sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis Johannes Saali töid liigub tänasel kunstiturul haruharva, kuid tema keeruka sisemaailmaga isiksus ning sellest johtuvalt ka tema looming, pakuvad jätkuvalt huvi nii kunstipublikule kui ka -teadlastele. Saal õppis vaheaegadega "Pallases“ aastatel 1933-1943. Tema loomingu kõrgaeg algas õpingu viimastel aastatel, sinna langes ka esmaesinemine kunstinäitusel. Juba siis ei jäänud Saal kriitikutel märkamata. Tolle aja üks nimekamaid kunstiarvustajaid Helmi Üprus kirjutas 1943. a. Postimehes: "/---/ Tema kunst ei ole esteetiline lõbu, vaid võitlus elu eest“. Ühtlasi lisab, et Saali looming on pühitsetud tugeva maalija temperamendiga. Johannes Saali loominguline tee oli väga intensiivne. Erinevalt paljudest tema kaasaegsetest, kes rasketel nõukogude aastatel kunstist eemaldusid, maalis Saal pidevalt. Kunstnikul puudusid selged loomeperioodid või suuremad tõusud ja langused. Läbivalt on tema loomingus tajutav meeleolu heitlikkusest tingitud melanhoolsus, mis on äratuntav ka antud maalil “Sügis". 2005 sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis Saal Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis
Johannes Saal (1911-1964)

sügis

1943 Õli, vineer 34 x 44
Alghind: € 36000/€2301, lõpphind: € 57 000/ 3643
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Johannes Saali töid liigub tänasel kunstiturul haruharva, kuid tema keeruka sisemaailmaga isiksus ning sellest johtuvalt ka tema looming, pakuvad jätkuvalt huvi nii kunstipublikule kui ka -teadlastele.
Saal õppis vaheaegadega "Pallases“ aastatel 1933-1943. Tema loomingu kõrgaeg algas õpingu viimastel aastatel, sinna langes ka esmaesinemine kunstinäitusel. Juba siis ei jäänud Saal kriitikutel märkamata. Tolle aja üks nimekamaid kunstiarvustajaid Helmi Üprus kirjutas 1943.a. Postimehes: "/---/ Tema kunst ei ole esteetiline lõbu, vaid võitlus elu eest“. Ühtlasi lisab, et Saali looming on pühitsetud tugeva maalija temperamendiga.
Johannes Saali loominguline tee oli väga intensiivne. Erinevalt paljudest tema kaasaegsetest, kes rasketel nõukogude aastatel kunstist eemaldusid, maalis Saal pidevalt. Kunstnikul puudusid selged loomeperioodid või suuremad tõusud ja langused. Läbivalt on tema loomingus tajutav meeleolu heitlikkusest tingitud melanhoolsus, mis on äratuntav ka antud maalil “Sügis".Johannes Saal (1911-1964)
JOHANNES SAAL (1911–1964) õppis alates 1933. aastast kunstikoolis Pallas (peamiselt Ado Vabbe juhendamisel) ning lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Aastatel 1946–1950 töötas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning seejärel vabakunstnikuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige, näitustel osales alates 1942. aastast. Rühma ning temast sai selle üks juhtivaid kunstnikke ning teoreetikuid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis

Johannes Saal (1911-1964) sügis 1943 Õli, vineer 34 x 44 Alghind: € 36000/€2301, lõpphind: € 57 000/ 3643 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Johannes Saali töid liigub tänasel kunstiturul haruharva, kuid tema keeruka sisemaailmaga isiksus ning sellest johtuvalt ka tema looming, pakuvad jätkuvalt huvi nii kunstipublikule kui ka -teadlastele. Saal õppis vaheaegadega "Pallases“ aastatel 1933-1943. Tema loomingu kõrgaeg algas õpingu viimastel aastatel, sinna langes ka esmaesinemine kunstinäitusel. Juba siis ei jäänud Saal kriitikutel märkamata. Tolle aja üks nimekamaid kunstiarvustajaid Helmi Üprus kirjutas 1943.a. Postimehes: "/---/ Tema kunst ei ole esteetiline lõbu, vaid võitlus elu eest“. Ühtlasi lisab, et Saali looming on pühitsetud tugeva maalija temperamendiga.Johannes Saali loominguline tee oli väga intensiivne. Erinevalt paljudest tema kaasaegsetest, kes rasketel nõukogude aastatel kunstist eemaldusid, maalis Saal pidevalt. Kunstnikul puudusid selged loomeperioodid või suuremad tõusud ja langused. Läbivalt on tema loomingus tajutav meeleolu heitlikkusest tingitud melanhoolsus, mis on äratuntav ka antud maalil “Sügis".

sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis

Saal Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük