Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis Marju Mutsu loomingut ei liigu siinsel kunstiturul väga tihti, sest tema elu- ja loometee jäid paraku lühikeseks. Ometigi jõudis ta kümnekonna aasta jooksul kujuneda tähelepanuväärseks kunstnikuks ja jätta püsiva jälje eesti 1970ndate aastate graafikasse. Postuumselt on talle määratud mitmeid tähtsaid autasusid (Kristjan Raua preemia jt) ning pärast mälestusnäitust, 1980ndatel, on ta kriitikute poolt tugevalt kirjutatud sisse siinsesse kunstilukku. Mutsu lõpetas Kunstiinstituudi 1960. aastate lõpul. Tema meelistehnikaks kujunes ofort, millele ta lisas muid elemente: toonitud pindu, plekke, faktuuri. Eriline on tema tööde temaatika ja tundemaailm. Marju Mutsu elu ja loomingut käsitlevas raamatus (koostanud Herald Eelma, 2009) on kirjutatud: "Mutsut on hinnatud kui autorit, kes oskas käsitleda motiive, mis kuuluvad traditsiooniliselt "pehmete väärtuste" valdkonda: perekond, hingeline side ema ja lapse vahel, naise sisemaailma keerukus ja samas lihtsus. " Märkimisväärsed on ka kunstniku loodusmotiivid, millest kõnelevad kõige selgemalt teoste pealkirjad. Nende hulka kuulub ka antud graafiline leht "Järv". Tüdruk on Mutsu loomingus muutunud universaalseks metafooriks, mida ta kasutab nähtuste, sealhulgas loodusjõudude kehastamiseks. Oforti "Järv" võib tõlgendada kaheti: neiu, kelle nägu ühendub vähiga, tähistab järve või siis sümboliseerib kujutatud motiiv dialoogi inimese ja looduse vahel. Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust. E-Kunstisalongi XLIII oksjon Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis Mutsu Marju
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis

Järv

1974 Ofort, paber plm 32 x 22. Signatuuriga
Alghind: 425, lõpphind: € 810
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Marju Mutsu loomingut ei liigu siinsel kunstiturul väga tihti, sest tema elu- ja loometee jäid paraku lühikeseks. Ometigi jõudis ta kümnekonna aasta jooksul kujuneda tähelepanuväärseks kunstnikuks ja jätta püsiva jälje eesti 1970ndate aastate graafikasse. Postuumselt on talle määratud mitmeid tähtsaid autasusid (Kristjan Raua preemia jt) ning pärast mälestusnäitust, 1980ndatel, on ta kriitikute poolt tugevalt kirjutatud sisse siinsesse kunstilukku.
Mutsu lõpetas Kunstiinstituudi 1960. aastate lõpul. Tema meelistehnikaks kujunes ofort, millele ta lisas muid elemente: toonitud pindu, plekke, faktuuri. Eriline on tema tööde temaatika ja tundemaailm.
Marju Mutsu elu ja loomingut käsitlevas raamatus (koostanud Herald Eelma, 2009) on kirjutatud: "Mutsut on hinnatud kui autorit, kes oskas käsitleda motiive, mis kuuluvad traditsiooniliselt "pehmete väärtuste" valdkonda: perekond, hingeline side ema ja lapse vahel, naise sisemaailma keerukus ja samas lihtsus." Märkimisväärsed on ka kunstniku loodusmotiivid, millest kõnelevad kõige selgemalt teoste pealkirjad. Nende hulka kuulub ka antud graafiline leht "Järv".
Tüdruk on Mutsu loomingus muutunud universaalseks metafooriks, mida ta kasutab nähtuste, sealhulgas loodusjõudude kehastamiseks. Oforti "Järv" võib tõlgendada kaheti: neiu, kelle nägu ühendub vähiga, tähistab järve või siis sümboliseerib kujutatud motiiv dialoogi inimese ja looduse vahel.
Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis

Marju Mutsu Järv 1974 Ofort, paber plm 32 x 22 Signatuuriga Alghind: 425, lõpphind: € 810 27 Marju Mutsu loomingut ei liigu siinsel kunstiturul väga tihti, sest tema elu- ja loometee jäid paraku lühikeseks. Ometigi jõudis ta kümnekonna aasta jooksul kujuneda tähelepanuväärseks kunstnikuks ja jätta püsiva jälje eesti 1970ndate aastate graafikasse. Postuumselt on talle määratud mitmeid tähtsaid autasusid (Kristjan Raua preemia jt) ning pärast mälestusnäitust, 1980ndatel, on ta kriitikute poolt tugevalt kirjutatud sisse siinsesse kunstilukku. Mutsu lõpetas Kunstiinstituudi 1960. aastate lõpul. Tema meelistehnikaks kujunes ofort, millele ta lisas muid elemente: toonitud pindu, plekke, faktuuri. Eriline on tema tööde temaatika ja tundemaailm. Marju Mutsu elu ja loomingut käsitlevas raamatus (koostanud Herald Eelma, 2009) on kirjutatud: "Mutsut on hinnatud kui autorit, kes oskas käsitleda motiive, mis kuuluvad traditsiooniliselt "pehmete väärtuste" valdkonda: perekond, hingeline side ema ja lapse vahel, naise sisemaailma keerukus ja samas lihtsus." Märkimisväärsed on ka kunstniku loodusmotiivid, millest kõnelevad kõige selgemalt teoste pealkirjad. Nende hulka kuulub ka antud graafiline leht "Järv".Tüdruk on Mutsu loomingus muutunud universaalseks metafooriks, mida ta kasutab nähtuste, sealhulgas loodusjõudude kehastamiseks. Oforti "Järv" võib tõlgendada kaheti: neiu, kelle nägu ühendub vähiga, tähistab järve või siis sümboliseerib kujutatud motiiv dialoogi inimese ja looduse vahel.Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.

Järv, Marju Mutsu E-kunstisalongis

Mutsu Marju
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük