Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis Jaan Vahtra on lisaks kunstnikuna tuntud ka kirjanikuna, pedagoogina ja ühiskonnategelasena. Kujutavas kunstis seostatakse teda eelkõige kubismi tuleku ja levikuga eesti kunstimaastikul. Ometigi võib tema loomingu paremikuks pidada looduslähedasemat maali, milleni kunstnik jõudis pärast oma välisreise Pariisi ja Münchenisse 1929. aastal. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1972. a. kirjutanud: "Järgnevad aastad (1929-1933) on J. Vahtrale viljakad. /---/ Koloriit, mis kunstniku varasemates maalides oli küpseid täistoone eelistav, on nüüd monokroomne rohekashall ning raskepärane. “ Ühtlasi lisab, et tema töödes on maalilisust, kubismi järelkaja üldistavat ning samas küllaltki varjundirikkalt nähtud suurt vormi. Teos "Montmartre“ kuulub vaieldamatult Vahtra loomingu paremikku. Maalil on kujutatud Pariisi linnaosa, selle kitsaid tänavaid ning taamal kõrgumas selle üht olulisemat sümbolit - Sacre-Coueur´i kirikut. Jaan Vahtra alustas kunstiõpinguid 1911. aastal Viljandis, seejärel jätkas neid aastatel 1912-1913 Riia kunstikoolis (Vilhelms Purvītise juures) ja 1913-1916 Peterburi Kunstide Edendamise Seltsi koolis ning viimaks kuni 1918. aastani V. ©uhhajevi ja K. Petrov-Vodkini juures. Töötamine niivõrd erinäoliste pedagoogide käe all ning rändamine mööda linnu tegid Vahtrast väga mitmekülgse kunstniku, kes võttis omaks ka uusi avangardistlikke kunstisuundi. Õpingute lõpetades naasis kunstnik Eestisse, kus tegutses peamiselt pedagoogina, aastatel 1926-1933 joonistusõpetajana Pallases. Ta armastas pedagoogi tööd ning on ise selle kohta kirjutanud: "/---/ tõepoolest huvitav on olla joonistuskooli õpetaja, ja nimelt sel põhjusel, et seal on võimalik kõnelda ja seletada sellest ilusast maailmast ja jumaliku looduse imekaunidest vormidest ja värvidest. “ Sellise imetlusega jälgis kunstnik ka teda ümbritsevat maailma. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis Vahtra Jaan
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis
Jaan Vahtra (1882 - 1947)

Montmartre

22.VIII 1929 Õli,lõuend. 66x90,5. Signatuuriga. Originaalraamis.
Alghind: 6000€(93879.69EEK), lõpphind: € 6 000 ( 93 879,69 ÉEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Jaan Vahtra on lisaks kunstnikuna tuntud ka kirjanikuna, pedagoogina ja ühiskonnategelasena. Kujutavas kunstis seostatakse teda eelkõige kubismi tuleku ja levikuga eesti kunstimaastikul. Ometigi võib tema loomingu paremikuks pidada looduslähedasemat maali, milleni kunstnik jõudis pärast oma välisreise Pariisi ja Münchenisse 1929. aastal. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1972.a. kirjutanud: "Järgnevad aastad (1929-1933) on J. Vahtrale viljakad. /---/ Koloriit, mis kunstniku varasemates maalides oli küpseid täistoone eelistav, on nüüd monokroomne rohekashall ning raskepärane.“ Ühtlasi lisab, et tema töödes on maalilisust, kubismi järelkaja üldistavat ning samas küllaltki varjundirikkalt nähtud suurt vormi.
Teos "Montmartre“ kuulub vaieldamatult Vahtra loomingu paremikku. Maalil on kujutatud Pariisi linnaosa, selle kitsaid tänavaid ning taamal kõrgumas selle üht olulisemat sümbolit - Sacre-Coueur´i kirikut.
Jaan Vahtra alustas kunstiõpinguid 1911. aastal Viljandis, seejärel jätkas neid aastatel 1912-1913 Riia kunstikoolis (Vilhelms Purvītise juures) ja 1913-1916 Peterburi Kunstide Edendamise Seltsi koolis ning viimaks kuni 1918. aastani V. ©uhhajevi ja K. Petrov-Vodkini juures.
Töötamine niivõrd erinäoliste pedagoogide käe all ning rändamine mööda linnu tegid Vahtrast väga mitmekülgse kunstniku, kes võttis omaks ka uusi avangardistlikke kunstisuundi. Õpingute lõpetades naasis kunstnik Eestisse, kus tegutses peamiselt pedagoogina, aastatel 1926-1933 joonistusõpetajana Pallases. Ta armastas pedagoogi tööd ning on ise selle kohta kirjutanud: "/---/ tõepoolest huvitav on olla joonistuskooli õpetaja, ja nimelt sel põhjusel, et seal on võimalik kõnelda ja seletada sellest ilusast maailmast ja jumaliku looduse imekaunidest vormidest ja värvidest.“ Sellise imetlusega jälgis kunstnik ka teda ümbritsevat maailma.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis

Jaan Vahtra (1882 - 1947) Montmartre 22 VIII 1929 Õli,lõuend Jaan Vahtra on lisaks kunstnikuna tuntud ka kirjanikuna, pedagoogina ja ühiskonnategelasena. Kujutavas kunstis seostatakse teda eelkõige kubismi tuleku ja levikuga eesti kunstimaastikul. Ometigi võib tema loomingu paremikuks pidada looduslähedasemat maali, milleni kunstnik jõudis pärast oma välisreise Pariisi ja Münchenisse 1929. aastal. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1972.a. kirjutanud: "Järgnevad aastad (1929-1933) on J. Vahtrale viljakad. /---/ Koloriit, mis kunstniku varasemates maalides oli küpseid täistoone eelistav, on nüüd monokroomne rohekashall ning raskepärane.“ Ühtlasi lisab, et tema töödes on maalilisust, kubismi järelkaja üldistavat ning samas küllaltki varjundirikkalt nähtud suurt vormi. Teos "Montmartre“ kuulub vaieldamatult Vahtra loomingu paremikku. Maalil on kujutatud Pariisi linnaosa, selle kitsaid tänavaid ning taamal kõrgumas selle üht olulisemat sümbolit - Sacre-Coueur´i kirikut. Jaan Vahtra alustas kunstiõpinguid 1911. aastal Viljandis, seejärel jätkas neid aastatel 1912-1913 Riia kunstikoolis (Vilhelms Purvītise juures) ja 1913-1916 Peterburi Kunstide Edendamise Seltsi koolis ning viimaks kuni 1918. aastani V. ©uhhajevi ja K. Petrov-Vodkini juures. Töötamine niivõrd erinäoliste pedagoogide käe all ning rändamine mööda linnu tegid Vahtrast väga mitmekülgse kunstniku, kes võttis omaks ka uusi avangardistlikke kunstisuundi. Õpingute lõpetades naasis kunstnik Eestisse, kus tegutses peamiselt pedagoogina, aastatel 1926-1933 joonistusõpetajana Pallases. Ta armastas pedagoogi tööd ning on ise selle kohta kirjutanud: "/---/ tõepoolest huvitav on olla joonistuskooli õpetaja, ja nimelt sel põhjusel, et seal on võimalik kõnelda ja seletada sellest ilusast maailmast ja jumaliku looduse imekaunidest vormidest ja värvidest.“ Sellise imetlusega jälgis kunstnik ka teda ümbritsevat maailma.

Montmartre, Jaan Vahtra E-kunstisalongis

Vahtra Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük