Krimmi maastik, Johannes Saal Johannes Saali töid liigub kunstiturul erakordselt harva. Tegu on aga omanäolise kunstnikuga, kelle looming oli teravas vastuolus nõukogude ametlike kunstiteemadega. Kunstihariduse omandas Saal Tartus "Pallases“, kus ta õppis oma nõrga tervise tõttu lünkadega, jõudes lõpudiplomini alles 1943. aastal. Paljud kunstnikud külastasid erinevaid loomingulisi baase erinevates Venemaa paikades. Saal sõitis Krimmi, kus kunstnikul valmis mitmeid joonistusi ja akvarelle, mille motiivid hiljem leidsid kasutamist õlimaalides. Kunstniku meeleolud kodust kaugel, võõraste inimeste keskel on närvilised, tema inimpelglikule loomusele ei sobinud sealne keskkond. Joonistus "Krimmi maastik“ kujutab külakest mägede keskel. Kunstniku heitlikest meeleoludest annab tunnistust närviline pliiatsiviirutus. Motiivi tabamisel on Saal osav ning lõunamaise maastiku eripära on jäädvustatud meisterlikult. 2010 Krimmi maastik, Johannes Saal E-kunstisalongis Saal Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Krimmi maastik, Johannes Saal E-kunstisalongis
Johannes Saal (1911-1964)

Krimmi maastik

1951 Pliiats. 20X27,2. Signatuuriga.
Alghind: € 7000/€447, lõpphind: € 7 500/ 479
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Johannes Saali töid liigub kunstiturul erakordselt harva. Tegu on aga omanäolise kunstnikuga, kelle looming oli teravas vastuolus nõukogude ametlike kunstiteemadega. Kunstihariduse omandas Saal Tartus "Pallases“, kus ta õppis oma nõrga tervise tõttu lünkadega, jõudes lõpudiplomini alles 1943. aastal. Paljud kunstnikud külastasid erinevaid loomingulisi baase erinevates Venemaa paikades. Saal sõitis Krimmi, kus kunstnikul valmis mitmeid joonistusi ja akvarelle, mille motiivid hiljem leidsid kasutamist õlimaalides. Kunstniku meeleolud kodust kaugel, võõraste inimeste keskel on närvilised, tema inimpelglikule loomusele ei sobinud sealne keskkond.

Joonistus "Krimmi maastik“ kujutab külakest mägede keskel. Kunstniku heitlikest meeleoludest annab tunnistust närviline pliiatsiviirutus. Motiivi tabamisel on Saal osav ning lõunamaise maastiku eripära on jäädvustatud meisterlikult.Johannes Saal (1911-1964)
JOHANNES SAAL (1911–1964) õppis alates 1933. aastast kunstikoolis Pallas (peamiselt Ado Vabbe juhendamisel) ning lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Aastatel 1946–1950 töötas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning seejärel vabakunstnikuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige, näitustel osales alates 1942. aastast. Rühma ning temast sai selle üks juhtivaid kunstnikke ning teoreetikuid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Krimmi maastik, Johannes Saal

Johannes Saal (1911-1964) Krimmi maastik 1951 Pliiats 20X27,2 Johannes Saali töid liigub kunstiturul erakordselt harva. Tegu on aga omanäolise kunstnikuga, kelle looming oli teravas vastuolus nõukogude ametlike kunstiteemadega. Kunstihariduse omandas Saal Tartus "Pallases“, kus ta õppis oma nõrga tervise tõttu lünkadega, jõudes lõpudiplomini alles 1943. aastal. Paljud kunstnikud külastasid erinevaid loomingulisi baase erinevates Venemaa paikades. Saal sõitis Krimmi, kus kunstnikul valmis mitmeid joonistusi ja akvarelle, mille motiivid hiljem leidsid kasutamist õlimaalides. Kunstniku meeleolud kodust kaugel, võõraste inimeste keskel on närvilised, tema inimpelglikule loomusele ei sobinud sealne keskkond.
Joonistus "Krimmi maastik“ kujutab külakest mägede keskel. Kunstniku heitlikest meeleoludest annab tunnistust närviline pliiatsiviirutus. Motiivi tabamisel on Saal osav ning lõunamaise maastiku eripära on jäädvustatud meisterlikult.

Krimmi maastik, Johannes Saal E-kunstisalongis

Saal Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük