Noored sõdurid, Salme Rida Maaliõpinguid alustas Salme Rida Tallinna Kunsttööstuskoolis koos oma õe Linda Ridaga. 1943. aastal osalesid mõlemad õed edukalt Kunstihoone näitusel. Tollane Pallase õppejõud Ado Vabbe kutsus seepeale Salme Rida Pallasesse õpinguid jätkama. Sõjasündmuste ning poliitilise surve tingimustes lahkus Rida Pallasest juba järgmisel aastal ning tõmbus eemale avalikkuse tähelepanu eest. Ta jätkas kunstiloomingu viljelemist, kuid osales väga vähestel näitustel. Rida looming on laiemale avalikkusele seega vähe tuntud. Kunstniku meelisteemadeks olid lille- ja maastikumaalid, seetõttu on käesolev joonistus kahest armeerõivastuses noormehest põnev näide Salme Rida mitmekülgsest loojanatuurist. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon Noored sõdurid, Salme Rida E-kunstisalongis Rida Salme
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Noored sõdurid, Salme Rida E-kunstisalongis

Noored sõdurid

1952 Pliiats, paber. Lm 62 x 44. Signatuuriga.
Alghind: € 500, lõpphind: € 500
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Maaliõpinguid alustas Salme Rida Tallinna Kunsttööstuskoolis koos oma õe Linda Ridaga. 1943. aastal osalesid mõlemad õed edukalt Kunstihoone näitusel. Tollane Pallase õppejõud Ado Vabbe kutsus seepeale Salme Rida Pallasesse õpinguid jätkama. Sõjasündmuste ning poliitilise surve tingimustes lahkus Rida Pallasest juba järgmisel aastal ning tõmbus eemale avalikkuse tähelepanu eest. Ta jätkas kunstiloomingu viljelemist, kuid osales väga vähestel näitustel. Rida looming on laiemale avalikkusele seega vähe tuntud. Kunstniku meelisteemadeks olid lille- ja maastikumaalid, seetõttu on käesolev joonistus kahest armeerõivastuses noormehest põnev näide Salme Rida mitmekülgsest loojanatuurist.Salme Rida
Salme Rida sündis 1913. aastal Lihula vallas, Läänemaal. Ta alustas maaliõpinguid 1936. aastal Londonis kunstnike galeriides abilisena. 1939. aastal naases Salme Rida Eestisse. Siin jätkas ta õpinguid Tallinna Kunsttööstuskoolis koos 1910. aastal sündinud õe, Linda Ridaga. Esimene osalemine näitusel Tallinnas oli 1942. aastal Kunsti Kevadnäitusel Tallinna Kunstihoones. 1943. aastal kutsus Ado Vabbe Salme Rida Pallasesse õpinguid jätkama. Rida lahkus Pallasest 1944. aastal, kui kuulis, et märtsipommitamise tagajärjel põles maha tema ateljee-korter Gonsiori tänaval Tallinnas.1940. aastate keskel tõmbus Salme Rida eemale avalikkuse tähelepanu eest. 1949. aastalvisati Rida Kunstnike Liidust välja. Ta jätkas maalimist, kuid osales väga vähestel näitustel1950. aastatel ning hilisemast on teada vaid ühel näitusel osalemine 1965. aastal. Salme Rida suri 2003. aastal Tallinnas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Noored sõdurid, Salme Rida

Salme Rida Noored sõdurid 1952 Pliiats, paber Lm 62 x 44 Maaliõpinguid alustas Salme Rida Tallinna Kunsttööstuskoolis koos oma õe Linda Ridaga. 1943. aastal osalesid mõlemad õed edukalt Kunstihoone näitusel. Tollane Pallase õppejõud Ado Vabbe kutsus seepeale Salme Rida Pallasesse õpinguid jätkama. Sõjasündmuste ning poliitilise surve tingimustes lahkus Rida Pallasest juba järgmisel aastal ning tõmbus eemale avalikkuse tähelepanu eest. Ta jätkas kunstiloomingu viljelemist, kuid osales väga vähestel näitustel. Rida looming on laiemale avalikkusele seega vähe tuntud. Kunstniku meelisteemadeks olid lille- ja maastikumaalid, seetõttu on käesolev joonistus kahest armeerõivastuses noormehest põnev näide Salme Rida mitmekülgsest loojanatuurist.

Noored sõdurid, Salme Rida E-kunstisalongis

Rida Salme
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük