Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa 1934. aastal jätkas Aarne Miikmaa oma kunstiõpinguid Tartus “Pallase" kunstikoolis. Tallinnas oli ta omandanud A. Laikmaa ateljee-koolis pastellmaali tehnika ning tema meelis¾anriks oli kujunenud portree. Antud maal on üks kunstniku varasemaid õliportreid. Töö on reprodutseeritud 1969. aastal ilmunud kataloogis, milles kunstiteadlane Taimo Kuusik kirjutab: “Tema varastes õpinguteaegseis maalides - “Tütarlapse portree" 1936. a. - esineb varjundite andmist ainult ühe tooni lähedaste astmetega. " Miikmaa portreedele on omane tõsidus ning süüvimine portreteeritava karakterisse. Tema maalid on enamasti tumeda koloriidilised, peenelt läbimaalitud, mida aeg-ajalt ilmestavad üksikud kontrastsemad värviaktsendid. Miikmaa portreede viimistletus ja psühholoogiline ilmekus meenutab vanameistrite loomingut. 2023 Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa E-kunstisalongis Miikmaa Aarne
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa E-kunstisalongis
Aarne Miikmaa (1908 - 1942)

Tütarlapse portree

1936 Õli, lõuend. Signatuurita 51,2x37
Alghind: € 23000/€1470
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

1934. aastal jätkas Aarne Miikmaa oma kunstiõpinguid Tartus “Pallase" kunstikoolis. Tallinnas oli ta omandanud A. Laikmaa ateljee-koolis pastellmaali tehnika ning tema meelis¾anriks oli kujunenud portree. Antud maal on üks kunstniku varasemaid õliportreid. Töö on reprodutseeritud 1969. aastal ilmunud kataloogis, milles kunstiteadlane Taimo Kuusik kirjutab: “Tema varastes õpinguteaegseis maalides - “Tütarlapse portree" 1936. a. - esineb varjundite andmist ainult ühe tooni lähedaste astmetega." Miikmaa portreedele on omane tõsidus ning süüvimine portreteeritava karakterisse. Tema maalid on enamasti tumeda koloriidilised, peenelt läbimaalitud, mida aeg-ajalt ilmestavad üksikud kontrastsemad värviaktsendid. Miikmaa portreede viimistletus ja psühholoogiline ilmekus meenutab vanameistrite loomingut.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa

Aarne Miikmaa (1908 - 1942) Tütarlapse portree 1936 Õli, lõuend Signatuurita 51,2x37 Alghind: € 23000/€1470 8 1934. aastal jätkas Aarne Miikmaa oma kunstiõpinguid Tartus “Pallase" kunstikoolis. Tallinnas oli ta omandanud A. Laikmaa ateljee-koolis pastellmaali tehnika ning tema meelis¾anriks oli kujunenud portree. Antud maal on üks kunstniku varasemaid õliportreid. Töö on reprodutseeritud 1969. aastal ilmunud kataloogis, milles kunstiteadlane Taimo Kuusik kirjutab: “Tema varastes õpinguteaegseis maalides - “Tütarlapse portree" 1936. a. - esineb varjundite andmist ainult ühe tooni lähedaste astmetega." Miikmaa portreedele on omane tõsidus ning süüvimine portreteeritava karakterisse. Tema maalid on enamasti tumeda koloriidilised, peenelt läbimaalitud, mida aeg-ajalt ilmestavad üksikud kontrastsemad värviaktsendid. Miikmaa portreede viimistletus ja psühholoogiline ilmekus meenutab vanameistrite loomingut.

Tütarlapse portree, Aarne Miikmaa E-kunstisalongis

Miikmaa Aarne
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük