Nõmme etüüd, Salme Rida 1944. aasta märtsipommitamisel hävis Salme Rida ateljee Tallinnas, mille järgselt asus ta elama Nõmmele. Järgmiste aastate jooksul tõmbus kunstnik järjest enam avalikkuse eest kõrvale ning hoidis oma loomingut elulõpuni varjul. Sel perioodil valmisid tal maastikumaalid kodukoha ümbrusest, mille üheks ilusaks näiteks on ka käesolev teos „Nõmme etüüd“, mis on loodud impressionistlikus meeleolus ning varjundirohkes koloriidis. Salme Rida looming pälvis taas väärilist tähelepanu ja tunnustust 2004. aastal Haapsalus toimunud ülevaatenäituse ning 2005. aastal Nõmme muuseumis korraldatud näituse „Kadunud aarded: Salme Rida Nõmme maastikud“ järgselt. 2017 Nõmme etüüd, Salme Rida E-kunstisalongis Rida Salme
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Nõmme etüüd, Salme Rida E-kunstisalongis
Salme Rida (1913-2003)

Nõmme etüüd

1960ndad. Õli, papp. 70x50. Signatuuriga.
Alghind: € €1300, lõpphind: € 1800
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

1944. aasta märtsipommitamisel hävis Salme Rida ateljee Tallinnas, mille järgselt asus ta elama Nõmmele. Järgmiste aastate jooksul tõmbus kunstnik järjest enam avalikkuse eest kõrvale ning hoidis oma loomingut elulõpuni varjul. Sel perioodil valmisid tal maastikumaalid kodukoha ümbrusest, mille üheks ilusaks näiteks on ka käesolev teos „Nõmme etüüd“, mis on loodud impressionistlikus meeleolus ning varjundirohkes koloriidis. Salme Rida looming pälvis taas väärilist tähelepanu ja tunnustust 2004. aastal Haapsalus toimunud ülevaatenäituse ning 2005. aastal Nõmme muuseumis korraldatud näituse „Kadunud aarded: Salme Rida Nõmme maastikud“ järgselt.



Salme Rida (1913-2003)
Salme Rida sündis 1913. aastal Lihula vallas, Läänemaal. Ta alustas maaliõpinguid 1936. aastal Londonis kunstnike galeriides abilisena. 1939. aastal naases Salme Rida Eestisse. Siin jätkas ta õpinguid Tallinna Kunsttööstuskoolis koos 1910. aastal sündinud õe, Linda Ridaga. Esimene osalemine näitusel Tallinnas oli 1942. aastal Kunsti Kevadnäitusel Tallinna Kunstihoones. 1943. aastal kutsus Ado Vabbe Salme Rida Pallasesse õpinguid jätkama. Rida lahkus Pallasest 1944. aastal, kui kuulis, et märtsipommitamise tagajärjel põles maha tema ateljee-korter Gonsiori tänaval Tallinnas.1940. aastate keskel tõmbus Salme Rida eemale avalikkuse tähelepanu eest. 1949. aastalvisati Rida Kunstnike Liidust välja. Ta jätkas maalimist, kuid osales väga vähestel näitustel1950. aastatel ning hilisemast on teada vaid ühel näitusel osalemine 1965. aastal. Salme Rida suri 2003. aastal Tallinnas.


Teosed oksjonitel



Viimati lisatud teosed



Otsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi



  —  

Vaata teemade järgi



Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Nõmme etüüd, Salme Rida

Salme Rida (1913-2003) Nõmme etüüd 1960ndad Õli, papp 1944. aasta märtsipommitamisel hävis Salme Rida ateljee Tallinnas, mille järgselt asus ta elama Nõmmele. Järgmiste aastate jooksul tõmbus kunstnik järjest enam avalikkuse eest kõrvale ning hoidis oma loomingut elulõpuni varjul. Sel perioodil valmisid tal maastikumaalid kodukoha ümbrusest, mille üheks ilusaks näiteks on ka käesolev teos „Nõmme etüüd“, mis on loodud impressionistlikus meeleolus ning varjundirohkes koloriidis. Salme Rida looming pälvis taas väärilist tähelepanu ja tunnustust 2004. aastal Haapsalus toimunud ülevaatenäituse ning 2005. aastal Nõmme muuseumis korraldatud näituse „Kadunud aarded: Salme Rida Nõmme maastikud“ järgselt.

Nõmme etüüd, Salme Rida E-kunstisalongis

Rida Salme
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük