustes rahulolev ja isegi lõbus. Teos on reprodutseeritud kunstniku monograafias "Johannes Saal. Elu metamorfoosid" (koostanud Tiiu Talvistu, 2007) leheküljel 9. 2005 Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis Saal Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis
Johannes Saal (1911-1964)

Autoportree

1943 Õli, papp 30 x 41. Signatuuriga
Alghind: € 2370, lõpphind: € 2 370
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Johannes Saal esindab siinses kunstiloos vangoghilikku kunstnikutüüpi - endasse tõmbunud looja, loominguliselt ekspressiivsusele kalduv, inimeste elusid jälgiv ning isiklikku maalilaadi järgiv kunstnik, kes kannatas psüühiliste häirete all. Samuti saabus tõeline tunnustus ja tormijooks tema isikupärasele loomingule alles kaasajal.
Saal asus Pallasesse õppima 1933. aastal ning lõpetamiseni jõudis kümme aastat hiljem. Ta kuuletus oma õpetajatele, kuid samas murdis välja toonastest traditsioonidest. Saalil oli maalimisel oma vaatenurk ja lähenemisviis, millele ta lõpuni truuks jäi. 1943. aastal tsiteeris ta kirjas abikaasale Märt Roosmaa sõnu: "... kui sa ei ole praegu moes, ära lase end eksitada, käi oma teed, sa ei ole neist taga, vaid ees."
Ta ei püüdnud ega soovinud järgida hetke kunstitrende, mistõttu ta oma eluajal suurt tunnustust ei leidnud. Ehk võib selles peituda ka üks tema raskemeelsuse algeid, mis viis ta 1940ndate lõpul vaimse murdumiseni ja süngestas tema maalide meeleolusid.
Saali on huvitanud inimkarakterite jäädvustamine, sealjuures on ta jooksvalt autoportreteerinud ka ennast. Kunstiloolane Mare Joonsalu on kirjutanud, et iseenda kujutamisel kasutab Saal värvikamat karakteriseeringut ning et tihti on ta neis enesepeegeldustes rahulolev ja isegi lõbus.
Teos on reprodutseeritud kunstniku monograafias "Johannes Saal. Elu metamorfoosid" (koostanud Tiiu Talvistu, 2007) leheküljel 9.Johannes Saal (1911-1964)
JOHANNES SAAL (1911–1964) õppis alates 1933. aastast kunstikoolis Pallas (peamiselt Ado Vabbe juhendamisel) ning lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Aastatel 1946–1950 töötas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning seejärel vabakunstnikuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige, näitustel osales alates 1942. aastast. Rühma ning temast sai selle üks juhtivaid kunstnikke ning teoreetikuid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis

Johannes Saal (1911-1964) Autoportree 1943 Õli, papp 30 x 41 Signatuuriga Alghind: € 2370, lõpphind: € 2 370 27 Johannes Saal esindab siinses kunstiloos vangoghilikku kunstnikutüüpi - endasse tõmbunud looja, loominguliselt ekspressiivsusele kalduv, inimeste elusid jälgiv ning isiklikku maalilaadi järgiv kunstnik, kes kannatas psüühiliste häirete all. Samuti saabus tõeline tunnustus ja tormijooks tema isikupärasele loomingule alles kaasajal.Saal asus Pallasesse õppima 1933. aastal ning lõpetamiseni jõudis kümme aastat hiljem. Ta kuuletus oma õpetajatele, kuid samas murdis välja toonastest traditsioonidest. Saalil oli maalimisel oma vaatenurk ja lähenemisviis, millele ta lõpuni truuks jäi. 1943. aastal tsiteeris ta kirjas abikaasale Märt Roosmaa sõnu: "... kui sa ei ole praegu moes, ära lase end eksitada, käi oma teed, sa ei ole neist taga, vaid ees."Ta ei püüdnud ega soovinud järgida hetke kunstitrende, mistõttu ta oma eluajal suurt tunnustust ei leidnud. Ehk võib selles peituda ka üks tema raskemeelsuse algeid, mis viis ta 1940ndate lõpul vaimse murdumiseni ja süngestas tema maalide meeleolusid.Saali on huvitanud inimkarakterite jäädvustamine, sealjuures on ta jooksvalt autoportreteerinud ka ennast. Kunstiloolane Mare Joonsalu on kirjutanud, et iseenda kujutamisel kasutab Saal värvikamat karakteriseeringut ning et tihti on ta neis enesepeegeldustes rahulolev ja isegi lõbus.Teos on reprodutseeritud kunstniku monograafias "Johannes Saal. Elu metamorfoosid" (koostanud Tiiu Talvistu, 2007) leheküljel 9.

Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis

Saal Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük