Sügis, Aleksander Möldroo E-kunstisalongis Kunstiõpinguid alustas Aleksander Möldroo 1920. a. Tallinna Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis dekoratsioonmaali. Aastatel 1922-23 oli ta "Pallases“, seejärel järgnes õppereis Pariisi. 1925. a. valminud Eduard Wiiralti teose "Restoranis"(akvatinta) modelliks oli Möldroo. Aastaid töötas Möldroo erinevais teatreis Eestis, Kaunases ja Belgradis kunstnikuna. Noorpõlves oli ta seotud Tallinna Hommikuteatriga, kus valmisid tema ekspressiivsed kujundused. Kunstniku hilisem maali- ja graafikalooming on looduslähedane. "Sügis“ kuulub kunstniku hilisesse loomingusse. Aastaaeg oma kirjude lehtede ning sulnite vaadetega võib pakkuda magusat looduselamust ning nostalgilist meeleliigutust. A. Möldrood on köitnud aastaaja maaliline kirevus, mida ta kujutab romantilise alavarjundiga. 2015 Sügis, Aleksander Möldroo E-kunstisalongis Möldroo Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sügis, Aleksander Möldroo E-kunstisalongis
Aleksander Möldroo (1902 - 1991)

Sügis

1961 Õli, kartong. Signatuuriga. 44 x 35,5
Alghind: € 8500/€543
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Kunstiõpinguid alustas Aleksander Möldroo 1920.a. Tallinna
Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis dekoratsioonmaali. Aastatel
1922-23 oli ta "Pallases“, seejärel järgnes õppereis Pariisi. 1925.a. valminud Eduard Wiiralti teose "Restoranis"(akvatinta) modelliks oli Möldroo.


Aastaid töötas Möldroo erinevais teatreis Eestis, Kaunases ja Belgradis kunstnikuna. Noorpõlves oli ta seotud Tallinna
Hommikuteatriga, kus valmisid tema ekspressiivsed kujundused.

Kunstniku hilisem maali- ja graafikalooming on looduslähedane.

"Sügis“ kuulub kunstniku hilisesse loomingusse. Aastaaeg oma kirjude lehtede ning sulnite vaadetega võib pakkuda magusat looduselamust ning nostalgilist meeleliigutust. A. Möldrood on köitnud aastaaja maaliline kirevus, mida ta kujutab romantilise alavarjundiga.Aleksander Möldroo (1902 - 1991)
Teatrikunstnik ja graafik, sündinud 1902. aastal Narvas. Suri 1991 Tallinnas. 1920-22 õppis Möldroo Tallinna Kunsttööstuskoolis dekoratsioonimaali erialal ja 1922-23 Pallases, täiendades end 1923 Pariisis. Töötanud Endla, Tallinna Draamastuudio, Belgradi, Ugala jt teatrites peakunstnikuna.Alustas ekspressiivsete kujundustega A. Bachmanni lavastustele. Hilisem looming on olustikulisem ja realistlikum. Graafikas viljeles linoollõiget ja monotüüpiat. Loonud ka õlimaale (maastiku- ja linnavaated) ja akvarelle.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügis, Aleksander Möldroo E-kunstisalongis

Aleksander Möldroo (1902 - 1991) Sügis 1961 Õli, kartong Signatuuriga Kunstiõpinguid alustas Aleksander Möldroo 1920.a. TallinnaKunsttööstuskoolis, kus ta õppis dekoratsioonmaali. Aastatel1922-23 oli ta "Pallases“, seejärel järgnes õppereis Pariisi. 1925.a. valminud Eduard Wiiralti teose "Restoranis"(akvatinta) modelliks oli Möldroo.
Aastaid töötas Möldroo erinevais teatreis Eestis, Kaunases ja Belgradis kunstnikuna. Noorpõlves oli ta seotud TallinnaHommikuteatriga, kus valmisid tema ekspressiivsed kujundused.
Kunstniku hilisem maali- ja graafikalooming on looduslähedane.
"Sügis“ kuulub kunstniku hilisesse loomingusse. Aastaaeg oma kirjude lehtede ning sulnite vaadetega võib pakkuda magusat looduselamust ning nostalgilist meeleliigutust. A. Möldrood on köitnud aastaaja maaliline kirevus, mida ta kujutab romantilise alavarjundiga.

Sügis, Aleksander Möldroo E-kunstisalongis

Möldroo Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük