Noored sõdurid, Salme Rida Maaliõpinguid alustas Salme Rida Tallinna Kunsttööstuskoolis koos oma õe Linda Ridaga. 1943. aastal osalesid mõlemad õed edukalt Kunstihoone näitusel. Tollane Pallase õppejõud Ado Vabbe kutsus seepeale Salme Rida Pallasesse õpinguid jätkama. Sõjasündmuste ning poliitilise surve tingimustes lahkus Rida Pallasest juba järgmisel aastal ning tõmbus eemale avalikkuse tähelepanu eest. Ta jätkas kunstiloomingu viljelemist, kuid osales väga vähestel näitustel. Rida looming on laiemale avalikkusele seega vähe tuntud. Kunstniku meelisteemadeks olid lille- ja maastikumaalid, seetõttu on käesolev joonistus kahest armeerõivastuses noormehest põnev näide Salme Rida mitmekülgsest loojanatuurist. 2017 Noored sõdurid, Salme Rida E-kunstisalongis Rida Salme
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Noored sõdurid, Salme Rida E-kunstisalongis
Salme Rida (1913-2003)

Noored sõdurid

1952 Pliiats, paber. Lm 62 x 44. Signatuuriga.
Alghind: € €500, lõpphind: € 500
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Maaliõpinguid alustas Salme Rida Tallinna Kunsttööstuskoolis koos oma õe Linda Ridaga. 1943. aastal osalesid mõlemad õed edukalt Kunstihoone näitusel. Tollane Pallase õppejõud Ado Vabbe kutsus seepeale Salme Rida Pallasesse õpinguid jätkama. Sõjasündmuste ning poliitilise surve tingimustes lahkus Rida Pallasest juba järgmisel aastal ning tõmbus eemale avalikkuse tähelepanu eest. Ta jätkas kunstiloomingu viljelemist, kuid osales väga vähestel näitustel. Rida looming on laiemale avalikkusele seega vähe tuntud. Kunstniku meelisteemadeks olid lille- ja maastikumaalid, seetõttu on käesolev joonistus kahest armeerõivastuses noormehest põnev näide Salme Rida mitmekülgsest loojanatuurist.Salme Rida (1913-2003)
Salme Rida sündis 1913. aastal Lihula vallas, Läänemaal. Ta alustas maaliõpinguid 1936. aastal Londonis kunstnike galeriides abilisena. 1939. aastal naases Salme Rida Eestisse. Siin jätkas ta õpinguid Tallinna Kunsttööstuskoolis koos 1910. aastal sündinud õe, Linda Ridaga. Esimene osalemine näitusel Tallinnas oli 1942. aastal Kunsti Kevadnäitusel Tallinna Kunstihoones. 1943. aastal kutsus Ado Vabbe Salme Rida Pallasesse õpinguid jätkama. Rida lahkus Pallasest 1944. aastal, kui kuulis, et märtsipommitamise tagajärjel põles maha tema ateljee-korter Gonsiori tänaval Tallinnas.1940. aastate keskel tõmbus Salme Rida eemale avalikkuse tähelepanu eest. 1949. aastalvisati Rida Kunstnike Liidust välja. Ta jätkas maalimist, kuid osales väga vähestel näitustel1950. aastatel ning hilisemast on teada vaid ühel näitusel osalemine 1965. aastal. Salme Rida suri 2003. aastal Tallinnas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Noored sõdurid, Salme Rida

Salme Rida (1913-2003) Noored sõdurid 1952 Pliiats, paber Lm 62 x 44 Maaliõpinguid alustas Salme Rida Tallinna Kunsttööstuskoolis koos oma õe Linda Ridaga. 1943. aastal osalesid mõlemad õed edukalt Kunstihoone näitusel. Tollane Pallase õppejõud Ado Vabbe kutsus seepeale Salme Rida Pallasesse õpinguid jätkama. Sõjasündmuste ning poliitilise surve tingimustes lahkus Rida Pallasest juba järgmisel aastal ning tõmbus eemale avalikkuse tähelepanu eest. Ta jätkas kunstiloomingu viljelemist, kuid osales väga vähestel näitustel. Rida looming on laiemale avalikkusele seega vähe tuntud. Kunstniku meelisteemadeks olid lille- ja maastikumaalid, seetõttu on käesolev joonistus kahest armeerõivastuses noormehest põnev näide Salme Rida mitmekülgsest loojanatuurist.

Noored sõdurid, Salme Rida E-kunstisalongis

Rida Salme
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük