Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis Marju Mutsu loomingut ei liigu siinsel kunstiturul väga tihti, sest tema elu- ja loometee jäid paraku lühikeseks. Ometigi jõudis ta kümnekonna aasta jooksul kujuneda tähelepanuväärseks kunstnikuks ja jätta püsiva jälje eesti 1970ndate aastate graafikasse. Postuumselt on talle määratud mitmeid tähtsaid autasusid (Kristjan Raua preemia jt) ning pärast mälestusnäitust, 1980ndatel, on ta kriitikute poolt tugevalt kirjutatud sisse siinsesse kunstilukku. Mutsu lõpetas Kunstiinstituudi 1960. aastate lõpul. Tema meelistehnikaks kujunes ofort, millele ta lisas muid elemente: toonitud pindu, plekke, faktuuri. Eriline on tema tööde temaatika ja tundemaailm. Marju Mutsu elu ja loomingut käsitlevas raamatus (koostanud Herald Eelma, 2009) on kirjutatud: "Mutsut on hinnatud kui autorit, kes oskas käsitleda motiive, mis kuuluvad traditsiooniliselt "pehmete väärtuste" valdkonda: perekond, hingeline side ema ja lapse vahel, naise sisemaailma keerukus ja samas lihtsus. " Märkimisväärsed on ka kunstniku loodusmotiivid, millest kõnelevad kõige selgemalt teoste pealkirjad. Nende hulka kuulub ka antud graafiline leht "Järv". Tüdruk on Mutsu loomingus muutunud universaalseks metafooriks, mida ta kasutab nähtuste, sealhulgas loodusjõudude kehastamiseks. Oforti "Järv" võib tõlgendada kaheti: neiu, kelle nägu ühendub vähiga, tähistab järve või siis sümboliseerib kujutatud motiiv dialoogi inimese ja looduse vahel. Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust. 2019 Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis Mutsu Marju
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis

Järv

1974 Ofort, paber plm 32 x 22. Signatuuriga
Alghind: € 425, lõpphind: € 810
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Marju Mutsu loomingut ei liigu siinsel kunstiturul väga tihti, sest tema elu- ja loometee jäid paraku lühikeseks. Ometigi jõudis ta kümnekonna aasta jooksul kujuneda tähelepanuväärseks kunstnikuks ja jätta püsiva jälje eesti 1970ndate aastate graafikasse. Postuumselt on talle määratud mitmeid tähtsaid autasusid (Kristjan Raua preemia jt) ning pärast mälestusnäitust, 1980ndatel, on ta kriitikute poolt tugevalt kirjutatud sisse siinsesse kunstilukku.
Mutsu lõpetas Kunstiinstituudi 1960. aastate lõpul. Tema meelistehnikaks kujunes ofort, millele ta lisas muid elemente: toonitud pindu, plekke, faktuuri. Eriline on tema tööde temaatika ja tundemaailm.
Marju Mutsu elu ja loomingut käsitlevas raamatus (koostanud Herald Eelma, 2009) on kirjutatud: "Mutsut on hinnatud kui autorit, kes oskas käsitleda motiive, mis kuuluvad traditsiooniliselt "pehmete väärtuste" valdkonda: perekond, hingeline side ema ja lapse vahel, naise sisemaailma keerukus ja samas lihtsus." Märkimisväärsed on ka kunstniku loodusmotiivid, millest kõnelevad kõige selgemalt teoste pealkirjad. Nende hulka kuulub ka antud graafiline leht "Järv".
Tüdruk on Mutsu loomingus muutunud universaalseks metafooriks, mida ta kasutab nähtuste, sealhulgas loodusjõudude kehastamiseks. Oforti "Järv" võib tõlgendada kaheti: neiu, kelle nägu ühendub vähiga, tähistab järve või siis sümboliseerib kujutatud motiiv dialoogi inimese ja looduse vahel.
Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis

Marju Mutsu Järv 1974 Ofort, paber plm 32 x 22 Signatuuriga Alghind: € 425, lõpphind: € 810 27 Marju Mutsu loomingut ei liigu siinsel kunstiturul väga tihti, sest tema elu- ja loometee jäid paraku lühikeseks. Ometigi jõudis ta kümnekonna aasta jooksul kujuneda tähelepanuväärseks kunstnikuks ja jätta püsiva jälje eesti 1970ndate aastate graafikasse. Postuumselt on talle määratud mitmeid tähtsaid autasusid (Kristjan Raua preemia jt) ning pärast mälestusnäitust, 1980ndatel, on ta kriitikute poolt tugevalt kirjutatud sisse siinsesse kunstilukku. Mutsu lõpetas Kunstiinstituudi 1960. aastate lõpul. Tema meelistehnikaks kujunes ofort, millele ta lisas muid elemente: toonitud pindu, plekke, faktuuri. Eriline on tema tööde temaatika ja tundemaailm. Marju Mutsu elu ja loomingut käsitlevas raamatus (koostanud Herald Eelma, 2009) on kirjutatud: "Mutsut on hinnatud kui autorit, kes oskas käsitleda motiive, mis kuuluvad traditsiooniliselt "pehmete väärtuste" valdkonda: perekond, hingeline side ema ja lapse vahel, naise sisemaailma keerukus ja samas lihtsus." Märkimisväärsed on ka kunstniku loodusmotiivid, millest kõnelevad kõige selgemalt teoste pealkirjad. Nende hulka kuulub ka antud graafiline leht "Järv".Tüdruk on Mutsu loomingus muutunud universaalseks metafooriks, mida ta kasutab nähtuste, sealhulgas loodusjõudude kehastamiseks. Oforti "Järv" võib tõlgendada kaheti: neiu, kelle nägu ühendub vähiga, tähistab järve või siis sümboliseerib kujutatud motiiv dialoogi inimese ja looduse vahel.Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.

Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis

Mutsu Marju
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük