Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa 1934. aastal jätkas Aarne Miikmaa oma kunstiõpinguid Tartus “Pallase" kunstikoolis. Tallinnas oli ta omandanud A. Laikmaa ateljee-koolis pastellmaali tehnika ning tema meelis¾anriks oli kujunenud portree. Antud maal on üks kunstniku varasemaid õliportreid. Töö on reprodutseeritud 1969. aastal ilmunud kataloogis, milles kunstiteadlane Taimo Kuusik kirjutab: “Tema varastes õpinguteaegseis maalides - “Tütarlapse portree" 1936. a. - esineb varjundite andmist ainult ühe tooni lähedaste astmetega. " Miikmaa portreedele on omane tõsidus ning süüvimine portreteeritava karakterisse. Tema maalid on enamasti tumeda koloriidilised, peenelt läbimaalitud, mida aeg-ajalt ilmestavad üksikud kontrastsemad värviaktsendid. Miikmaa portreede viimistletus ja psühholoogiline ilmekus meenutab vanameistrite loomingut. Loe lisaks Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa E-kunstisalongis Miikmaa Aarne
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa E-kunstisalongis

Tütarlapse portree

1936 Õli, lõuend. Signatuurita 51,2x37
Alghind: 23 000/ € 1 470
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

1934. aastal jätkas Aarne Miikmaa oma kunstiõpinguid Tartus “Pallase" kunstikoolis. Tallinnas oli ta omandanud A. Laikmaa ateljee-koolis pastellmaali tehnika ning tema meelis¾anriks oli kujunenud portree. Antud maal on üks kunstniku varasemaid õliportreid. Töö on reprodutseeritud 1969. aastal ilmunud kataloogis, milles kunstiteadlane Taimo Kuusik kirjutab: “Tema varastes õpinguteaegseis maalides - “Tütarlapse portree" 1936. a. - esineb varjundite andmist ainult ühe tooni lähedaste astmetega." Miikmaa portreedele on omane tõsidus ning süüvimine portreteeritava karakterisse. Tema maalid on enamasti tumeda koloriidilised, peenelt läbimaalitud, mida aeg-ajalt ilmestavad üksikud kontrastsemad värviaktsendid. Miikmaa portreede viimistletus ja psühholoogiline ilmekus meenutab vanameistrite loomingut.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa

Aarne Miikmaa Tütarlapse portree 1936 Õli, lõuend Signatuurita 51,2x37 Alghind: 23 000/ € 1 470 8 1934. aastal jätkas Aarne Miikmaa oma kunstiõpinguid Tartus “Pallase" kunstikoolis. Tallinnas oli ta omandanud A. Laikmaa ateljee-koolis pastellmaali tehnika ning tema meelis¾anriks oli kujunenud portree. Antud maal on üks kunstniku varasemaid õliportreid. Töö on reprodutseeritud 1969. aastal ilmunud kataloogis, milles kunstiteadlane Taimo Kuusik kirjutab: “Tema varastes õpinguteaegseis maalides - “Tütarlapse portree" 1936. a. - esineb varjundite andmist ainult ühe tooni lähedaste astmetega." Miikmaa portreedele on omane tõsidus ning süüvimine portreteeritava karakterisse. Tema maalid on enamasti tumeda koloriidilised, peenelt läbimaalitud, mida aeg-ajalt ilmestavad üksikud kontrastsemad värviaktsendid. Miikmaa portreede viimistletus ja psühholoogiline ilmekus meenutab vanameistrite loomingut.

Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa E-kunstisalongis

Miikmaa Aarne
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük